Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

STYL
19.-21.8. 2023

61. B2B veletrh módy STYL

KABO
19.-21.8. 2023

61. B2B veletrh obuvi a koženého zboží KABO

Iveta Řádková: Vždy jsem spoléhala převážně sama na sebe


Už v únoru letošního roku na veletrhu Styl a Kabo, který slaví své 60. jubileum, uvidíme Tvoji fashion show. Prozradíš podrobnosti?

Nová kolekce s názvem „NIGHT CALLS“ přináší nádech fantazie a vibrace barev, které jsou doprovázeny metalickými efekty a dokonalým provedením. Dialog flitrů, hedvábí a saténu. Element pohybu a nehybnosti. Klid těžších flitrových látek a temperament hedvábí a saténu. Taková je moje nová kolekce večerních šatů, doplněná šperky z dílny iNTENSi.cz. Tentokrát ale nemluvíme o špercích v tradičním slova smyslu. Značka iNTENSi.cz vytvořila ke každému modelu čelenku, která podtrhuje
a zároveň sjednocuje celou kolekci. Čelenky jsou doplněny závojem rafinovaně zahalujícím tváře modelek. Boty exkluzivně pro tuto kolekci vytvořil brněnský obuvník Michael Horký.

Kdo je Tvoje největší opora v životě a největší fanoušek?

Jsem na sebe možná někdy až příliš tvrdá, ale vždy jsem spoléhala převážně sama na sebe.

Jak vypadá Tvůj běžný pracovní den?

Moje pracovní dny jsou si hodně podobné. Převážnou část dne se věnuji navrhování, modelování
a přípravě zakázek. Dobrá organizace času je tedy pro mě naprosto klíčová. Čas plánuji a rozděluji mezi práci v dílně a zkoušky modelů se zákaznicemi v mém brněnském ateliéru. Spoustu času tedy trávím
v autě, kde ráda poslouchám hudbu a různé podcasty. Svůj den si nedokáži představit bez dobré kávy - ranního kapucína a odpoledního espressa.

Který materiál bys nikdy nepoužila při svém tvoření?

Myslím, že použít lze všechno. Nepoužila bych materiál, z kterého bych něco nemohla ušít.

Který model považuješ možná za nejpracnější, který si kdy tvořila?

Nejpracnější jsou obvykle svatební šaty. Vytvořila jsem například šaty, které měly 6 metrů dlouhou vlečku a celé byly pošité kamínky od značky Swarovski. Ušití těchto šatů nám zabralo mnoho hodin, všechny kamínky jsme našívali ručně. Také si vzpomínám na jiné svatební šaty, na něž jsme našívali jednotlivé drobné květiny, které pro nás vyrobili na zakázku ve společnosti Moraviaflor. Na šatech tehdy v dílně pracovaly 3 švadleny celý týden.

Co se změnilo od doby Tvých začátků v módním průmyslu a pamatuješ si ještě na tuto dobu?

Změnilo se všechno a nic. Doba se posunula a zrychlila, člověk zestárnul a zmoudřel. Co zůstalo stejné, je, že stále věřím svému řemeslu, miluji jej a stále mě baví se mu věnovat. Když uvidím zajímavou látku, fantazie začíná sama pracovat a oči se mi rozzáří jako malému dítěti v cukrárně.

Už od dětství inklinuji k módě. Vždy mě tento svět přitahoval, a proto jsem se módě a krejčovskému řemeslu začala věnovat. V roce 1989 v červenci se mi narodila dcera a zhruba od té doby se věnuji návrhářství a zakázkové tvorbě.

Máš pracovní deformaci a bez čeho se při své práci neobejdeš?

Určitě do jisté míry ano.  Jsem vyučená pánská krejčová, ráda v modelech vidím poctivou krejčovinu.
Neobejdu se bez svých šikovných švadlen a dalších lidí, které mám kolem sebe. Jsem za to velmi vděčná.
Pro svoji práci také potřebuji svobodu, nemám ráda, když mě v mojí tvorbě někdo nebo něco omezuje. Stejně tak se snažím přistupovat i k lidem ve svém týmu.

Jakou největší výzvu jsi v životě zvládla?

V mém životě, ať už osobním nebo pracovním jsem byla postavena před mnoho výzev. Žádná konkrétní výzva mě aktuálně ale nenapadá. Mám v životě to štěstí, že moje práce je současně i mým koníčkem. A věnuji se jí naplno už více než 30 let.

Máš zvířecího kamaráda?

Ano, dokonce více než jen jednoho. Máme dva psy - Jack Russel Teriéry. Jsou to miláčci, ale současně neřízené střely.

Jaká je Tvoje nejoblíbenější věc v šatníku?

Vždy to byly džíny a triko nebo bílá košile. Kombinuji ráda materiály i barvy. Velmi často měním svoje outfity podle momentální nálady. Potkáte mě v pánském stylu ale i ve výrazných barvách nebo bílých šatech. V létě preferuji rozevláté šaty, široké vzdušné lněné kalhoty a košile. Naopak v zimě často nosím černou, vlněné a kašmírové svetry, šály, různé plédy a ponča. V mém šatníku nechybí ani kvalitní kašmírový kabát klasického střihu a sako. Co se týče doplňků, určitě se neobejdu bez kabelky a brýlí. 

Jak vypadá Tvůj den, když máš volno?

Když mám opravdu volno, nedělám nejraději vůbec nic. Když se chci ve svých volných dnech nechat rozmazlovat, ráda navštěvuji saunu a užívám si také masáže. Když připravuji novou kolekci pro přehlídku, často vyrážím do hor. Při vycházkách ráda všechno promýšlím a plánuji.Který typ obuvi máš nejraději a který nosíš nejraději?

Miluji boty s vysokým podpatkem, proto jsou často i součástí mých kolekcí na módních přehlídkách. Osobně ale preferuji pohodlnou obuv, například extravagantní tenisky v různých výrazných barvách nebo se zajímavými prvky.

Kterou vlastnost na sobě máš a nemáš ráda?

Jsem netrpělivá a současně i perfekcionistka. Ale pracuji na sobě a stále se učím.

Co nebo kdo je Tvoje největší láska?

Miluji svoji volnost a svobodu.

Kterému se věnuješ sportu?

Ráda cvičím jógu.

Co je Tvoje nesplněné přání?

Dovolit si půl roku volna a cestovat.

Co Ti v poslední době udělalo největší radost?

Mám velkou radost z navázání spolupráce se zajímavými lidmi, se kterými společně pracujeme na našich menších i větších projektech. K těmto lidem patří například úžasná modelka Andrea Kleinová nebo Lenka Konvicová. Skvělá a talentovaná fotografka Žaneta Vencourová. Osobitý a nepřehlédnutelný fotograf Petr Volgemut. Dále také šperkařka Zdena Hanáková, která je velmi kreativní. Jakýkoli můj nápad, často i šílený, dokáže zhmotnit v perfektní výsledek, což je báječné. Dalším tvořivým člověkem, který se k nám v poslední době přidal, je obuvník Michael Horký.

Děkuji za rozhovor.

 

 

 

Datum: 5.2.2023 11:15:00

Fotogalerie STYL-KABO

Mohlo by vás zajímat

Video

Vybíráme z firem STYL

Data platná pro Katalog - únor 2023

 

Vybíráme z firem KABO

Data platná pro Katalog - únor 2023

 

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště