Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

STYL
18.-20.8. 2018

Mezinárodní veletrh módy

KABO
18.-20.8. 2018

Mezinárodní veletrh obuvi a koženého zboží

Tchajwanští výrobci jednali o spolupráci s českými firmami

 

Na veletrhu STYL se letos představuje Tchajwanská textilní federace. Reprezentuje ji šestice firem, zahrnující tchajwanské výrobce materiálů pro spodní prádlo, outdoorové oblečení i aktivity či finálních produktů, jako jsou ponožky, šály a rukavice. Federace prezentujeme Tchaj-wan také jako silnou zemi v oblasti výroby syntetických vláken a druhého největšího producenta nylonu na světě.

„Iniciovali jsme jednání českých obchodníků a tchajwanských výrobců. Každá spolupráce vyžaduje určitý čas, aby se firmy navzájem poznaly, ale myslíme si, že je to dobrý začátek,“ říká vedoucí sekce zahraničního marketingu Betty Liu, která dodává, že se jedná o první oficiální prezentaci Tchajwanské textilní federace na brněnském veletrhu. Česko vidí jako potenciálně zajímavou destinaci v Evropě, každoročně míří federace se třemi skupinami výrobců také na veletrhy do Německa. 

Textilní průmysl patří k tradičně silným průmyslovým odvětvím Tchaj-wanu. Podle informací českého ministerstva zahraničí textilní průmysl zaujímal pět desetiletí přední postavení ve vývozu a byl zdrojem významných devizových příjmů pro tchajwanské hospodářství. Narůstající konkurence v posledních letech přinutila některé textilních podniky, aby svou výrobu přemístily do Jihovýchodní Asie, Číny a Střední Ameriky, kde dosahují výrazně nižších výrobních nákladů. V důsledku toho váha tohoto odvětví v ekonomice poklesla, nicméně i tak nadále zůstává textilní průmysl důležitým zdrojem devizových příjmů Tchaj-wanu. Zejména v posledních letech se Tchaj-wan orientuje na výrobu syntetických vláken. Je třetím největším výrobcem těchto vláken na světě s roční výrobou kolem 3 milionů tun. Hlavními odběrateli tchajwanské textilní produkce jsou Čína, Hong Kong, země ASEAN a USA.

Datum: 26.8.2014 13:23:00

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem STYL

Data platná pro katalog - únor 2018

 

Vybíráme z firem KABO

Data platná pro katalog - únor 2018

 

Facebook

Fotogalerie - STYL

Fotogalerie - KABO

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště