Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

KABO
24.-26.8. 2014

Mezinárodní veletrh obuvi a koženého zboží

STYL
24.-26.8. 2014

Mezinárodní veletrh módy

SMATERIA – barevné tašky s příběhem

 

SMATERIA je značka tašek a kabelek, které jsou vyrobené z neobvyklých a recyklovaných materiálů. Když se potká italský design a šikovné ruce kambodžských žen, vznikne SMATERIA. Tašky, kabelky a peněženky jsou vyráběny z neobvyklých, originálních a recyklovaných materiálů jako jsou barevné ochranné sítě proti komárům, ošoupané sedačky ze skútrů a igelitové pásky, což jsou do jisté míry symboly jihovýchodní Asie. Všechny modely jsou v podstatě jedinečné - originální.

A ten příběh? Dvě Italky Jennifer a Elisa se potkaly v Kambodži v roce 2005, kde vznikl projekt SMATERIA. Design a návrhy nových tašek a kabelek vznikají v Itálii, kde bydlí Elisa. Jennifer zůstala i s manželem v Kambodži a řídí byznys a provoz "továrny-manufaktury", která se nachází ve vile v centru hlavního města Phnom Penhu. V „továrně“ pracuje cca sto zaměstnanců pět dní v týdnu, osm hodin denně, všichni mají placenou dovolenou, a v posledním patře funguje regulérní firemní školka pro děti šiček, střihaček nebo kontrolorek kvality. Prostě - tak trochu jiná textilka.

Výrobky značky SMATERIA, které jsou vyváženy do celého světa, mohou návštěvníci shlédnout na stánku společnosti Lovemusic č. 425 v tzv. Fresh Fashion zóně v pavilonu P. Více informací na: www.smateria.cz .

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem STYL

Data platná pro katalog - únor 2018

 

Vybíráme z firem KABO

Data platná pro katalog - únor 2018

 

Facebook

Fotogalerie - STYL

Fotogalerie - KABO

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště