Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

STYL
24.-26.8. 2019

54. mezinárodní veletrh módy

KABO
24.-26.8. 2019

54. mezinárodní veletrh obuvi a koženého zboží

Významné zasedání odborníků k projektu S2S v Brně

 

Projekt Step to Sustainability - Krok k udržitelnosti, zkráceně jen „S2S“, je zaměřen na ekologickou udržitelnost v obuvnickém průmyslu, který se rozvíjí s rostoucím vývojem průmyslu, což souvisí s velkou změnou v chování spotřebitelů, na celém světě a představuje tak obrovskou příležitost růstu v Evropě, zaměřenou zejména na obuv pro volný čas a obuv módní. Taková obuv je tvořena malými a středními podniky, pro které je důležité rozvíjet schopnosti a dovednosti nicméně však tyto podniky nemají zodpovědnou a kvalifikovanou osobu pro udržitelnost.

Hlavním cílem projektu „S2S“ je navrhnout a vytvořit nový vzdělávací profil zaměřený na „Udržitelnost v obuvnickém sektoru“, který je schopen se vyrovnat s viditelným nedostatkem odborných znalostí. Profil by řešil otázky materiálů, strojů a procesů, vyvinutých v rámci mnoha evropských výzkumných a rozvojových projektů se zaměřením na udržitelnost a zlepšení konkurenceschopnosti. Dalším produktem bude b-learningový kurz, který kombinuje e – learning, tedy měkké dovednosti společně s praktickou výukou. Všechny texty budou dostupné v devíti jazykových mutacích.

K tomuto projektu proběhne při veletrhu KABO dne 23.2.2015 již čtvrté jednání partnerů z Portugalska (ISC - Centro Tecnológico do Calçado de Portugal a Klaveness Portugal, S.A.), Belgie (CEC – Confédération Européenne de l'Industrie de la Chaussure), Rumunska (Universitatea Tehnica Gheorghe Asachi din Iasi ), Německa (ISC - International Shoe Competence Center Pirmasens gGmbH), Itálie (ARS SUTORIA School s.r.l.), Španělska (INESCOP. Instituto Tecnológico del Calzado, Country), Slovinska (ZAVOD IRCUO –Industrijski razvojni center za usnjarsko in obutveno industrijo) a České republiky (ČOKA – Česká obuvnická a kožedělná asociace.)

Více informací naleznete na: http://www.step2sustainability.eu/


 

Datum: 6.1.2015 15:29:00

Mohlo by vás zajímat


Vybíráme z firem STYL

Data platná pro katalog - srpen 2019

 

Vybíráme z firem KABO

Data platná pro katalog - srpen 2019

 

Facebook

Fotogalerie - STYL

Fotogalerie - KABO

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště