Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

KABO
19.-21.8. 2012

Mezinárodní veletrh obuvi a koženého zboží

STYL
19.-21.8. 2012

Mezinárodní veletrh módy

Výběr z monitoringu veletrhů módy STYL a KABO 2012

 

25.9.2012   TOPZINE.CZ

 V souladu s novým mottem „Fashionberries“, které odkazuje na speciality módního trhu, se tak podařilo zviditelnit řadě značek nově vstupujících na český trh. Jednalo se především o zboží ze segmentu střední a vyšší cenové kategorie.
Zajímavostí na tomto veletrhu pak byla výroba rukavic přímo na míru každému zákazníkovi, a to z dílny Stanislava Váchy. Mezi doprovodné programy pak patřili módní přehlídky, kde se pak střídaly jednotlivé kolekce plavek spolu s kolekcemi na jaro a léto 2013.
Velký zájem vzbudila unikátní přehlídka Power of Design s inspirativními kolekcemi úspěšných návrhářů z České republiky, Slovenska a Polska.

22.8.2012   PRÁVO

Součástí veletrhu Styl, který je označován za vrchol módního průmyslu pro trh České republiky, Slovenska a zemí východní Evropy již od roku 1993, byla nabídka bižuterie a oděvních doplňků. Kabo je nejprestižnější odborná přehlídka produkce českých a zahraničních výrobců obuvi, koženého zboží a doplňků v Česku a na Slovensku.
Světovou novinkou domácí provenience byly župany a koupelnový program z unikátního materiálu Prowell, který vyvinula českobudějovická firma Texsr ve spolupráci s odborníky z Technické univerzity v Liberci. Župany dobře sají, hřejí, nejsou příliš objemné, drží tvar.

13.8.2012   MF DNES

Jako velkou třídenní narozeninovou party mohou lidé pojmout letošní návštěvu veletrhů módy Styl a koženého zboží Kabo. Tradiční přehlídka aktuálních trendů v textilním a obuvnickém průmyslu bude mít od neděle 19. do úterka 21. srpna na brněnském výstavišti jubilejní čtyřicáté pokračování.
Pořadatelé veletrhů si připravili při této příležitosti pro návštěvníky opravdu nabitý program. Mezi hlavní lákadla patří především dvě módní přehlídky předních designérů z České republiky, Polska, Ruska a dalších zemí.
Druhým vrcholem je show Magic Berries, kterou pořadatelé nazývají „třešničkou“ na narozeninovém dortu letošního jubilejního ročníku.

13.8.2012   MF DNES

Brněnské veletrhy se ale vyznačují také hojnou účastí původních českých výrobců. Těch se na výstavišti představí hned několik desítek. „Kvalita Made in Czech Republic“ je ve světě známá a v mnoha případech poráží levné výrobky z Číny nebo Indie. Právě postupně se měnící trend od kvantity ke kvalitě, dává českým výrobcům možnost uspět i na zahraničních trzích našich západních i východních sousedů.

13.8.2012   MF DNES
Narozeninovým veletrhům přijedou popřát VIP hosté. Kromě Elišky Boučkové bude možné v Brně naživo spatřit i další známé modelky. Agáta Hanychová se stane hlavní tváří módních přehlídek návrhářů a klasické konfekce. Úřadující Česká Miss Earth 2012 Tereza Fajksová zase zazáří na přehlídkách prádla a plavek.

8.8.2012   ibrno.cz

Veletrhy STYL-KABO v Brně chystají návštěvníkům ke 20. výročí hned několik překvapení. Jedním z nich bude prezentace nejnovějších kolekcí nejlepších značek dámského a pánského spodního prádla a plavek pro příští sezónu. Žádná oslava narozenin se neobejde bez dortu a oné pověstné třešničky na jeho vrcholu. Výjimkou nebude ani oslava 20 let veletrhů a třešniček bude hned několik. Jednou z nich bude prezentace nejnovějších kolekcí TOP značek dámského a pánského spodního prádla a plavek pro sezónu jaro a léto 2013. Unikátní přehlídka se bude konat v pondělí 20. srpna ve 13 hodin na přehlídkovém mole pavilonu P.

9.7.2012   MaM.cz

Na veletrh totiž tradičně jezdí zahraniční odběratelé, kteří zde navazují obchodní partnerství a pro tuzemské výrobce je to ideální příležitost, jak se jim představit. Kromě stánků s textilním zbožím, doplňky, obuví a kožedělnými výrobky budou k vidění i módní přehlídky a výstavy.
Zatímco v zimě mohli návštěvníci Stylu a Kabo vidět kolekci dobového spodního prádla, v srpnu je čeká výstava dámských kostýmů. Kostýmy zapůjčí Muzeum města Brna na Špilberku. Mezi oděvní skvosty textilní muzejní sbírky na Špilberku z období poslední třetiny 20. století patří několik elegantních kostýmů z vlněných látek z dílen odborných řemeslně fundovaných pracovišť.

4.7.2012   Zpravodajství ČTK

Jubilejní 40. srpnové veletrhy módy a obuvi Styl a Kabo v Brně představí světovou novinku i nové vystavovatele. Návštěvníci uvidí například nový materiál, ze kterého se vyrábějí župany, a seznámí se se značkami, které na těchto veletrzích ještě nevystavovaly.

6.3.2012   Systémy logistiky

Brněnské veletrhy STYL a KABO patří k nejvýznamnějším módním událostem ve střední a východní Evropě. Tandem akcí konaných ve dnech 12.-14. února 2012 v areálu Veletrhů Brno mj. přinesl možnost seznámit se s novými trendy v oblasti textilu a obuvi a kromě toho i zhodnotit aktuální potřeby firem v oblasti fashion logistiky.

13.2.2012   ČT 1

Největší lákadla tohoto ročníku veletrhů módy STYL a KABO. Dobré poledne. Co určitě stojí za vidění, je módní přehlídka legendy /nesrozumitelné/ neboli legendy vysokého krejčovství. Je to unikátní přehlídky modelů světových návrhářů, kteří nejvíce ovlivnili svět módy ve 20.století. Kolekce osmi modelů je vyrobena z papíru, kovu a plastu a přesně napodobuje originální modely z dílny například Yves Saint Laurent, Coco Chanel nebo Christiana Diora. Zajímavá je také retrovýstava v pavilonu P, která ukazuje, jaké spodní prádlo se nosilo v 19.století a na počátku 20.století. No, a aby se návštěvníci jenom nedívali, ale také si mohli něco vyzkoušet, tak v dílně Made in Jablonec je designéři z tradičního bižuterního regionu zasvětí do tajů ruční výroby šperků a pod jejich odborným dohledem si mohou nějaký ten zajímavý kousek také vyrobit.

12.2.2012   Zpravodajství ČTK

Brněnské veletrhy odborníkům dvakrát ročně naznačují očekávané módní trendy. Jaro a léto 2012 se prý ponese v duchu provokace, rozmarnosti, věcnosti a svěžesti. Pro pánské i dámské odívání platí podle odborníků heslo "nebojme se barev". "Ofenziva barev" se dotýká celkového vzhledu, nikoliv jen detailů a jednotlivých dílů.
Z každodenních módních přehlídek tentokrát upoutá největší pozornost zřejmě kolekce nazvaná Legends of haute couture. Tvoří ji modely inspirované osmi vlivnými světovými návrháři. Nejsilnější skupinu vystavovatelů na veletrhu Styl tentokrát tvoří firmy s dámskou a pánskou konfekcí, dále má silné zastoupení džínová móda a kojenecké oblečení a oděvy pro děti do 15 let. Sortiment zboží na výstavě Kabo se skládá především z dámské, pánské a dětské obuvi, kožené galanterie a kožených doplňků.

6.2.2012   MF DNES

Od neděle do úterý vždy ve 13 hodin v pavilonu P budou mít návštěvníci veletrhu Styl unikátní příležitost zhlédnout modely, jejichž prvky zásadně ovlivnily vývoj světové módy.
Umožní jim to exkluzivní přehlídka Legends of Haute Couture, která obsahuje stylizace modelů osmi světových návrhářů, jejichž jednotlivé prvky ovlivnily vývoj módy v dalších generacích.
Předváděné modely jsou vyrobeny speciálně podle originálních kusů. Jejich autorem je filmový oděvní designér Oscar Charpentier a jsou použity stylizace papíru, kovu a umělé hmoty.

1.2.2012   MF DNES

V pavilonu P vyrostou dvě velká přehlídková mola, na nichž budou modelky a modelové předvádět nové kolekce, které v nadcházejících sezonách zaplaví pulty obchodů a butiků. „Letošní novinkou a velkým lákadlem pro všechny milovníky vysoké módy je unikátní přehlídka Legends of Haute Couture. Představuje kolekci složenou z modelů světových návrhářů, kteří svými inspiračními prvky ovlivnili módu 20. století

31.1.2012   MF DNES – CITY DNES Brno

NOVÉ MÓDNÍ KOLEKCE NA BRNĚNSKÉM VÝSTAVIŠTI
Jedna z nejzářivějších filmových hvězd minulého století, herečka Audrey Hepburnová, kdysi prohlásila, že móda je nákaza něčím novým. A co se Brna týče, bude měsíc únor skutečně vysoce nakažlivý. Na své si totiž přijdou nejenom módní znalci a odborníci, ale i milovníci hravé a nezávislé módy.

31.1.2012   MF DNES – CITY DNES Brno

V polovině února ovládnou areál brněnského výstaviště mezinárodní veletrhy módy, obuvi a koženého zboží Styl a Kabo, na které se každoročně sjíždí přední návrháři a designéři nejen z České republiky, ale také ze Slovenska a dalších zemí střední a východní Evropy. Novinky z oblasti klasické, volnočasové i dětské módy, spodní prádlo i všemožné doplňky budou od neděle do úterka módním domům a nákupčím nabízet prodejci z více než dvaceti zemí Evropy. A chybět nebude ani nejprestižnější tuzemská přehlídka obuvi.

STYL-KABO 2012/08

Vybíráme z firem STYL

Data platná pro katalog - únor 2018

 

Vybíráme z firem KABO

Data platná pro katalog - únor 2018

 

Facebook

Mohlo by vás zajímat

Fotogalerie - STYL

Video

Fotogalerie - KABO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště