Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

STYL
17.-19.2. 2023

60. B2B veletrh módy STYL

KABO
17.-19.2. 2023

60. B2B veletrh obuvi a koženého zboží KABO

Plavky: co z loňských vizí a trendů zůstalo v kolekcích pro léto 2018?

 

Srpnový veletrh STYL poskytuje větší prostor pro prezentaci plavek. Martin Kárych ze společnosti ALTRA se právě tomuto tématu věnoval na sobotní odborné přednášce. Mimo jiné se zabýval otázkou, nakolik je možné brát vážně trendy v segmentu plavek. Vrátil se také k loňským úvahám z Miami, kde bylo nastoleno několik možných směrů vývoje. Co se tedy mezi výrobci ujalo a co naopak na pultech v příštím roce neuvidíme?


Některé nápady najdou své uplatnění, i když zřejmě ne v masovém měřítku a budou součástí menších, originálních kolekcí. Do této kategorie patří například plavky se zvýšeným uzavřeným dekoltem a otevřenými zády, plavky s prostřiženými boky, pro které se začal používat název monokiny, plavky využívající pásky a proužky anebo jednodílné plavky pro sebevědomé ženy s výraznějším výstřihem do tvaru V, kdy byl původní vyzývavý návrh upraven šněrováním nebo výšivkou do podoby, která je dostupnější širšímu spektru zákaznic. Naopak pasé jsou tanga kalhotky, neuchytily se střapce nebo tzv. kreativní zakrývání různých tělesných disproporcí. Neuspěl ani nápad bílých plavek s reminiscencí svatby. Jednoduché plavky s dlouhými rukávy najdou zřejmě uplatnění v Asii, kde si ženy chrání kůži před opálením, anebo u sportovců, kteří se věnují například vodním sportům, a tudíž plavky mohou plnit roli funkčního sportovního oděvu. 

Jako životaschopný se ukázal trend, kdy se k sobě přibližují plavky s prádlem. Dá se očekávat, že tímto směrem se bude ubírat i sezóna 2019 a zejména u mužů výrazně vyhrává praktičnost, a tedy i sbližování spodního prádla, plavek a sportovního oděvu. Plavková móda bude také čím dál víc v rukou grafických designérů, kdy do prádla budou zřejmě díky moderním technologiím více vstupovat pestré tisky, do plavek zase krajky, výšivky a tyly.

Datum: 20.8.2017 9:40:00

Fotogalerie STYL-KABO

Mohlo by vás zajímat

Video

Vybíráme z firem STYL

Data platná pro Katalog - srpen 2022

 

Vybíráme z firem KABO

Data platná pro Katalog - srpen 2022

 

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště