Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

STYL
21.-23.8. 2011

Mezinárodní veletrh módy

KABO
21.-23.8. 2011

Mezinárodní veletrh obuvi a koženého zboží

Fórum trendů Styl-Kabo podzim-zima 2011/12Móda se vrací ke svému původnímu poslání, pro které byla stvořena, to znamená přinášet hezký a kultivovaný vzhled. Vedle funkčnosti, praktičnosti a kvality přichází teď na řadu další módní aspekt – KRÁSA, a to navenek i uvnitř. Rozmarná „paní móda“ je, možná trochu z donucení, nasměrována na přirozené, spíše neokázalé a hlavně nositelné styly, ke kterým se ještě přidává esence půvabu, pěstěnosti, hezkého a úpravného vzhledu a harmonie.
Svůj vliv na dnešní vývoj módy má zcela určitě také současná úroveň, někdy až přetechnizovaného světa, plného nových technologií, mediálních a komunikačních novinek atd. Civilizace, zejména ta naše euro-americká, hledá své kořeny, skutečně hodnoty a hlavně perspektivy. Zdá se proto, že jakákoliv „rozumná“ cesta a prostředek, by mohly být dobrým východiskem a ukazatelem pro další vývoj a rozvoj, ale možná že jen pro udržení svého postavení a významu.
Současná móda by tedy nejen měla vyjadřovat svobodu, individualitu a vyhraněnost svého nositele, ale měla by více vypovídat o jeho charakteru, vkusu a zodpovědnosti. O tom svědčí ale také např. i úroveň péče o oděv.
Důležitou se tím také stává kvalita textilních materiálů, vysoká úroveň konfekčního zpracování a jasný „rukopis“ výrobce, tvůrce, značky, návrháře atd.
Krása a příjemný vzhled se odrazí i v barevnosti, která staví na zdrženlivosti, tónově blízkých valérech a neoplývá příliš výstřelky. Barevné harmonie se řídí relativně jednoduchým principem, kdy klidnější, tmavší a spíše klasický barevný základ je „obklopen“ intenzivnějšími, přesto harmonizujícími valéry a jen opatrně doplněn ostrými akcenty. Ne příliš výraznou barevnost oživí nové povrchy nosných textilií, které přinesou hru světla a stínu, lesky, třpyty, měňavé a neklidné efekty.


Sezónu podzim-zima 2011/12 určují čtyři hlavní tématické okruhy:

A U T E N T I C I T A

Inspirace sportovním a outdoorovým oblečením, které je transformováno do městské stylizované a funkcionalistické podoby. Kontrasty strohosti a půvabu s dekorativními akcenty. Kontrasty černé s tmavými barvami, kontrasty matu a lesku. Aktivní barevnost tmavých modrých, zelených, šedých a černé podtrhuji ostré akcenty. Funkčnost a sportovní vzhled, technické lesky, měňavé efekty. Využití moderních textilních materiálů, ale i mnoho vlny a hrubé bavlny. Usně a kožešiny, úplety s hand-made vzhledem, technické žerzeje, fleesové typy, povrstvené kvality odolné proti povětří, zateplení, prošívaní, zipy a další sportovní drobné detaily.
Pantone : 19-4006, 19-3940, 18-4525, 19-5414, 19-1557, 14-6319

K A M U F L Á Ž
Pořádek, důkladnost, strohost a vliv uniforem pro casual módní styl, který není ale opisem military stylů, ale jeho městskou podobou. Pragmatické navy a khaki odstíny, doplněné kovovými povrchy, akcentní fialovou a béžovými valéry vytvářejí částečně military, částečně stylizovaný městský vzhled. Zvláštní místo zaujímají efekty zlaté a stříbrné. Důležité jsou i funkční typy materiálů, které často připomínají vojenské a technické textilie. Mohou být jak přírodní, tak i čistě syntetické. Důležité jsou doplňky, např. kovové knoflíky, kožené detaily, kožešiny, syntetické i pravé, pásky, spony, popruhy atd.
Pantone : 19-1111, 18-0615, 19-2430, 19-4007, 18-0306, 15-1216

A V A N T G A R D A
Půvab a krása v plném záběru, svět umělecké avantgardy, básníků a malířů přináší do módy jak ženskost, tak i lehce dekadentní dandy styl pro muže. To vše ale v umírněné elegantní podobě tak, aby nebyly překročeny hranice vkusu a kultivovaného a úpravného vzhledu. Dekorativní prvky podtrhují vzhled oděvů, barevné harmonie staví na relativně široké škále tlumených a rafinovaných odstínů pro velmi nenápadné a minimalistické vzory a povrchy. Důležitá bude jak vlna, tak ale i hedvábný vzhled. Klidné, zamlžené a zastřené barvy s dekorativním a poetickým nádechem.
Pantone : 18-1306, 18-5105, 18-4612, 16-5815, 17-0000, 19-2430

R E B E L O V É
Tradice trochu „obrácená naruby“, místo klasické elegance inspirace oblečením mladých na sklonku 50. let. “Bad boys and girls“, kteří protestovali proti buržoasním konvencím a vedle provokace přinesli do módy hravost a nápaditost. Předzvěst nové epochy, kterou rozpoutala na plno 60. léta. Mnoho usní, olejové povrchy, ale i matné patinované tvídy a vintage look. Camaieux harmonie hnědých a béžových na klasických kárech a tradičních britských vzorech. Škála teplých okrových, medově zlatavých, hnědých a oranžových barev s akcentní žlutou pro hravou a lehce provokativní módu, která se staví proti tradicím.
Pantone : 19-1650, 17-1320, 19-1518, 18-4522, 18-1454, 16-1624


Na únorovém veletrhu Styl-Kabo v expozici Fóra trendů centrálního pavilonu V se opět představily firmy s ukázkami vzorků svých prodejních a vývojových kolekcí na sezonu podzim-zima 2011/12 a jaro-léto 2012. Rovněž zde vystavily práce svých studentů odborné oděvní a textilní školy z celé republiky, které získaly ocenění v celostátních soutěžích.
 
TREND textilní agentura Liberec nabízející rozsáhlý sortiment galanterních produktů předních evropských výrobců galanterie představila sortiment aplikačních i adjustačních prvků a módních knoflíků v rozmanitém provedení.TONAK a.s. Nový Jičín, český výrobce dámských a pánských klobouků, kloboukových polotovarů a pletených pokrývek hlavy vystavil kolekci srstěných a vlněných módních i klasických klobouků, kožešinových a pletených čepic a šál. Letní kolekce obsahovala řadu fantazijních modelů z textilních materiálů, slámy a sisálu, včetně rozměrných tašek a péřových čelenek.VEBA a.s. Broumov, tradiční producent afrických brokátů, bytového, domácenského a hotelového textilu prezentoval vzorky nežehlivého damaškového povlečení v široké barevné škále sladěné s froté ručníky a osuškami a exotické africké brokáty v mnohobarevném desénovém provedení.Tylex.a.s. Letovice vystavil nové vzory z rozsáhlé kolekce sortimentu žakárových, provázkových a voálových záclon a dekoračních textilií a sortimentu elastických a pevných krajek určených pro zdobení prádla.STYL VD knoflíkářů Studená, tradiční výrobce knoflíků prezentovalo produkty z polyesteru a řady přírodních materiálů jako perleť, dřevo, rohovina, nerosty, včetně knoflíků zdobených laserovým potiskem.Ve Fóru trendů se tentokrát představilo pět odborných oděvních a technických škol.

VOŠ oděvního designu a managementu a SUPŠ Brno poskytuje komplexní výuku výtvarných a technických oborů na středoškolské a vyšší úrovni. Již více než 100 let vychovává textilní a oděvní odborníky, návrháře a modeláře. U fantazijních modelů byly využity prostorové efekty skládání, vycházející z japonských Origami.Střední odborná škola oděvní a střední odborné učiliště Strážnice nabízí vzdělání v oblasti modelové tvorby a oděvního designu. Připravuje studenty v oblasti výtvarné, grafické, oděvní, modelové a návrhářské. Představila vítězné objekty celostátní soutěže MMT Jihlava v kategorii „Květinová smršť“ a inspirativní klobouky z netradičních materiálů v kategorii „Kovový věk.“Střední škola oděvního a grafického designu Lysá nad Labem vyučuje umělecké obory modelářství a návrhářství oděvů a grafický design. Jednotlivé modely byly vytvořeny na základě velmi rozmanitých inspirací – např. Andy Warhol, Japonská svatyně, Kubistická architektura, Nejvyšší budovy světa, Národní divadlo či opera v Sydney.Vyšší odborná škola oděvního návrhářství a Střední průmyslová škola oděvní Praha poskytuje studium zaměřené na navrhování a tvorbu oděvů formou nejen středoškolského, ale i vyššího odborného studia v oborech oděvnictví, modelářství a návrhářství oděvů. Vystavené modely byly vytvořeny dle zadání – vlivy klasické pánské módy a Street wear. Dámské i pánské modely vynikaly tradičně vysokou kvalitou zpracování a střihovou náročností.ART ECON Střední škola Prostějov. Tato soukromá škola se soustřeďuje na studium uměleckých i ekonomických oborů v oblasti – grafika, módní design, fotografie v reklamní praxi a aranžování. V kolekci klobouků rozpracovala květinové téma. Upoutaly zvláště rozměrné fantazijní a prostorové varianty v široké škále barev. 

STYL-KABO 2011/08

Vybíráme z firem STYL

Data platná pro katalog - únor 2018

 

Vybíráme z firem KABO

Data platná pro katalog - únor 2018

 

Facebook

Mohlo by vás zajímat

Fotogalerie - STYL

Fotogalerie - KABO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště