Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

STYL
19.-21.8. 2023

61. B2B veletrh módy STYL

KABO
19.-21.8. 2023

61. B2B veletrh obuvi a koženého zboží KABO

Veletrhy STYL a KABO - souhrnné informace

 

Od neděle 24. srpna do úterý 26. srpna bude brněnské výstaviště patřit 44. veletrhům módy STYL a KABO. Vystavovatelé z devatenácti zemí představí nové kolekce téměř šesti set oděvních, textilních, obuvních a kožedělných značek určených především pro sezónu jaro – léto 2015.  Část jich do Brna přijede poprvé nebo přiveze značky, které na našem trhu zatím nejsou. Podle očekávání si je prohlédne více než pět tisíc odborných návštěvníků, tj. především obchodníků a nákupčích.

Veletrh STYL tradičně obsazuje největší a nejmodernější pavilon P, kde 153 vystavovatelů ze 14 zemí nabídne 375 kolekcí jak dámské, pánské a dětské konfekce, tak prádlo, doplňky, bižuterii nebo textilní materiály. Česká republika je navíc zastoupena 69 českými výrobci. K atraktivním novinkám tentokrát patří například značka Capuccino prezentovaná firmou Fashion CZ, značky Vanilia a Von Zeiten od společnosti Beck International nebo Aimée Vogue slovenské firmy Modemax. Extravagantní džínovou a mladou módu si prohlédneme v podání rumunské společnosti Zara Design a její značky Foggy. Oděvy z přírodní kůže Natur Collection poprvé představí ukrajinská firma Dina Leather. A zajímavou novinkou bude také anglická značka Bottomless London s volnočasovou mladou módou městského stylu. Silné zastoupení tradičně chystá Polsko. Po únorové premiéře se do Brna vrací Ptak Moda z polské Lodže - provozovatel největšího velkoobchodu s oděvy ve střední Evropě sdružující nabídku 250 polských výrobců a návrhářů. V sekci prádla bude mít premiéru polská společnost AB OVO Lingerie s novinkami značek jako Gossard, Shock Absorber nebo Pretty Polly a novou značkou dětského oblečení bude polský Barbaras. Opět nebudou chybět ani nováčci ze vzdálených a exotických zemí jako indická firma D.A. Groups nebo Taiwanská textilní asociace s nabídkou oděvních materiálů. Znovu se zde otevře zóna alternativní nezávislé módy a šperků FRESH FASHION a po roce také sekce metrového textilu, galanterie a zařízení pro výrobu konfekce, kde se ukáže, že i české firmy mají na tomto poli co nabídnout.

Čtyřikrát za den se po mole v pavilonu P projdou modelky, aby ukázaly to nejzajímavější z celkem 30 kolekcí vystavovatelů pro příští jaro a léto. Kontraktační přehlídky dámské a pánské módy STYL Show začínají vždy v 11 a 15 hodin. Na přehlídky kolekcí plavek, plážového oblečení a doplňků BEACHWEAR Show se návštěvníci mohou podívat v neděli a v úterý v 10 hodin a v pondělí ve 13 hodin. Kolekce spodního prádla, nočního prádla a punčochového zboží LINGERIE Show „Night & Day“ proběhnou v neděli a v úterý ve 13 hodin a v pondělí v 10 hodin. Navíc se chystají také dvě speciální módní akce. V neděli v 16 hodin to bude přehlídka kolekce prádla Felina doplněná jabloneckou bižuterií a ve stejnou hodinu v pondělí se představí kolekce dámských společenských šatů českého návrháře Luďka Kellnera. Mezi modelkami bude i Miss ČR 2014 Gabriela Franková, druhá nejkrásnější dívka roku 2014, vicemiss ČR Tereza Skoumalová a Miss Earth 2012 Tereza Fajksová.

Sousední pavilon F bude patřit veletrhu KABO a novým trendům v obuvi a kožené galanterii,. Největší kontraktační přehlídka v oboru přivítá všechny tradiční vystavovatele a značky jako Ara, Lanson, Gabor, Rieker, Högl, Wortmann, Caprice, Axel Accessories, Wendel, Geneze, Legero nebo Obutex. Celkem se představí 85 vystavovatelů z 10 zemí, z toho 16 českých výrobců, kteří budou prezentovat kolekce a modely od více jak 219 značek. V doprovodné expozici KABO FORUM v centrální části pavilonu F si návštěvníci prohlédnou tvorbu studentů odborných škol, kteří budou o českou obuvnickou tradici pečovat v budoucích letech.

Tradiční součástí veletrhů je speciální program pro obchodníky. Odborní garanti připravili zajímavé přednášky a jedno odborné školení. Asociace textilního, oděvního a kožedělného průmyslu ATOK v pondělním semináři „Jak řešit nedostatek technicky vzdělaných absolventů“ představí možnosti dalšího profesního vzdělávání s využitím dotací.

Česká obuvnická a kožedělná asociace ČOKA na brněnském výstavišti pořádá dva semináře určené zejména obchodníkům. Nedělní na téma „Jak odborně prodávat obuv“ se věnuje problematice zbožíznalectví a měření nohou, pondělní se zaměřuje na zásady zdravého obouvání a péče o nohy u dětské populace.

V plánu jsou také dva tradiční ceremoniály. Již poosmé v historii bude letos udělena Cena Nadace Jana Pivečky, která zviditelňuje kreativitu studentů odborných škol a mladých designérů obuvi a kožené galanterie. Opět se soutěží ve třech kategoriích – Funny Shoe, Young Spirit a Professional View – a o vítězích rozhoduje nezávislá odborná porota. V průběhu veletrhu budou předány rovněž certifikáty Česká kvalita a Žirafa výrobcům a dodavatelům zdravotně nezávadné dětské obuvi.

Orientaci v jednotlivých pavilonech návštěvníkům usnadní přehledná tiskovina MAPA FIREM a ZNAČEK, kterou návštěvníci obdrží u vstupu do areálu výstaviště nebo na pokladnách. Po celou dobu trvání veletrhů módy je vstup do areálu možný pouze na základě povinné registrace nebo předregistrace s online platbou na internetu. Místem konání veletrhů jsou pavilony P a F umístěné v západní části veletržního areálu. Pro návštěvníky budou k dispozici Hlavní vstup, Vstup pavilon E a Vstup Pavilon P. Pro pohodlný pohyb po areálu výstaviště jsou k dispozici ZDARMA STYL-KABO busy, jezdící v častých intervalech na 2 trasách (od Hlavního vstupu a od haly E) k pavilonům P a F a zpět. Zastávky jsou výrazně označeny, nelze je minout. STYL-KABO busy mohou využít i návštěvníci, kteří na veletrhy přijedou osobním automobilem a zaparkují v zastřešeném parkovacím domě EXPOPARKING, ležícím přímo u 4. brány naproti pavilonu E. Dále je pro cestující vozem připraveno velkokapacitní parkoviště u pavilonu P (vjezd 8. nebo 9. branou).

Datum: 24.8.2014 10:40:00

Fotogalerie STYL-KABO

Mohlo by vás zajímat

Video

Vybíráme z firem STYL

Data platná pro Katalog - únor 2023

 

Vybíráme z firem KABO

Data platná pro Katalog - únor 2023

 

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště