Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

STYL
18.-20.8. 2018

Mezinárodní veletrh módy

KABO
18.-20.8. 2018

Mezinárodní veletrh obuvi a koženého zboží

STYL a KABO - souhrnné informace

 

Od soboty 18. února do pondělí 20. února se Brno stane křižovatkou módního průmyslu. Již 49. veletrhy STYL a KABO potvrzují příznivý trend, kdy se obchodu s módou daří a zájem o prezentaci nových kolekcí stále roste. Nové kolekce 758 oděvních, textilních, obuvních a kožedělných značek představí vystavovatelé z dvaceti zemí. Ryze českých výrobců, jejichž zboží je u zákazníků stále žádanější, bude vystavovat 75 a téměř 50 firem přiveze své kolekce do Brna úplně poprvé. Podle očekávání si je prohlédne více než pět tisíc odborných návštěvníků, tj. především obchodníků a nákupčích. Veletrh obuvi a koženého zboží KABO se po pěti letech stěhuje z pavilonu F do většího pavilonu V.

Veletrh STYL tradičně obsazuje největší pavilon P, kde vystavovatelé z 18 zemí nabídnou 413 kolekcí jak dámské, pánské a dětské konfekce, volnočasové módy, tak prádlo, doplňky a bižuterii. Účast si nenechává ujít většina tradičních vystavovatelů, nové kolekce pro sezonu podzim a zima 2017/2018 přivezou například firmy  Anytra, Aivelli, Calvi, Etex Hořice, H & D Prostějov, Hegler, Jihočeská textilní, Jopess, Lamido, Otto Striessnig, Pleas, Pletex, Janet, Texart, Vestis line a další. Vystavuje 59 domácích výrobců, vedle některých již jmenovaných jsou to společnosti jako Deny fashion, Modela, Moděva, Karpet nebo poprvé Erika s dámskou konfekcí větších velikostí. Noví vystavovatelé dorazí také z dalekých asijských zemí jako Indie, Pákistánu, Číny a Turecka. Příkladem je společnost Hang Zhou New Spring z města Hangzhou ve východní Číně, výrobce hedvábných doplňků, který ročně vytvoří design přibližně 700 kravat, manžetových knoflíčků a šál. Zároveň se premiérově představí řada evropských značek, mj. ukrajinské klobouky a čepice Hattson, polská dámská a těhotenská móda 9fashion, z Maďarska pánská móda značek Goldenland a Santino Sarto a dámská i džínová móda Livello. Poprvé budou vystavovat také litevský výrobce pletených oděvů Gratijas (zn. Magnolica), slovenský výrobce sportovního oblečení a doplňků Benesport nebo slovenská společnost Dake, která dováží pánskou módu italských značek.

Třikrát za den se po mole v pavilonu P projdou modelky, aby ukázaly to nejzajímavější z kolekcí vystavovatelů. Vždy v 10.30 a 13.30 hodin se bude konat STYL Show věnovaná dámské a pánské módě, v 11.30 hodin pak Lingerie Show představující kolekce spodního a nočního prádla včetně punčochového zboží.

Expozice obuvi a koženého zboží se po dlouhých letech přestěhovaly, protože tradiční pavilon F již kapacitně nestačil zvýšené poptávce vystavovatelů. Nově návštěvníci naleznou obuv a kabelky hned v sousedním pavilonu V, který je větší a zároveň lépe přístupný, autem lze vjet do areálu bránou č. 4 a zaparkovat přímo u vchodu. Z tradičních vystavovatelů na veletrhu KABO nechybí firmy jako Albot, Anekta, ara, Caprice, Dermatex, Gabor, Jana shoes, Lanson Praha, Legero, Marco Tozzi, Pegres obuv, Protetika, Salamander, Tamaris, Rieker a další. České výrobce dále zastupují firmy jako Snaha, Elega, Jonap, výrobce opasků Pennybelts či výrobce tkaniček a stélek VTR. K nováčkům patří dodavatelé tzv. bosé obuvi, jde o značky Leguano a naBOSo, dále maďarská obuv Puntorosso nebo polská dámská obuv San. Návštěvníci si poprvé prohlédnou rumunské kabelky, tašky a batohy Desirette nebo nabídku kabelek, pásků a jiných doplňků známé módní značky Lerros. Určitě by neměli vynechat ani expozici s obuví značky Mida, což je lídr ukrajinského obuvnického trhu a výrobce vysoce kvalitní kožené obuvi. Zvláštní zmínku si zaslouží premiérová veletržní účast společnosti Baťa, která představí především nové kolekce svých vlastních značek Weinbrenner a Power, ale také kolekce prestižních značek Diesel a Le Coq Sportif. Celkem se představí 110 vystavovatelů z 12 zemí, z toho 16 českých výrobců, kteří budou prezentovat kolekce a modely 345 značek. V doprovodné expozici KABO FORUM si mohou návštěvníci prohlédnout tvorbu studentů odborných škol, kteří budou v české obuvnické tradici pokračovat v budoucích letech.

Přidanou hodnotou veletrhů bude doprovodný program. Pokračuje oblíbená prezentace módních trendů v podání nizozemské odbornice Ellen Haeser. Její seminář spojený s komentovanou módní přehlídkou proběhne na mole v pavilonu P v sobotu od 14 hodin a zaměří se na dámskou a pánskou módu pro podzim a zimu 2017/2018. V sobotu i v neděli se uskuteční přednáška Martina Kárycha ze společnosti Altra na téma “Dámské prádlo  - zdravotní aspekty nevhodného výběru” a na pondělí je pro obchodníky připraven odborný seminář věnovaný problematice EET. V plánu jsou také dva tradiční ceremoniály. V sobotu v 15 hodin budou předány certifikáty Česká kvalita, Komfortní obuv a Žirafa výrobcům a dodavatelům zdravotně nezávadné obuvi. V neděli bude uděleno ocenění Osobnost roku v textilním a obuvnickém průmyslu.

 

Orientaci v jednotlivých pavilonech návštěvníkům usnadní tradiční tiskovina MAPA FIREM a ZNAČEK, kterou návštěvníci obdrží u vstupu do areálu výstaviště nebo na pokladnách. Po celou dobu trvání veletrhů módy je vstup do areálu možný pouze na základě povinné registrace nebo předregistrace. Místem konání veletrhů jsou pavilony P a V umístěné v západní části veletržního areálu. Pro návštěvníky budou k dispozici Hlavní vstup, Vstup pavilon E a Vstup Pavilon P. Pro snadnější přesun po areálu výstaviště jsou k dispozici ZDARMA STYL-KABO busy, jezdící v častých intervalech dle uvedeného jízdního řádu. Letos budou v provozu dvě linky busů. Ta první (MODRÁ – č. 1) je okružní a bude jezdit od hlavního vstupu k pavilonu V, poté k pavilonu P, následně k pavilonu E a vrátí se k hlavní bráně. Druhá linka (ČERVENÁ – č. 2) zajistí rychlou přepravu pouze mezi pavilony P a V. STYL-KABO busy mohou využít i návštěvníci, kteří na veletrhy přijedou osobním automobilem a zaparkují v zastřešeném parkovacím domě EXPOPARKING, ležícím přímo u 4. brány naproti pavilonu E. Dále je pro cestující vozem připraveno velkokapacitní parkoviště u pavilonu P (vjezd 8. nebo 9. branou) a parkoviště u pavilonu V (vjezd 4. branou).

Datum: 18.2.2017 10:39:00

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem STYL

Data platná pro katalog - únor 2018

 

Vybíráme z firem KABO

Data platná pro katalog - únor 2018

 

Facebook

Fotogalerie - STYL

Fotogalerie - KABO

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště