Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

STYL
21.-23.8. 2011

Mezinárodní veletrh módy

KABO
21.-23.8. 2011

Mezinárodní veletrh obuvi a koženého zboží

PRODUCER WANTED!

Hledáte novou příležitost v oděvní branži?
Zajímá vás pánská móda?
Fandíte designu?

Právě pro vás je určena speciální módní přehlídka PRODUCER WANTED, která se bude konat na srpnovém veletrhu STYL.
Nová česká značka STINAK má vysoké ambice dobýt český trh a hledá producenta pro pánskou konfekční řadu!


V pondělí 22. srpna 2011 ve 13:00 h v pavilonu V

vám představíme kolekci návrháře Vladimíra Staňka a jeho značku STINAK

Kolekce GENTLE MAN TODAY je kolekce nové pánské designové konfekční řady s autorskými doplňky, připravená pro malo- i velkosériovou výrobu. Kolekce obsahuje pánskou řadu kompletního outfitu moderního muže. Jedná se o kolekci kalhot, košil, triček, sak a kabátů ležérního i business stylu. Vše v čerstvém designu, precizního zpracování s prvky autorské originality. Kolekci doplňují šperky, pásky a tašky v původním dezénu včetně návrhu parfému.

„Je to autorská pánská kolekce obsahující oděv i doplněk. Ústředním motivem je muž současnosti a nové identity, tj. skloubení prvků tradičního odívání muže na počátku 20. století s moderním a sebevědomým mužem současnosti.
Tato kolekce vznikla za využití průmyslového zpracování. Tvarosloví a detaily jsou čerpány z automobilového a leteckého průmyslu a technického zpracování. Vychází také z prostředí kasina a rulety. Kloubím v módním průmyslu na první pohled neslučitelné materiály, například sklo, leštěný zinek, nerez, kůže. Naproti tomu stavím lehkost hedvábí, vlny, organzy a bavlny. To vše je podpořeno jednoduchým střihem a promyšleným detailem.
Písková, pleťová, čokoládově hnědá a černá barevnost. Doplněná studenou barevnicí, v podobě již zmíněného zinku a nerezy na opascích, detailech tašek a doplňků, je narušena základní žlutou barvou, která má symbolizovat znovunabytí suverenity a individuality.
Silueta se dotýká prvků let padesátých, šedesátých se špetkou elegance let třicátých.
Inspirací mi také jsou osobnosti 50. let jako Marlon Brando, James Dean nebo Paul Newman, ale i herec Steve McQueen a filmy jako například “Bullittův případ” nebo “Případ Thomase Crowna” z roku 1968.
Kolekce je jde jednoznačně vstříc konkrétnímu okruhu zákazníků současné, velmi vyspělé a náročné, evropské síti obchodů s módním designem.“

Jak nejlépe specifikovat osobnost návrháře Vladimíra Staňka? 

Je to mladá, dynamická, renesanční osobnost současnosti. Reprezentuje představitele nového směru, který představuje spojení profesionálních zkušeností z oborů mediální grafiky, interiérové architektury a módní tvorby.  Synergie spojení jednotlivých oborů tvoří základní rysy práce tohoto mladého návrháře. Absolvoval studium modelové tvorby na Vysoké škole uměleckoprůmyslová v Praze u doc. ak. mal. Josefa Ťapťucha,  zahraniční stáže grafického designu na University of the Arts v Londýně a interiérovou architekturu na Rhode Island School of Design v USA.

Je vítězem prestižních mezinárodních soutěží v oboru modelové tvorby i průmyslového a interiérového designu, jako je např. vítězství  národního finále soutěže Triumph Inspiration Award 2011 v Berlíně nebo 2. místo v soutěži společnosti Electrolux. Za dobu své působnosti, kromě prezentací autorských módních přehlídek, realizoval řadu grafických návrhů pro reklamní kampaně a televize, styling a vizáž moderátorů, protagonistů televizních pořadů, ale i návrhy a realizaci rezidenčních interiérů pro významné osobnosti.

KONTAKT:
E-mail: stinak@seznam.cz
Tel: +420 774 122 286
www.stinak.com

STYL-KABO 2011/08

Vybíráme z firem STYL

Data platná pro katalog - únor 2018

 

Vybíráme z firem KABO

Data platná pro katalog - únor 2018

 

Facebook

Mohlo by vás zajímat

Fotogalerie - STYL

Fotogalerie - KABO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště