Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

STYL
21.-23.8. 2011

Mezinárodní veletrh módy

KABO
21.-23.8. 2011

Mezinárodní veletrh obuvi a koženého zboží

Světová premiéra: nová tkanina podobná froté

Hotely s wellness provozy, lázně, zdravotnická zařízení, fitcentra a další pracoviště, ve kterých jsou nezbytnými doplňky ručníky nebo župany, by nyní měla zbystřit pozornost. Na dnešní tiskové konferenci v Brně byla  představena světová novinka - vysoce funkční 3D tkanina, která připomíná froté, ale má zcela nové vlastnosti. Na trh by měla přijít v listopadu tohoto roku.


Nová tkanina, která vznikla díky spolupráci klastru technických textilií CLUTEX, Technické univerzity v Liberci a firem TEXSR a Papillons, je neobvyklá tím, že kombinuje bavlnu a syntetické vlákno. Tkanina odvádí vlhkost směrem od pokožky při zachování tepelně izolačních vlastností, lidově řečeno lépe saje a nestudí. Navíc díky menšímu objemu zabere poloviční prostor než běžné froté výrobky, je stejně příjemná na omak a splňuje další požadavky současného zákazníka, jako jsou rychlé schnutí, snadná údržba, stabilita materiálu, splývavost či nižní hmotnost. Její tvůrci věří, že brzy zaujme obchodníky i spotřebitele u nás i v zahraničí. „Vývoj nového materiálu trval dva roky. Výrobek má za sebou poloprovozní zkoušky a je chráněn jako užitný vzor. Na předvánoční trh bychom ho chtěli uvést prvního listopadu. Cenově bude o něco málo dražší než froté, ale stále by mělo jít o střední cenovou relaci, a tím i dostupné výrobky pro běžného zákazníka,“ uvedl Jaroslav Šrajer ze společnosti TEXSR, která se svými partnery novinku uvádí do života a v současné době rozvíjí obchodní strategii pro český i evropský trh.

Představení nového typu textilního materiálu je praktickým příkladem úspěšné spolupráce výzkumu a vývoje, vysokých škol a výrobních firem. Ukazuje na smysluplnou existenci takových sdružení, jako je CLUTEX - klastr technických textilií. „CLUTEX funguje v České republice od března 2006. Od té doby jsme stabilizovali počet firem na 21, což představuje více než 3000 zaměstnanců a obrat téměř 4 miliardy korun,“ uvedla dnes na tiskové konferenci Líba Houňová, zástupkyně klastru CLUTEX.   

STYL-KABO 2011/08

Vybíráme z firem STYL

Data platná pro katalog - únor 2018

 

Vybíráme z firem KABO

Data platná pro katalog - únor 2018

 

Facebook

Mohlo by vás zajímat

Fotogalerie - STYL

Fotogalerie - KABO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště