Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

STYL
19.-21.8. 2023

61. B2B veletrh módy STYL

KABO
19.-21.8. 2023

61. B2B veletrh obuvi a koženého zboží KABO

Veletrhy STYL a KABO slaví padesátku

 

Dvakrát ročně se na výstavišti schází zástupci celé obchodní módní branže, aby na mezinárodních veletrzích STYL a KABO načerpali inspiraci, uzavřeli objednávky na další sezóny a získali informace o nových trendech. Letos v srpnu se zde potkají už po padesáté. Organizátoři pro ně u příležitosti tohoto významného jubilea nachystali řadu překvapení.


Do příprav se pustili už před rokem a půl. „To jsme začali pracovat na koncepci a vizuálu letošní kampaně. Samotný veletrh pak chystáme asi deset měsíců,“ nabízí pohled do zákulisí ředitelka veletrhů Gabriela Císařová. Doplnila, že náročné na uspořádání jsou také speciální módní přehlídky. „Když domlouváme exkluzivitu prezentace s návrháři nebo významnými zahraničními značkami, nemůžeme je oslovit pět měsíců předem. To už je pozdě,“ vysvětlila Císařová.

Návštěvníci se samozřejmě dočkají i denních přehlídek STYL Show, LINGERIE Show a BEACHWEAR Show. „I přesto, že jsou orientované pouze kontrakčně, dbáme u nich na vysokou kvalitu produkce, choreografie, vzhledu scény i vizáže modelek,“ podotkla Císařová. Kontrakční přehlídky zhlédnou obchodníci po všechny dny veletrhu.

Trendy představí známá zahraniční expertka

Obchodníci se určitě budou zajímat o nové trendy. I tyto prezentace prošly v historii STYL a KABO nemalou proměnou. „Nejprve to bylo statické trendové fórum s ukázkami barev a materiálů na další roky. Postupně jsme ale dospěli k názoru, že více informací sdělíme obchodníkům formou přednášky,“ zavzpomínala ředitelka akce.

Na STYL a KABO proto trendy představují kvalitní trendoví specialisté. „V posledních ročnících jsme navíc přednášku oživili módní přehlídkou s komentářem, ve kterém nizozemská expertka Ellen Haeser upozorňuje na detaily a dává nákupní tipy,“ podotkla Císařová. Obchodníci se tak po přednášce mohou rozejít mezi stánky a už přesně vědí, po jakých novinkách se mají poohlížet. „V srpnu se přednáška uskuteční v neděli od čtrnácti hodin na přehlídkovém mole v pavilonu P,“ pozvala ředitelka veletrhů.

Novinkou budou krátké přednášky přímo v pavilonu P v prostoru před přehlídkovým molem v Live Gallery. Návštěvníci si také budou moci prohlédnout unikátní mezinárodní výstavu více než 2700 paličkovaných krajek od krajkářek z 5 zemí Evropy, vč. České republiky – s názvem „Lace is Grace“. 

Šance pro mladé talenty

Obchodníci si v srpnu mohou ve dvou pavilonech vybrat z nabídky několika stovek zavedených módních značek. Na akci se ale ukážou i mladé talenty. „Ti své výtvory opět představí v zóně Fresh Fashion, kde mají jedinečnou šanci nabídnout své zboží nákupčím z celé České republiky a ze Slovenska za zvýhodněných podmínek,“ informovala ředitelka akce. Této sekce se pravidelně účastní návrháři, kteří vyrábí oděvy, doplňky i bižuterii.

Prostor k prezentaci dostanou i talentovaní studenti. „Mladí designéři obuvi a kožené galanterie se utkají v 11. ročníku soutěže O cenu Nadace Jana Pivečky, kterou připravujeme ve spolupráci s Českou obuvnickou asociací a Nadací Jana Pivečky,“ uvedla Císařová. Návštěvníci si soutěžní exponáty prohlédnou na veletrhu KABO.

Na své si přijdou ale i vystavovatelé. „V sobotu se mohou těšit na večírek, kde mimo jiné poděkujeme těm společnostem, které se veletrhů účastní celých pětadvacet let,“ sdělila ředitelka akce.

Jubilejní padesátý ročník mezinárodních veletrhů STYL a KABO se uskuteční od devatenáctého do jednadvacátého srpna na brněnském výstavišti. Vedle tradičních vystavovatelů a 75 českých výrobců se návštěvníci mohou těšit na řadu nových kolekcí od 121 nových vystavovatelů.

Datum: 24.7.2017 11:01:00

Fotogalerie STYL-KABO

Mohlo by vás zajímat

Video

Vybíráme z firem STYL

Data platná pro Katalog - únor 2023

 

Vybíráme z firem KABO

Data platná pro Katalog - únor 2023

 

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště