Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

STYL
21.-23.8. 2011

Mezinárodní veletrh módy

KABO
21.-23.8. 2011

Mezinárodní veletrh obuvi a koženého zboží

Sandály na míru a kabelky jako umělecká díla

V rámci workshopu a incomingové mise pod patronátem Ministerstva průmyslu a obchodu ČR a České obuvnické a kožedělné asociace se na veletrhu KABO prezentují české firmy s originální nabídkou, kterou chtějí oslovit nejen český trh.

Nestojíte o masovou produkci, dáváte přednost nadčasové klasice a nechcete sahat příliš hluboko do kapsy? Odpovědí může být nabídka českých firem, která dokáže vyhovět i individuálním požadavkům. Na veletrhu KABO ji zviditelňuje projekt MPO a ČOKA, který představuje čtyři firmy.

K těm známějším patří společnost NAPA, která je jedním z největších tuzemských výrobců rukavic a v současnosti exportuje již skoro tři čtvrtiny produkce, a to zejména na německý a francouzský trh. Pokud znáte kožené rukavice především v jejich tradiční podobě, zaskočí vás v jejím sortimentu šíře barev, střihů i materiálů a jejich kombinací. „Ještě před pěti lety jsme šili skoro výhradně rukavice černé a hnědé, ale poptávka se změnila a dnes všechny barvy ani nespočítám. Protože kamenné obchody nenabízejí celý náš sortiment, prodáváme i přes internet,“ vysvětlil Bedřich Herel. Zájem o luxusní rukavice podle jeho slov roste a stává se, že si zákaznice koupí oblíbený model v několika barevných provedeních, tak aby jí ladily k různému oblečení a doplňkům. K novinkám v nabídce dobříšské společnosti patří rukavice s podšívkou obsahující stříbro, které pohlcují pachy a mají antibakteriální účinek. Kdo je citlivý na chlad, ocení zase podšívku z beránčí nebo králičí kožešiny. Aktuálně největším prodejním hitem však jsou rukavice pro řidiče. „Ze třiceti tisíc párů rukavic, které za rok vyrobíme, je dnes přibližně čtyřicet procent řidičských,“ uvedl zástupce firmy NAPA.

Tradičním domácím výrobcem kožené galanterie je také společnost M + M Rynárec, která se specializuje na usňové kabelky s originálním designem. Firemní „značkou“ je vrapovaná kůže, ale každá kabelka je jedinečným uměleckým dílem, kterému vdechla duši spolumajitelka společnosti M + M výtvarnice Blanka Mudrová. Součástí nabídky jsou manažerské sety, pánské aktovky, peněženky, klíčenky aj. „Dokážeme vyhovět individuálním požadavkům také zákazníků a vytvořit originální design podle jejich zadání,“ informoval na veletrhu KABO Václav Mudra.

Na individuální přístup k zákazníkům sází také nová společnost Faraon Sandals, která se zaměřuje na ručně šité sandály klasického nadčasového střihu z kvalitních usňových materiálů, především hovězí a velbloudí kůže. Jejich výrobu zadává v Indii, Řecku a Palestině a dokáže uspokojit i speciální požadavky zákazníků na velikost. „V současnosti nabízíme celkem 19 modelů, které nevycházejí z výrobních linek, ale šijí se ručně a zaručují originalitu každého kusu. Kvalita materiálu dává jistotu nejen dlouhodobého nošení, ale i pohodlí, protože naše boty časem změknou a dokonale se přizpůsobí noze,“ popisuje Kristýna Brožová ze společnosti Faraon Sandals. Do budoucna se počítá také s dotvářením designu jednotlivých modelů v České republice, a to zdobením korálky, kamínky apod.

Čtvrtou společností, která se prezentuje v rámci projektu MPO a ČOKA, je GLOBOS – specialista na manikúry a pedikúry osazené kvalitními nástroji. Vedle nich vyrábí také rozměrnější technická pouzdra, klíčenky, přívěsky a reklamní předměty.


STYL-KABO 2011/08

Vybíráme z firem STYL

Data platná pro katalog - únor 2018

 

Vybíráme z firem KABO

Data platná pro katalog - únor 2018

 

Facebook

Mohlo by vás zajímat

Fotogalerie - STYL

Fotogalerie - KABO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště