Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

STYL
18.-20.8. 2013

Mezinárodní veletrh módy

YETI

 

Firma YETI byla založena v Berlíně roku 1983 Berndem Exnerem a ve svých počátcích byla specializována na výrobu špičkových péřových výrobků pro expediční horolezectví (spací pytle a oblečení do nízkých teplot).

Do oblasti módy vstupuje v roce 1996 dámským péřovým kabátem, který provázela reklamní akce „Down goes to town“.

V roce 2000 firmu YETI kupuje společnost Karl Breiding a syn, významný německý obchodník peřím, a výroba YETI se stěhuje do rekonstruovaného výrobního závodu v Görlitz.

V roce 2005 kupuje firmu YETI dánský holding Nordisk Company AS a od této doby začíná systematický vývoj špičkového péřového oblečení s využitím nejnovějších ultralehkých materiálů od firmy Toray. Firma patentuje své ochranné známky CrystalDown pro špičkové peří z evropských chovů s dodržováním přísného etického kodexu, Next to Nothing a Companion pro módní výrobky z ultralehkých nylonových ripstopů.

V této době k firmě přichází německý módní návrhář Oliver Reetz. Firma začíná úspěšně pronikat na japonský trh a kromě Olivera Reetze začíná módní kolekci navrhovat i japonská návrhářka Yuko Yamazaki.

V roce 2010 poprvé překročil objem prodeje módního péřového oblečení prodej spacích pytlů a sportovní kolekce.  V témže roce postihly výrobní závod v Görlitz rozsáhlé záplavy, které na půl roku přerušily výrobu. Začátkem roku 2011 je však již závod v Görlitz přestěhován na nové místo mimo záplavové území a na konci roku 2011 je otevřen druhý výrobní závod v Drážďanech, známý jako „Skleněná manufaktura“.

Na českém a slovenském trhu firmu YETI zastupuje od sezóny 2008/9 firma Prosport Praha s.r.o.

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem STYL

Data platná pro katalog - únor 2018

 

Vybíráme z firem KABO

Data platná pro katalog - únor 2018

 

Facebook

Fotogalerie - STYL

Fotogalerie - KABO

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště