Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

STYL
17.-19.2. 2023

60. B2B veletrh módy STYL

KABO
17.-19.2. 2023

60. B2B veletrh obuvi a koženého zboží KABO

VASKY


Vasky
jsou česká značka ručně vyráběných, kožených bot. Jejím cílem je kráčet ve šlépějíchpoctivé obuvnické a kožedělné výroby ze Zlína. Podstata značky spočívá v podpoře lokálnívýroby z kvalitních materiálů výhradně od regionálních českých dodavatelů. Vasky chtějíukázat světu, že poctivá ševcovina má na trhu stále své místo.

Raketový start značky

Společnost Vasky Trade s.r.o. založil v roce 2016 velmi mladý podnikatel Václav Staňek, novináři přezdívaný jako novodobý Baťa. Staňkova firma v roce 2021 vyrobila celkem 150 000 produktů, které nosí již 130 000 Čechů a Slováků. Zaznamenala obrat 230 milionů korun, což je oproti roku 2020 nárůst o 300 %, a to zejména díky otevření prodejny v pražské ulici Na Příkopě. V současné době Vasky působí na českém a slovenském trhu a prodejny mají ve 4 městech – v Praze, Brně, Zlíně a Ostravě.

Proč jsou Vasky tak úspěšné…

Lidem více a více záleží na tom, odkud daný produkt pochází a z čeho je vyroben. Proto se na každém páru Vasek se podílí 12 zlínských ševců a šiček, kteří do něj kousek po kousku vkládají své dlouholeté zkušenosti, což se odráží především na kvalitě výrobky. Celkemse na výrobě Vasek podílí přes 80 šikovných ševců a šiček ze Zlína a okolí, kteří šijí, často na strojích, které ještě pamatují baťovskou éru, boty pro ženy i muže – elegantní polobotky, vycházkovou obuv jako tenisky, barefoot boty a slip on, obuv vhodnou na lehčí turistiku, ale i sandále, pantofle nebo baleríny. Značka nedávno oslavila 6 let na trhu. Za tu dobu se jí podařilo obout 130 000 zákazníků, otevřít 5 prodejen nebo třeba vytvořit televizní reklamu. To s sebou neslo velké odhodlání, píli a výdrž. Jak, ale říkal Tomáš Baťa a zakladatel značky Václav Staněk to taktéž neustále opakuje svému týmu: „Co chceš, můžeš“.

Jak to vlastně začalo?

Václav si za svých počátečních našetřených 30 000 Kč nechal vyrobit první páry Vasek, spustil za pomoci přátel první e-shop, nafotil první fotky a vybavil svou první kancelář v průmyslovém areálu Svit ve Zlíně. Nejprve boty prodával po kavárnách a v chodbě u rodičů doma, kam si je lidé chodili zkoušet. Později, když se začalo dařit, otevřel prodejnu v Praze. Svou cestu měl vždy pečlivě naplánovanou, v pokoji ve svém rodném Fryštáku byste našli napsané citáty Tomáše Bati, vyvěšený časový plán na několik dalších let a v jeho hlavě celou řadu plánů, promyšlených do detailu. Není tedy divu, že pár měsíců od založení vyhrává 6. ročník T-Mobile Rozjezdů, následně ho časopis Forbes zařazuje do prestižního žebříčku 30 pod 30 a v neposlední řadě se stává vítězem soutěže EY Začínající podnikatel roku.

www.vasky.cz, www.vasky.sk

 

Datum: 29.7.2022 10:34:00

Fotogalerie STYL-KABO

Mohlo by vás zajímat

Video

Vybíráme z firem STYL

Data platná pro Katalog - srpen 2022

 

Vybíráme z firem KABO

Data platná pro Katalog - srpen 2022

 

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště