Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

STYL
19.-21.8. 2012

Mezinárodní veletrh módy

KABO
19.-21.8. 2012

Mezinárodní veletrh obuvi a koženého zboží

VIOLA SPIECHOWICZ

(POLSKO)www.violaspiechowicz.com

Motto návrhářky je: „Vyjadřování osobnosti skrze oblečení je druhem otevřenosti světu…“

Jméno návrhářky Viola Spiechowicz je v Polsku již zavedeným jménem a značkou, jejíž známost  překročila hranice Evropy. Po svém debutu v roce 1992 si Viola Spiechowicz postupně vypěstovala svůj originální styl. Její tvorba navazuje na tradice a bohatství různých kultur. Vystudovala malbu na škole výtvarného umění a tato inspirace se odráží v celé její tvorbě. Linie kolekcí nesou stopy  ispirace malbou i sochařstvím se odrážejí v kolekcích konfekce i couture. Střihy modelů vychází z hlubokého zkoumání ideálních forem, textur a dokonalých barevných schémat. Výsledkem je jedinečný, neopakovatelný a rozpoznatelný styl, který je identifikovatelný ve všech činnostech návrhářky, ať už v módě, čalounických látkách či designu doplňků.

Své kolekce Viola Spiechowicz představovala v nejrůznějších mezinárodních módních magazínech např. Wallpaper, Elle, Marie Claire, Viva a dalších. Ve Wallpaperu byly její kolekce nazvány „novým vzhledem Polska“.

Typickými nositelkami modelů Violy Spiechowicz jsou sebevědomé ženy s individuálním vkusem a vysokým citem pro umělecké vyjádření. „Oděv netvoří jen náš vrchní vzhled, jsme si vzájemnou součástí.”

 „Móda člověka dokáže přimět překročit estetiku a vyjádřit mnohem více než jen prostou smyslnost. Oděv může vzbudit emoce ve velké škále intenzity, ale všechno závisí na tom, s jak velkým uvědoměním se takový oděv vybírá,“  uvedla Viola Spiechowicz.

Kolekce:

Kolekce vychází ideologicky  z pocitu nalezení svobody, vymanění se z kolejí konvence a vyhnutí pravidlům. Velikost by v téhle kolekci neměla hrát žádnou roli. Hledala jsem volné a splývavé střihy, které by umožnily oblečení přizpůsobit se každé postavě a vyniknout jejím přednostem. Každý model nese také vždy látku navíc, která by měla svým hedvábným materiálem a  nařasením evokovat dojem skulptury antické sochy. Jemné detaily z krystalů jsou sestaveny do motivů inspirovaných tibetským symbolismem. Tato série ozdob vznikla díky spolupráci se značkou Swarovski Elements. Modely jsou určeny všem ženám bez určení jejich funkcí a příležitostí. Volba je na samotných nositelkách.

STYL-KABO 2012/08

Vybíráme z firem STYL

Data platná pro katalog - únor 2018

 

Vybíráme z firem KABO

Data platná pro katalog - únor 2018

 

Facebook

Mohlo by vás zajímat

Fotogalerie - STYL

Video

Fotogalerie - KABO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště