Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

STYL
19.-21.8. 2012

Mezinárodní veletrh módy

KABO
19.-21.8. 2012

Mezinárodní veletrh obuvi a koženého zboží

DENISA NOVÁ

(ČESKÁ REPUBLIKA)www.denisanova.cz

Denisa Nová patří mezi významné české oděvní  designéry a v současné době vede dvě umělecká studia v Praze a v Brně. Pravidelně dvakrát ročně uvádí na trh kompletní kolekce, podílí na mnoha aktivitách, zaměřených v první řadě na současný design a oděvní tvorbu, ale také si vytváří své vlastní projekty s mnohem širším uměleckým přesahem, než nabízí oděvní tvorba sama osobě.

Mezi její úspěchy patří účast na výstavě Expo 2010, kde reprezentovala Českou republiku, mnoho prestižních národních ocenění a kontinuální účast na zahraničních prezentacích a událostech, jakými jsou například Týden módy v Paříži nebo ve Vídni a mnoho dalších, ale i výjimečná přehlídka v Milk Studios v New Yorku.

Její designová tvorba je většinou zaměřena na úplné řady dámských oděvů a doplňků, ale často také přichází s jedinečnými solitéry a s kostýmovou tvorbou pro baletní a činoherní vystoupení. Jak sama říká, v tvorbě jsou pro ní prioritní kontinuita, lidé, člověčenství a intuice. Kontinuitu vnímá jako geneticky vyšlechtěnou vlastnost kolekcí, která se projevuje schopností kolekcí vzájemně spolu komunikovat v čase, schopnost vzájemného propojení, ale zároveň v možnostech budoucího spojení se s kolekcemi, které jsou ještě dílem budoucnosti.

„Od oděvních designerů se často očekává, že budou pro média abstrahovat filozofii své tvorby, svých kolekcí. V této kolekci je však spíše než jakoukoli abstraktní filozofii potřeba zdůraznit  její silnou lidskost.“

Kolekce: Evoluce Virem

V post-strukturálním duchu pojala Denisa Nová i kolekci Evoluce Virem, která se skládá z 12 modelů společenských oděvů. Černá barva modelů nebyla doktrínou, ale nakonec autorku přesvědčila o své nevyhnutelnosti. Denisa Nová zařadila do kolekce i společenské kalhoty, aby zdůraznila historické a osobnostní proměnné, které v rámci koncepce společenského oděvu nemohou být  opomenuty. Jednotlivé modely budou představeny v symbiotické koexistenci se šperky Zdeňka Vacka a Daniela Pošty z jejich nejnovější kolekce Virus. Byla to jedna z inspirací pro její samotný vznik. Evoluce Virem dokazuje, že šperk za určitých okolností nelze vyhodnotit pouze jako oddělitelný doplněk oděvu.

V případě tvůrčího dua Daniela Pošty a Zdeňka Vacka jsou hranice jejich spolupráce velmi těžce definovatelné. Jejich vzájemná komplementarita vede k designu, který je na české scéně zásadní jak svou jedinečností tak kvalitou zpracování. Podobně, jako jsou lana z jejich poslední kolekce Virus prorostlé blýskavými krystaly, je Zdeňkův umělecký potenciál ve spojení s řemeslnými dovednostmi neoddělitelný od Danova citu pro materiál, jeho přístupu k designu a zkušeností. Značka Zorya, pod kterou se rozhodli tvořit, poskytuje jejich tvůrčí koexistenci možnost, aby už to, kde končí či začíná podíl spoluautorství nemuseli měřit či vysvětlovat.

STYL-KABO 2012/08

Vybíráme z firem STYL

Data platná pro katalog - únor 2018

 

Vybíráme z firem KABO

Data platná pro katalog - únor 2018

 

Facebook

Mohlo by vás zajímat

Fotogalerie - STYL

Video

Fotogalerie - KABO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště