Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

STYL
17.-19.2. 2023

60. B2B veletrh módy STYL

KABO
17.-19.2. 2023

60. B2B veletrh obuvi a koženého zboží KABO

V Brně vrcholí přípravy již 44. veletrhů módy

 

Od neděle 24. srpna do úterý 26. srpna bude brněnské výstaviště patřit nejnovějším módním trendům v oděvech, textilu, obuvi i doplňcích. Výrobci a dovozci představí obchodníkům kolekce připravované pro jaro a léto 2015, součástí budou atraktivní módní přehlídky i odborný doprovodný program. Vedle tradičně prezentovaných branží se v nabídce opět objeví nové úspěšné projekty jako Fresh Fashion zóna věnovaná mladé nezávislé tvorbě nebo speciální sekce Metrový textil a galanterie.  

Matadoři veletrhu STYL

Veletrh módy STYL se v Brně koná již od roku 1993 a vždy v únoru a v srpnu předvádí nové kolekce a trendy v branžích klasická móda, volnočasová móda, dětská a těhotenská móda, spodní prádlo a plavky. V posledních letech pravidelně obsazuje pavilon P, největší výstavní halu ve střední Evropě, a svojí nabídkou oslovuje především obchodníky a nákupčí z české a slovenské maloobchodní sítě.

Většina vystavovatelů se veletrhu STYL účastní pravidelně a vždy dvakrát do roka se zde setkává se svými odběrateli. Ani letos v srpnu mezi účastníky nebudou chybět firmy jako Anita Moravia, Donet, Etex, Favab, H&D, Jihočeská textilní, Jopess fashion, Lisca Moda, Manfred Hegler, Mileta, Modela, Pleas, Sanu Babu, nebo Urban Group. Po únorové premiéře se opět představí také Ptak Moda z polské Lodže - provozovatel největšího velkoobchodu s oděvy ve střední Evropě sdružující nabídku 250 polských výrobců a návrhářů.

Nové kolekce si návštěvníci mohou prohlédnout také živě, a to čtyřikrát denně na kontraktačních módních přehlídkách v pavilonu P. Zde proběhnou také dvě speciální módní akce. V neděli 24. srpna to bude přehlídka kolekce prádla Felina doplněná jabloneckou bižuterií. Druhý veletržní den v pondělí 25. srpna se uskuteční módní přehlídka českého návrháře Luďka Kellnera, který představí kolekci dámských společenských šatů s názvem WITHOUT A NAME. Každý model je inspirován materiálem, ze kterého je ušitý. Část kolekce vznikla podle předem připravených návrhů s použitím střihu. Ostatní modely se rodily aranžováním přímo na figurínu podle okamžité inspirace. Luděk Kellner je absolvent Vyšší odborné školy textilní v Brně. V únoru 2012 byl se svou kolekcí The Wave ve finále soutěže Top styl designer. V sousedství přehlídkového mola opět vyroste Live Gallery a chybět nebudou ani oblíbené odpočinkové zóny se zajímavým občerstvením.

Představí se nové značky

Každý půlrok se na veletrhu STYL objeví několik desítek nových vystavovatelů z České republiky i zahraničí. Někteří chtějí expandovat na český a slovenský módní trh a rozšířit jeho nabídku o nové značky, jiní se vracejí třeba po několikaleté pauze. Ani srpen 2014 nebude výjimkou a návštěvníci se mohou těšit na prezentaci zajímavých novinek.

Seznámí se například s novou značkou Capuccino, kterou na veletrhu STYL představí společnost Fashion CZ, mimo jiné výhradní zástupce značky Eugen Klein pro Českou a Slovenskou republiku. Firma Beck International bude prezentovat značky Vanilia a Von Zeiten.

Premiéru bude mít také slovenská společnost Modemax a její značka Aimée Vogue. Oděvní firma s patnáctiletou tradicí se zaměřuje na originální design oslovující sebevědomé ženy.

Na extravagantní džínovou a mladou módu se můžeme těšit v podání rumunské společnosti Zara Design a její značky Foggy.

Zajímavou novinkou bude také anglická značka Bottomless London s volnočasovou mladou módou městského stylu. Její specialitou jsou experimenty s potiskovými technologiemi a novými materiály.

Po dvou ročnících se na veletrh STYL vrací společnost Altik Moravia s kolekcí originální dámské pletené módy značky evate.

Oděvy z přírodní kůže značky Natur Collection poprvé představí ukrajinská firma Dina Leather.

Mezi vystavovateli se po delší odmlce objeví také společnost Slovenka - Silver, která pokračuje v tradici textilní výroby zahájené ve slovenském Martině již v roce 1921. Její značky SLOVENKA a SiLVER nabízejí dámské, pánské i dětské spodní a noční prádlo, módní oblečení z bavlněných úpletů a termoprádlo.

V sekci prádla bude mít premiéru polská společnost AB OVO Lingerie s novinkami značek jako Gossard, Shock Absorber, Pretty Polly, Pour Moi? aj.

Novou značkou dětského oblečení bude polský Barbaras a v sekci doplňků se nově objeví například značka LYDC London vystavovatele Bagstage nebo společnost Ragazza s bižuterií.

A opět nebudou chybět ani nováčci ze vzdálených a exotických zemí jako indická firma D.A. Groups nebo Taiwanská textilní asociace s nabídkou oděvních materiálů a prádla.  

Fresh Fashion zóna již potřetí

Zóna originální mladé módy Fresh Fashion se na veletrhu STYL poprvé otevřela v srpnu 2013. Tehdy šlo o krok do neznáma, ale ukázalo se, že malé firmy s originálními českými výrobky svojí nabídkou zaplňují mezeru ve standardní nabídce našeho módního trhu. Odezva návštěvníků veletrhu byla natolik pozitivní, že se Fresh Fashion zóna na brněnské výstaviště vrátila již v únoru - o půlrok dříve, než bylo původně v plánu.

V srpnu 2014 se tedy na brněnských veletrzích módy s nabídkou nezávislé módy setkáme již potřetí a představí se zde zatím rekordní počet dvanácti vystavovatelů – mladých kreativních českých firem. V jejich nabídce opět převažují doplňky, hlavně kožená galanterie a bižuterie, ale nechybí ani oblečení, potištěné punčochy a naprostou novinkou budou originální české dřevěné brýle.

Dodavatelé metráže a textilní galanterie pospolu

Pořadatelé veletrhu STYL již před rokem vyšli vstříc rostoucímu zájmu o textilní materiály, galanterii a další subdodávky potřebné pro finální výrobu prádla a oděvů. Tento trend souvisí s návratem výroby zboží vyšší kvality do Evropy. Proto se v srpnu 2013 na brněnském výstavišti po několikaleté pauze otevřela sekce metrového textilu, galanterie a zařízení pro výrobu konfekce. Vystavovatelé byli s účastí spokojeni a dohodli se na pokračování této speciální sekce vždy při srpnových veletrzích módy. Při letošním návratu se zde představí například společnosti PEGA-VEL, Tylex Letovice, Velveta nebo členové Klastru technických textilií Clutex – firmy STAP, ELAS a KOH-I-NOOR. Společnost STRIMA CZECH rozšíří sekci dodavatelů o nabídku šicích strojů, speciálních programů a dalších zařízení pro textilní výrobu. 

KABO s tradičními i novými vystavovateli

Veletrh obuvi KABO je nejprestižnější odbornou a kontraktační přehlídkou produkce českých a zahraničních výrobců obuvi, koženého zboží a doplňků v České a Slovenské republice. V srpnu opět obsadí pavilon F a přivítá své tradiční vystavovatele a značky jako Ara, Lanson, Gabor, Rieker, Högl, Wortmann, Caprice, Axel Accessories, Term, Wendel, Geneze, Legero, Obutex, Verde a další. Společný stánek členů České obuvnické a kožedělné asociace ČOKA bude tentokrát ve větším rozsahu, než tomu bylo v únoru 2014.

K novým vystavovatelům veletrhu KABO patří společnost Rakija, která je dodavatelem dámské, pánské i dětské obuvi řady značek, mj. Melissa, Emu, Fabio Rusconi nebo Royal Republiq. Poprvé se na veletrhu KABO představí rovněž firmy Effect Company, Petra Pejsarová – Pejsar Group, slovinská společnost Cepter aj.

V plánu jsou také dva tradiční ceremoniály. Již poosmé v historii bude letos udělena Cena Nadace Jana Pivečky, která zviditelňuje kreativitu studentů odborných škol a mladých designérů obuvi a kožené galanterie. Opět se soutěží ve třech kategoriích – Funny Shoe, Young Spirit a Professional View – a o vítězích rozhoduje nezávislá odborná porota. Slavnostní předávání cen mladým designérům proběhne v neděli 24. srpna v 9,30 h na přehlídkovém mole v pavilonu P.

V pondělí 25. srpna v 15,00 hodin budou v pavilonu F předány rovněž nové certifikáty Česká kvalita a Žirafa výrobcům a dodavatelům zdravotně nezávadné dětské obuvi.

 

Datum: 2.7.2014 9:31:00

Fotogalerie STYL-KABO

Mohlo by vás zajímat

Video

Vybíráme z firem STYL

Data platná pro Katalog - únor 2023

 

Vybíráme z firem KABO

Data platná pro Katalog - únor 2023

 

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště