Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

STYL
21.-23.8. 2011

Mezinárodní veletrh módy

KABO
21.-23.8. 2011

Mezinárodní veletrh obuvi a koženého zboží

Není podprsenka jako podprsenka

To je poselství unikátního projektu "La Manufacture aneb  Podprsenka krok za krokem“, který byl slavnostně zahájen v pavilonu F  a odtajňuje výrobu dámského spodního prádla vyšší cenové kategorie. Vůbec poprvé na evropském veletrhu se mohou návštěvníci důvěrně seznámit s jednotlivými výrobními kroky, jejichž finální výsledek musí „sedět“ doslova s milimetrovou přesností.

Podprsenka je z pohledu výroby možná vůbec nejnáročnější  součástí oblečení. Potvrzuje to Dagmar Šoupalová, jednatelka firmy Lingerie s. r. o., která už dvanáct let šije plavky, spodní prádlo a korsety pro přední italské značky. „Kvalitní podprsenku dělá hlavně zpracování, čili perfektní střih a zkušené ruce šičky. Technologie si může koupit každý, materiály taky, ale šikovnost lidí ne. Proto se výroba toho nejkvalitnějšího spodního prádla stále drží v Evropě,“ vysvětluje majitelka firmy, která šije luxusní prádlo již dvanáct let a na veletrhu STYL poprvé nechává nahlédnout pod pokličku své výroby.

V projektu La Manufacture se názorně předvádí výroba podprsenky italské značky Free Voogue včetně všech potřebných komponentů a technologií. Samotné ušití tohoto střihově náročnějšího kusu trvá zkušené šičce zhruba třicet minut, k nimž je třeba připočítat ještě náročnou přípravu. Návštěvník se s jednotlivými fázemi výroby seznamuje na vertikálních panelech, prezentačních stolech a vitrínách a navíc může požádat i o odborný výklad. Zároveň se v pavilonu F také šije, ale nikoli podprsenka, nýbrž luxusní kalhotky. „Máme zde jenom tři stroje, zatímco na výrobu podprsenky jich je potřeba deset nebo ještě raději dvacet, aby se nemuselo měnit nastavení,“ objasnila Dagmar Šoupalová.

Hlavním cílem unikátní expozice je osvětlení náročnosti celého výrobního procesu ve srovnání nejen s levnější alternativou, ale také s dalšími méně složitými textilními produkty. „Chceme odbornou veřejnost skutečně detailně seznámit s výrobou podprsenky a případně otevřít diskusi na toto téma. Obchodníci by si zde měli uvědomit, kolikrát se během výroby změní stroj a jeho nastavení a jak obtížné je jenom naprojektovat výrobek tak, aby se v něm uživatelka cítila pohodlně. Když  uvidí, co všechno se za výrobou kvalitní podprsenky skrývá, dokáží snadněji obhájit vyšší cenu před zákazníkem,“ uvedl na slavnostním zahájení Martin Kárych, předseda představenstva společnosti ALTRA, která je iniciátorem a realizátorem projektu La Manufacture.

STYL-KABO 2011/08

Vybíráme z firem STYL

Data platná pro katalog - únor 2018

 

Vybíráme z firem KABO

Data platná pro katalog - únor 2018

 

Facebook

Mohlo by vás zajímat

Fotogalerie - STYL

Fotogalerie - KABO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště