Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

STYL
19.-21.8. 2023

61. B2B veletrh módy STYL

KABO
19.-21.8. 2023

61. B2B veletrh obuvi a koženého zboží KABO

Trendy pro jaro a léto 2015

 

Veletrhy STYL a KABO jsou tím správným místem, kde se obchodníci i všichni další zájemci o módu seznamují s trendy pro příští rok. Příležitost k tomu mají nejen na stáncích vystavovatelů, kde se představují zejména kolekce pro jaro a léto 2015, ale také v Trendovém fóru v pavilonu P. Pořadatelé toto fórum připravili ve spolupráci s Německým módním institutem DMI (Deutsches Mode-Institut), jehož jsou veletrhy STYL a KABO členem. Návštěvníci zde získají detailnější a souhrnné informace o trendech v oblasti dámské i pánské konfekce.

Co nás tedy příští jaro a léto čeká? Móda již není o otrockém kopírování stylů, ale o schopnosti zkombinovat různé prvky do originálního a jedinečného mixu, který podtrhne osobnost nositele. Tato dlouhodobá tendence k individualitě a autenticitě příští rok dále zesílí. Zákazníci jsou stále informovanější a čerpají inspiraci nejen z módních přehlídek a dalších tradičních zdrojů, ale také na internetu – v online časopisech, online obchodech, stylových průvodcích i blozích. Prosíťováním těchto informací se trendy různě mísí a zároveň vznikají nové. Nejen módní trh, ale i samotná móda se tím stává daleko složitější a vrstevnatější. Outfity, kombinace a kreativní přístup budou do budoucna důležitější než obecné směry trendů.

K hybným silám módy pro příští jaro a léto patří sportovní vzhled, v němž se schází jak potřeba komfortu, nositelnosti a funkčnost, tak kultovní faktor, který má sportovní oblečení především pro mladou generaci. Streetwear jako hnutí odkazující na sportswear se inspiruje „pouliční“ kulturou a Amerikou ve smyslu multi-kulti-národa. Dalším klíčovým tématem bude trvalá udržitelnost.

Německý módní institut DMI zároveň vyvinul nový systém pro profesionální práci s barvou v oblastech architektury, módy a designu. Věrné zobrazení barev je právě v těchto oborech velmi důležité, ale při digitální komunikaci dochází k řadě zkreslení odstínu ať už vlivem odlišných světelných podmínek, různého zobrazování monitoru, tiskárny apod. Speciální multispektrální barevný komunikační systém DMIx pracuje s produktovými barevnicemi vůdčích výrobců a zaručuje naprosto věrné zobrazení barev na obrazovce, v tiskárně i na produktu. Více se o digitální komunikaci barev s DMIx se dočtete v přiložené prezentaci (v anglické nebo německé verzi).

Datum: 24.8.2014 9:00:00

Fotogalerie STYL-KABO

Mohlo by vás zajímat

Video

Vybíráme z firem STYL

Data platná pro Katalog - únor 2023

 

Vybíráme z firem KABO

Data platná pro Katalog - únor 2023

 

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště