Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

STYL
22.-24.8. 2020

Obchodní dny módy

KABO
22.-24.8. 2020

Obchodní dny obuvi a koženého zboží

FASHION2DAYS - 8/2020


Novinkou doprovodného programu letošních obchodních dnů módy bude přímo
v pavilonu P v oddělené části speciální projekt FASHION2DAYS – dvoudenní módní událost (sobota a neděle), na které nebude chybět spousta módních přehlídek kolekcí českých a slovenských návrhářů, módních značek a vystavovatelů. Prostor bude doplněn stánky návrhářů s aktuálními kolekcemi, které bude možné na místě i zakoupit nebo objednat.

FASHION2DAYS, jehož organizátorem jsou Veletrhy Brno, bude přístupný jak B2B návštěvníkům STYL a KABO na základě Klubové karty, tak i laické veřejnosti za symbolické vstupné 150,- Kč/osobu. Cílem projektu je podpora módního byznysu, po delší době výraznější zviditelnění módních návrhářů a značek široké veřejnosti.


DESIGNERS


Manželská dvojice AlešBáry

Alešbáry je dvojice designérů i životních partnerů. Pod touto značkou úspěšně tvoří už řádku let. Jejich tvůrčí spektrum je nejen v dámské a pánské oděvní tvorbě, ale i v doplňcích. Pravidelně připravují např. limitované bižuterní kolekce. Jejich jedinečností je i výroba klobouků klasickými postupy. Obecně inklinují k technicky čistým materiálům v jejich původním stavu. Baví je jejich převtělování do fashion produktu, kterým se možná nikdy neměly stát. Opakujícím se a čitelným rukopisem jsou i vertikální střihová řešení. To je zcela charakteristické pro tvorbu alešbáry už od prvotních kolekcí, sahajících až k jejich prvním úspěchům a oceněním v oděvním designu.

Kolekce #mysoul #mymind je nová, nadčasová a laděná do různých odstínů šedi. Je černá, bílá a lehce doplněna “jinou” levandulovou. Tak, jak si představují naše duše. Modely #mysoul #mymind jsou vytvořeny z přírodních materiálů, jako je merino, čistá bavlna, hedvábná organza a viskóza v mnoha variacích. Navazující kolekce #myblood je volně připojena k duši i mysli. Tvoří ji především akcenty červeného hedvábí.


Luděk Hanák

Fashion designer Luděk Hanák se věnuje navrhování a tvorbě modelů od roku 1990, kdy začal tvořit pro nově otevřený Boutique Styl v Mohelnici. Od roku 1995 zde pravidelně dvakrát ročně pořádá své autorské módní přehlídky TOP STYL, na kterých představil 50 přehlídkových kolekcí. Hosty na těchto prestižních akcích bývají přední čeští módní návrháři, vítězky a finalisty soutěží MISS.


Pavel Jevula

Pavel Jevula je brněnský návrhář, kterému také nejsou veletrhy STYL a KABO cizí. V minulosti na nich získal ocenění TOP STYL DESIGNER. Kromě toho byl nominovaný na cenu Czech grand design. Spolupracoval se značkami Blažek, Jablonex, Rialto a Dominique mode. Jako módní poradce se podílel na pořadech v České televizi a na stanici Z1.

Kolekce, kterou představí 22. a 23. srpna na akci FASHION2DAYS, reflektuje období koronavirové pandemie. „Modely vycházejí z aktivit nestandardní části mého života,“ popsal návrhář. Kolekce zahrnuje topy na jógu, běžecké legíny, župany pro sledování seriálů z gauče či bombery. Vše z bavlněných a lněných látek, které zbyly po výrobě roušek. Jevula vytvořil i modely z ubrusů s cibulákovým potiskem, které doplnil plavkovinou a tylem.


Petr Kalouda

Petr Kalouda je médii znám převážně jako módní návrhář, ale jeho tvorba je daleko širší, věnuje se totiž i dalším odvětvím, která úzce souvisí s módou – designu a stylingu. V letech 1989-1993 studoval na SPŠT v Brně, obor modelářství a návrhářství oděvů, potom v letech 1993-1996 TUL v Liberci. Své kolekce prezentuje v rámci prestižních módních přehlídek jako jsou např. Prague Fashion Week nebo Styl a Kabo v Brně a často svými přehlídkami zahajuje výjimečné události. Působí jako pedagog na Střední škole umění a designu, stylu a módy a vyšší odborné škole v Brně.


Luděk Kellner

Luděk Kellner je úspěšný designer zabývající se především zakázkovou tvorbou, který v nepravidelných intervalech přichází s autorskými limitovanými kolekcemi. Motivací k nim je mu setkání se zajímavými osobnostmi a inspirujícími tvary či materiály. Nectí zdánlivé a pomíjející trendy, ale zaměřuje se na stálý, věčně trvající vztah k designu, oděvu a kvalitnímu provedení.

Na FASHION2DAYS představí kolekci LINE. Tu charakterizuje jako silný vliv temných myšlenek se světlým výhledem do budoucnosti končící růžovými sny.


Iveta Řádková

Brněnská návrhářka Iveta Řádková není na veletrzích STYL a KABO žádným nováčkem. V roce 2003 vyhrála soutěž TOP STYL DESIGNER a na výstaviště se pravidelně vrací se svými autorskými kolekcemi.

V minulosti například vytvořila modely potištěné obrazy Karla Gotta. Loni pak spojila síly s ruskou firmou LEVEL-PRO, která vyrábí pokrývky hlavy. Společně s návrháři této značky vytvořila kompletní outfity na léto i zimu. Letos v únoru návštěvníky módních veletrhů ohromila kolekcí z netradičních látek, které mají díky novým technologiím originální vlastnosti. „Moc mě baví kombinovat nové věci s klasickými materiály, jako je bavlna, šifon, len nebo hedvábí,“ okomentovala v únoru svou tvorbu.

Už teď je jisté, že 22. a 23. srpna na akci FASHION2DAYS představí modely, které vzbudí pozornost.


Firmy na STYL SHOW


Fashion M&M

Jedná se o společnost zabývající se textilní a módní tvorbou již od roku 2004 s vlastní šicí dílnou s dvaceti zaměstnanci kousek od Kutné Hory. Potisk látek vytváří pomocí sublimace podle obrazů vizuálního nezávislého umělce Jakuba Ječmínka. Každoročně navrhuje kolekce jaro/léto a podzim/zima.

MODĚVA oděvní družstvo Konice

Aktuální kolekci Moděvy Konice pro sezonu podzim-zima 2020/2021 tvoří dámské a pánské vlněné pláště. V nabídce najdete jak klasické, tak sportovní i trendy střihy a vybrat si lze z mnoha barevných odstínů, délek i materiálů. Barevnou škálu vlněných materiálů v přírodních odstínech od jemně starorůžové až po šedou a černou oživuje kolekce trendy italských materiálů.

Ateliér Donát

Ateliér Donát je českou firmou s dlouholetou tradicí na trhu. Jejich nezaměnitelné modely si oblíbily ženy v Čechách, na Slovensku, v Německu a Rakousku. A jak lze charakterizovat módu Ateliéru Donát? Zjednodušeně řečeno, jde o sportovně elegantní look, který se nese napříč všemi kolekcemi a odpovídá požadavkům moderní ženy a uspěchané době. Autorský rukopis je za dobu trvání ateliéru více než autentický.

Level-Pro

Ruská značka Level-Pro představí kolekci klobouků a doplňků pro sezónu podzim/zima 2020/2021, která ztělesňuje filozofii moderního stylu. Zákazníci podle průzkumu preferují kvalitu a klasické materiály. Proto se kolekce speciálně zaměřuje na variace kostkového vzoru.

 

Werso – Jiřina Matoušová

Jiřina Matoušová, majitelka a návrhářka značkového spodního prádla Werso®, poskytuje záruku perfektně padnoucího spodního prádla ve špičkové kvalitě materiálu a zpracování. Na mole STYL a KABO jste ji mohli sledovat pravidelně. Značka Werso byla nominována na certifikát TOP CZECH QUALITY a TOP EUROPE QUALITY. Značka Werso se zejména specializuje na problematické okrajové velikosti, kde je nepřekonatelná. Rozsah velikostí zde naleznete od košíčků A až P, obvody od 60 do 125 cm.

SŠDAM Prostějov

Střední škola designu a módy Prostějov se představí ukázkou tvorby studentů oboru Modelářství a návrhářství oděvů. Tento umělecký obor navázal na dřívější oděvnictví, ale byl rozšířen o předměty výtvarného charakteru. Studenti se učí vnímat oděv jako výtvarný objekt. Jejich originální modely vznikly jako závěrečné pololetní nebo maturitní práce, některé z nich jsou tematické, jako například oděvy na téma Tradice s užitím ručního tisku v úvodu přehlídky.

Uvidíte ukázky klauzurních a maturitních prací studentů a oceněné modely ze studentských soutěží, které vznikly v rámci předmětu Navrhování oděvů, pod vedením pedagogů Yvony Leitner a Radky Koskové. Brýle k modelům zapůjčila Optika Wagner zakládající si na absolutním přístupu ke klientovi, špičkovém vyšetření očí na nejmodernějším přístroji této doby, nabízí prozákaznický servis, obrovský výběr brýlí a skvělé ceny.

 


Doprovodný program


Sobota 22. srpna 2020

10:30 STYL SHOW
11:30 DESIGNERS SHOW
13:00 STYL SHOW
14:00 DESIGNERS SHOW
15:00 SŠDAM – škola designu a módy Prostějov
16:00 Luděk Hanák – designer

Neděle 23. srpna 2020

10:30 STYL SHOW
11:30 DESIGNERS SHOW
13:00 STYL SHOW
14:00 DESIGNERS SHOW
15:30 Werso – Jiřina Matoušová, přehlídka luxusního prádla


Partneři Fashion2days

 

 

GENERÁLNÍ PARTNER

 

 

 


HLAVNÍ PARTNER

 

 

PARTNEŘI

 

 

 PRODUKCE MÓDNÍCH PŘEHLÍDEK

 

 

 

 HAIR AND MAKEUP SUPERVISOR


 


 

Fotogalerie - STYL

Fotogalerie - KABO

Video

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem STYL

Data platná pro katalog - srpen 2020

 

Vybíráme z firem KABO

Data platná pro katalog - srpen 2020

 

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště