Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

STYL
21.-23.8. 2011

Mezinárodní veletrh módy

KABO
21.-23.8. 2011

Mezinárodní veletrh obuvi a koženého zboží

TALAVAŠKOVÁ MIRKAMirka Talavašková absolvovala Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze, ateliér Módní tvorba pod vedením doc. ak. mal. Josefa Ťapťucha. Vzdělání si doplnila zahraniční stáži na Ecole Superieure desArts Apliques Duperre Paris s praxí v Ateliéru du Sartiel. V srpnu roku 2008 získala na veletrhu STYL v Brně titul TOP STYL DESIGNER. Byla nominována na Czech Grand design za rok 2008. V roce 2009 vytvořila originální šaty pro soutěž Česká Miss 2009 Nicolu Minárikovou, doplnila také kolekci šatů k reklamní kampani kávy značky Carte Noir. Svoje kolekce prezentovala na módních akcích a výstavách v České republice (Výstava Česká móda žije na letišti v Praze, autorská přehlídka na Shooting Fashion Stars 10, Evropský design v Nantes, Francii, Design match ve Veletržním paláci a další.)
Jméno Mirka Talavašková se postupně přetransformovalo na rodinnou značku. Oděvní ateliér a dílna má zázemí v Rychnově nad Kněžnou již od roku 1992 a v současné době i v Praze.  Značka Mirka Talavašková se specializuje na zakázkovou  tvorbu pro ženy a muže, svatební a společenské šaty a malé autorské kolekce.

Kolekce: Yunnan

Yunnan je dámská kolekce konfekčního charakteru, která obsahuje „mix“západní a východní kultury. Yunnan je čínská oblast, kterou tvoří asi 20 minoritních společností prolínající se navzájem. Vzala jsem inspiraci z této provincie a přenesla ji do prostředí, ze kterého pocházím. Snažila jsem se zachytit do minimalistického oděvu Evropanky cizí prvky, jiný oděvní tvar vycházející z folkloru a tradičního kroje Yunnanů. 

Kontakt:
www.mirkatalavaskova.cz
http://www.facebook.com/pages/Mirka-Talavašková/227073550637454?ref=ts
E-mail: mirka.talavaskova@gmail.com
Tel: +420 604 265 260

Foto: Pavlína JarošováSTYL-KABO 2011/08

Vybíráme z firem STYL

Data platná pro katalog - únor 2018

 

Vybíráme z firem KABO

Data platná pro katalog - únor 2018

 

Facebook

Mohlo by vás zajímat

Fotogalerie - STYL

Fotogalerie - KABO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště