Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

STYL
21.-23.8. 2011

Mezinárodní veletrh módy

KABO
21.-23.8. 2011

Mezinárodní veletrh obuvi a koženého zboží

Muži v centru pozornosti

Poprvé v historii veletrhů módy se v doprovodném programu objevil název přehlídky TOP DESIGNER STARS, a to hned ve dvou variantách, MEN a WOMEN. Jak lze z těchto názvů vytušit, přehlídky nabízejí dva různé pohledy na módu, na jedné straně mužskou a na druhé straně ženskou optikou. V neděli odpoledne se v pavilonu V představila pětice designérů ve složení Marcel Holubec, Petr Kalouda, Pavel Jevula, Brice Mensah a Lukáš Kimlička, tedy návrháři, kteří v letech 2002 až 2010 získali prestižní titul Top Styl Designer. Na ženy přijde řada v úterý.

Myšlenka představit samostatně pět mužských a pět ženských tvůrců očividně zaujala. „Tomuto nápadu jsem byl nakloněný a když mne oslovila Markéta Švábová, dlouho jsem neváhal a pustil jsem se do kolekce,“ uvedl dnes Marcel Holubec, který „pánskou jízdu“ otevíral  romantickou částí své kolekce Lolita. „Pro mne je to jistá nostalgie. Vyhrál jsem tu Top Styl Designera až na třetí pokus a ještě jsem zažil tuto soutěž v jiném světle. Mám na ni pěkné vzpomínky,“ uvedl Marcel Holubec. „Mužský pohled“ je dobrý nápad i podle Pavla Jevuly, i když přiznává, že z hlediska autorství nedělí módu na mužskou a ženskou. Publiku představil svoji aktuální kolekci vyrobenou z obalových látek.„V poslední době jsem se zaměřil na modely z netradičních materiálů. Pro tuto přehlídku jsem použil bublinkové fólie, pro filmový festival jsem dělal model z filmového pásu, předtím to byly papírové modely,“ uvedl Pavel Jevula, který již několik let spolupracuje s firmou Rialto, pro kterou navrhuje dámskou módu.

Přehlídka deseti kolekcí návrhářů a návrhářek, kteří v minulosti získali titul Top Styl Designer, respektive Výtvarník sezóny, vystřídala soutěžní klání poté, co se Veletrhy Brno rozhodly pořádat soutěž pro talentované módní tvůrce nikoliv dvakrát, ale pouze jednou do roka. V publiku dnes nechyběla ani Liběna Rochová, známá oděvní výtvarnice a designérka, která v Brně získala vůbec historicky první titul v této prestižní soutěži v roce 1994.

STYL-KABO 2011/08

Vybíráme z firem STYL

Data platná pro katalog - únor 2018

 

Vybíráme z firem KABO

Data platná pro katalog - únor 2018

 

Facebook

Mohlo by vás zajímat

Fotogalerie - STYL

Fotogalerie - KABO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště