Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

STYL
17.-19.2. 2018

Mezinárodní veletrh módy

KABO
17.-19.2. 2018

Mezinárodní veletrh obuvi a koženého zboží

Veletrhy módy opět úspěšné

 

51. veletrhy STYL a KABO ukázaly trendy pro příští sezonu i směřování oděvního, textilního a obuvnického trhu: rostoucí vliv blogerů a influencerů, zájem o udržitelnou módu, pronikání nových technologií a zapojování zákazníků do obchodního i výrobního procesu. Expozice 260 vystavovatelů z 18 zemí předvedly kolekce téměř 800 módních značek. Novinky si během tří dnů prohlédlo přibližně pět tisíc odborných návštěvníků, obchodníků a nákupčích.

Brněnské veletrhy módy jsou jedinou B2B prezentací módního průmyslu pro český a slovenský trh. Zcela poprvé se tentokrát představilo 46 firem a vystavovalo také 64 českých přímých výrobců.

Počet vystavovatelů a zastoupených firem
260 (STYL: 175, KABO: 85)
Počet zúčastněných zemí 18
Celkový výstavní prostor v m2 7 247 (STYL: 4 510, KABO: 2 737)
Počet návštěvníků 4 514
Počet akreditovaných novinářů 60

 

Řekli o veletrzích

Saray del Saz, módní návrhářka, Madrid, Španělsko
Z účasti na brněnském veletrhu STYL jsem nadšená. V Brně jsem představila svoji kolekci na slavnostní večerní přehlídce a částečně i v rámci denních přehlídek a musím říct, že fitting byl velmi profesionální.

Marcela Linhartová Trávníčková, spolumajitelka, E.daniely, Praha
Firma E.daniely se vrátila do Brna po delší době v loňském roce a z obchodního hlediska je pro nás STYL opět úspěšný.

Veronika Sedláčková, zástupce značek YEST, ORIENTIQUE AUSTRALIAN a CPM, Praha
Na STYL jezdíme už tři roky, ale až dosud jsme vždy vystavovali pouze v srpnu. Pro nás byla nejsilnějším dnem sobota, to jsme se opravdu nezastavili. Předobjednávky jsou vytvořené, navázali jsme i nové kontakty, tak uvidíme, zda se v budoucnu promění ve spolupráci.

Magdalena Wetterová, manažerka, Vysněné kabelky, Praha
Veletrh z našeho pohledu proběhl podle očekávání.  Za čtyři roky, respektive za osm sezón, co sem jezdíme, jsme si vybudovali okruh svých odběratelů a lidé se k nám vracejí. Mám ráda tento veletrh i pro jeho rodinnou atmosféru.

Luboš Beneš, spolumajitel, Benet v.o.s., Červený Kostelec
Jsme česká firma, která se zaměřuje na výrobu ponožek, od těch klasických, společenských, až po sportovní nebo třeba štulpny pro fotbalisty. Na STYL jezdíme asi deset let, protože stále to má pro nás význam.

Matěj Závorka, manažer značky JU´STO, UNIDAX
Patříme k pravidelným vystavovatelům, letos kladně hodnotím, že na veletrh dorazily nové značky, které jsou vyhledávané u maloobchodníků a přitáhly trochu jiné návštěvníky, kteří u nás dosud nebyli.

Klára Klímová, prodejce, L&S Bohemia, Jablonec nad Nisou
Jsme rodinná firma s jabloneckou bižuterií. Návštěvníci u nás najdou bižuterní šperky podle našeho designu, vše je ruční práce a všechny použité kamínky jsou Swarovski. Na brněnský veletrh jezdíme už deset let. Každý půlrok je to pro nás dobré místo pro prezentaci.

Petr Černý, obchodní oddělení, LEDER-PELLICCE, Jaroměř
Vzhledem k našemu zaměření se účastníme veletrhu vždy v únoru, a to s cílem potkat nové zákazníky. Letos jsme měli na stánku rušno hlavně o víkendu, kdy jsme zaznamenali velice slušnou návštěvnost.

Rostislav Dvořák, předseda Svazu českých a moravských výrobních družstev
Lidé se chtějí oblékat nejen do oděvů, které se dovezou třeba z Číny, ale požadují i domácí produkt. Určitá část oděvní výroby se u nás proto stále drží a jsem přesvědčen, že se udrží i do budoucna. Z toho důvodu v rámci svazu podporujeme naše oděvní a textilní družstva, kterých není málo. Dvě z nich letos mají na veletrhu STYL stánek plus další čtyři vystavují svoje produkty v naší společné expozici.

Pavla Polednová, předsedkyně výrobního družstva MODELA Pardubice
Vystavujeme tady pravidelně dvakrát ročně, našimi odběrateli jsou majitelé menších butiků. Máme spoustu stálých zákazníků, ale v posledních letech nám přibývají noví. Potkáváme je právě v Brně na veletrhu, protože jinde zboží ani nenabízíme.

Jiří Hněvkovský, obchodní zástupce společnosti AGLAJA
Jako dodavatelé slunečních brýlí na veletrhu STYL teprve začínáme. Butikáři u nás hledají, čím doplnit sortiment, aby zákazníkům nabídli full service pro kompletní letní outfit. Byli u nás třeba zástupci salonů s pánskou módou a vzali si sluneční brýle v různých provedeních a materiálech. Pro začátek jsme spokojeni.

Michaela Salačová, modelka, dýdžejka, módní bloggerka
Líbí se mi zákulisí přehlídek i samotné přehlídky a jejich organizace. Myslím si, že tento veletrh pořád má v módní branži svoje místo. Vybrat modely na přehlídku nebylo nijak těžké, protože jsou tu vystavovatelé, kteří rozhodně mají co nabídnout. Kdybych měla zvolit víc outfitů než šest, určitě to nebude problém.

Nikol Moravcová, moderátorka, herečka, módní bloggerka
Na veletrhu STYL se mi moc líbí a jsem hrozně zvědavá na přehlídku, protože jsem ji zatím viděla jenom za oponou. Myslím, že to bude velkolepé. Mám tady spoustu svých známých modelek, což je super. Všichni jsou hrozně milí! A veletrh je fakt velký, to jsem i překvapená.

Fotogalerie STYL-KABO

Mohlo by vás zajímat

Video

Vybíráme z firem STYL

Data platná pro Katalog - únor 2023

 

Vybíráme z firem KABO

Data platná pro Katalog - únor 2023

 

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště