Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

STYL
21.-23.8. 2011

Mezinárodní veletrh módy

KABO
21.-23.8. 2011

Mezinárodní veletrh obuvi a koženého zboží

Cena Nadace Jana Pivečky

Život Jana Pivečky

Pan Jan Pivečka byl rodák ze Slavičína a mezinárodně uznávaný obuvnický expert. Vždy se však držel hesla: "Nikdy se nevzdávej".  Byl to velkorysý mecenáš, chtěl, aby mladí lidé měli možnost vyniknout v "ševcovské profesi", podporoval zejména mladé designéry obuvi, ale i další talentované mladé lidi. Životní cesta Jana Pivečky skončila počátkem roku 2004 náhle a zcela nečekaně ve věku 84 let.
Jan Pivečka po svém návratu do vlasti a na rodné Valašsko založil v roce 1996 také Nadaci Jana Pivečky, která i v současné době pokračuje v aktivitách svého zakladatele započatých po listopadu 1989.

O soutěži:

Do 5. ročníku soutěže o Cenu Nadace Jana Pivečky, která je organizována ve spolupráci s Českou obuvnickou a kožedělnou asociací ve Zlíně a s Veletrhy – Brno a.s., se přihlásilo celkem 49 studentů ze 3 odborných škol v ČR. Někteří studenti zaslali do soutěže i více návrhů, takže odborná porota měla těžký úkol vybrat ty nejzajímavější práce. Slavnostní vyhlášení vítězů proběhne dne  21.8.2011 v pav. P a v 15.00 hod.

Soutěž proběhla letos ve třech nových kategoriích.

1. FUNNY SHOE - kategorie určená pro studenty středních škol. Bylo zde možné přihlásit „funny“ výtvarné objekty na téma obuv a kožená galanterie (kresby, plakáty, výrobky z tradičních i netradičních materiálů, apod.).

2. YOUNG SPIRIT - kategorie pro mladé designéry - studenty středních škol. Zde bylo možné přihlásit hotové výrobky na téma obuv a kožená galanterie, které mohly být doplněny i výtvarným návrhem, kresbou, plakátem, apod.

3. PROFESSIONAL VIEW - kategorie pro mladé designéry - studenty vysokých škol a mladé designéry z praxe do věku 30 let. Zde bylo možné přihlásit hotové výrobky na téma obuv a kožená galanterie, doplněné výtvarným návrhem, kresbou, plakátem, apod.

Každá kategorie má pochopitelně svého vítěze. Všichni 3 hlavní vítězové získávají stejná ocenění - diplom a voucher na letecký zájezd do Düsseldorfu na mezinárodní veletrhy obuvi a koženého zboží GDS a GLS v Německu a kapesné v celkové hodnotě 10 tisíc korun na jednoho výherce, které vítězům udělí hlavní sponzoři.


HLAVNÍ CENY A DALŠÍ OCENĚNÍ

1. Vítězem kategorie FUNNY SHOE se stal Aleš Hnátek, student Střední umělecko-průmyslové školy z Uherského Hradiště.
Za model obuvi, která byla ozdobně polepená vaječnými skořápkami. Osobitý a nápaditý design tohoto mladého výtvarníka oslovil odbornou porotu natolik, že udělila tomuto modelu hlavní cenu.

V kategorii FUNNY SHOE bylo uděleno zvláštní ocenění formou diplomu, studentce Lucii Katrňákové ze Střední uměleckoprůmyslové školy z Uherského Hradiště za model obuvi, která byla vybavena netradiční podešví vyrobenou z pastelek.

2. V kategorii YOUNG SPIRIT byla opět udělena hlavní vítězná cena a dvě zvláštní ceny odborné poroty.

Hlavní vítězkou uvedené kategorie se stala Uranbileg Altangerel, studentka Střední uměleckoprůmyslové školy z Uherského Hradiště.
Za zajímavý a materiálově propracovaný model poloholeňové pánské  a kotníčkové dámské obuvi s několikanásobným uzavíráním formou zdrhovadla.

V kategorii YOUNG SPIRIT byly dále uděleny dvě zvláštní ocenění formou diplomů, studentkám:
Euqenii Štýsové s oceněným výrobkem design misky a Petře Filákové s kolekcí obuvi a kabelky inspirovanými designem plavidla katamaránu.   


3. Vítězkou kategorie  PROFESIONAL VIEW se stala Kristina Zemanová, studentka Fakulty multimediálních komunikací, Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.
Za model polobotkové celo-usňové pánské obuvi krčeného a skládaného střihového charakteru. Odborná porota se jednoznačně rozhodla pro suverénní vítězství oceněné obuvi.

V kategorii PROFESIONAL VIEW byly uděleny další tři zvláštní ocenění formou diplomu, studentkám:
Martině Bačíkové, BcA, studentce z Fakulty multimediálních komunikací, Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Studentka byla oceněna za kolekci holeňové obuvi s brašnou ve stylu jezdecké obuvi.

Druhou studentkou,  oceněnou zvláštním diplomem poroty byla Kateřina Kudrová, BcA, studující Fakultu multimediálních komunikací, Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.
Oceněný výrobek představovala dámská  holeňová pásková obuv se šperkem.

Třetí a poslední zvláštní cenu poroty získala studentka Iva Solílová, BcA, z Ústavu umění a designu Západočeské univerzity v Plzni s precizně zpracovaným výrobkem dámské obuvi  připomínající lotosový květ.

Všem studentům přejeme mnoho úspěchů nejen ve studiu, ale zejména v jejich další designérské tvorbě.

STYL-KABO 2011/08

Vybíráme z firem STYL

Data platná pro katalog - únor 2018

 

Vybíráme z firem KABO

Data platná pro katalog - únor 2018

 

Facebook

Mohlo by vás zajímat

Fotogalerie - STYL

Fotogalerie - KABO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště