Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

STYL
21.-23.8. 2011

Mezinárodní veletrh módy

KABO
21.-23.8. 2011

Mezinárodní veletrh obuvi a koženého zboží

Brazilská specialita na veletrhu STYL

Návštěvníci srpnového veletrhu STYL budou mít možnost ochutnat specialitu brazilské kuchyně – sýrové bochánky PAO. V pavilonu F v odpočinkové zóně budou mít možnost ochutnat tuto jedinečnou brazilskou recepturu z bezlepkové mouky, která se bude na místě čerstvě připravovat.

Brazilské PAO se také stalo partnerem módních přehlídkách TOP STYL DESIGNER MEN a WOMEN. Tuto specialitu budou moci návštěvníci zdarma ochutnat při přehlídkách v pavilonu V ve 13.00 hodin v neděli a úterý.

SÝROVÉ BOCHÁNKY PODLE TRADIČNÍ KOLONIÁLNÍ RECEPTURY

Voňavá  jihoamerická pochoutka  PAO  de queijo  [ pau di kejžu] pochází z brazilského státu Minas Gerais, jehož specifická oblíbená traiční j kuchyně je založená mimo jiné na výjimečné kvalitě mléka a sýrů. Kolonizátoři se nejprve naučili zpracovávat škrob z hlízy manioku, používaného amazonskými indiány, který nahrazoval často velmi nekvalitní obilnou mouku. Kuchařky na plantážích státu Minas Gerais ze škrobu spolu s tukem a vejci pekly pro panský stůl typické čajové sušenky. K běžné stravovací etiketě patřilo v 19. století zakončit jídlo porcí sýra. Ten často zbýval a ztvrdnul. Když některá z kuchařek nastrouhala tyto zbytky do těsta na sušenky, netušila, že položila základ nepopulárnější jihoamerické pochoutky všech dob, která se ovšem masivně rozšířila až v 50. letech minulého století. Brazilské Pao de queijo je součástí každodenního jídla 180 milionů obyvatel Brazílie - patří k ní stejně jako fotbal, karneval a caipirinha! Je nejoblíbenější nesladkou formou snídaně a jako malé občerstvení se pojídá kdykoli během dne. Narazíte na ně v luxusních restauracích ve formě couvertu, v pouličních stáncích, ve vlaku… Obliba voňavé pochoutky dávno překonala hranice státu Minas, získala si postupně nejen obyvatele celé Brazílie, ale i ostatních jihoamerických zemí, kde se s nimi potkáte pod regionálními jmény. PAO potkáte i v kosmopolitních metropolích jako je Londýn a Paříž a dokonce oslovily i tak vzdálený trh, jakým je Japonsko.

Zdraví na prvním místě
Brazilské Pao de queijo ale nejsou jen jedinečně dobré, jsou z také zdravější alternativou k běžně konzumovaným chuťovkám, obsahujícím převážně bílou pšeničnou mouku nebo často přepálený tuk. Ve společnosti Pao CZ vyrábíme bochánky podle originální receptury z maniokové mouky,  aromatického sýra, čerstvých vajec, rostlinného tuku a mléka. Neobsahují barviva ani konzervanty, jsou přirozeně bezlepkové, atestované pro bezlepkovou dietu, jsou ale skvělou pochoutkou pro každého.

Radana Dungelová (jednatelka Pao CZ, s.r.o.)
„Jsme ryze čeká firma a vyrábíme brazilské pao de queijo podle originální tradiční receptury z maniokové mouky a sýra. Po návratu z několikaletého pobytu v Brazílii jsem doma postrádala drobné občerstvení provázející každou slavnost i setkání s přáteli. Dva dlouhé roky jsem vylaďovala recepturu a dostupné suroviny, moje Brazilské PAO nechyběly na žádné rodinné sešlosti. Poté, co si Brazilské PAO získaly srdce všech našich přátel, sousedů a jejich dětí, narůstaly prosby, abych dodala pořádnou porci Pao na tu či onu soukromou i firemní akci. Brzy se tyto požadavky nedaly naplňovat z malé kuchyňky v soukromém bytě a vznikla idea dodávat Brazilské pao ve formě zmrazeného polotovaru do restaurací, barů, kaváren, hotelů, ale i jiných institucí. Myslíme také na to, abyste si Brazilské PAo mohli koupit v maloobchodu a upéct doma.  Brazilské PAO chutnají nejlépe zatepla, kdy se pod  jemnou kůrčičkou sýrové těsto trošku táhne.“

POZOR:  Nebezpečí závislosti už po prvním ochutnání!

www.brazilskepao.cz                                                                                                                                                                          

STYL-KABO 2011/08

Vybíráme z firem STYL

Data platná pro katalog - únor 2018

 

Vybíráme z firem KABO

Data platná pro katalog - únor 2018

 

Facebook

Mohlo by vás zajímat

Fotogalerie - STYL

Fotogalerie - KABO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště