Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

STYL
18.-20.8. 2018

Mezinárodní veletrh módy

KABO
18.-20.8. 2018

Mezinárodní veletrh obuvi a koženého zboží

Nové značky kvality „Česká kvalita“, „Žirafa“ a „Komfortní obuv“ budou předány na veletrhu KABO I 2017

 

Slavnostní předávání ocenění „Česká kvalita“, „Žirafa – zdravotně nezávadná dětská obuv" a „Komfortní obuv“ proběhne na brněnském výstavišti při 49. ročníku Mezinárodního veletrhu módy STYL a Mezinárodního veletrhu obuvi a koženého zboží KABO dne 18.2.2017 v 15.00 hod. v prostorách Relax zóny pavilonu V.

Novinkou na posledním veletrhu KABO bylo, že byla poprvé předána značka obuvi pro dospělou populaci „Komfortní obuv“. Z průzkumu, který Česká obuvnická a kožedělná asociace (ČOKA) realizovala mezi spotřebiteli, jednoznačně vyplynulo, že čeští zákazníci chtějí nosit kvalitní obuv a dali by v 80% případů přednost garantovanému nákupu „kvalitní a komfortní obuvi“. Zákazníci nejčastěji očekávají, že tuto obuv naleznou v komfortní obuvi“. Zákazníci nejčastěji očekávají, že tuto obuv naleznou klasických amenných maloobchodech s obuví (97%). Aby i dospělý spotřebitel poznal že je obuv kvalitní a komfortní, že nepoškozuje nohu, je pohodlná při chůzi splňuj kvalitní a komfortní, že nepoškozuje nohu, je pohodlná při chůzi splňuj kvalitní a komfortní, že nepoškozuje nohu, je pohodlná při chůzi splňuje všechny stanovené požadavky, byl vytvořen systém nadstandardního hodnocení. Firmy tedy mají již více než rok možnost nechat si obuv nadstandardně hodnotit a získat novou značku „Komfortní obuv“. Pro novou dobrovolnou certifikaci byla vytvořena také nová grafická značka, která je zapsaná jako ochranná známka u Úřadu průmyslového vlastnictví v Praze. Při prodeji koncovým spotřebitelům je pak certifikovaná obuv touto ochrannou známkou označena.

Významné bylo přijetí značky „Komfortní obuv“ do Programu „Česká kvalita" v červenci 2016. Smyslem nové značky je poskytnout spotřebitelům možnost vybrat si na trhu přesyceném nekvalitní a mnohdy i zdravotně závadnou obuví špičkový výrobek správné konstrukce, zajišťující pohodlné nošení bez zdravotního rizika, s vysokou odolností a dlouhou životností, se správným označením velikosti a splňující řadu dalších kvalitativních parametrů. Přijetím do Programu Česká kvalita dokládá také značka „Komfortní obuv“, že splnila nejpřísnější kritéria pro nezávislost a objektivitu a že je možné se na její vypovídací hodnotu plně spolehnout. Nová značka si získává oblibu u spotřebitelů a mezi firmami roste zájem o její udělení. Při veletrhu KABO bude nová značka udělena již třetí firmě a další dvě firmy se o značku ucházejí.

ČOKA je také garantem značky „Žirafa – zdravotně nezávadná obuv – bota pro Vaše dítě“. Tato značka, resp. nové certifikáty značky se již tradičně předávají také při veletrhu KABO. Značka „žirafy“ je kvalitní a zdravotně nezávadné dětské obuvi propůjčována 20 let. Za tuto dobu si získala velkou důvěru u spotřebitelů. Spotřebitelé jsou si stále více vědomi i rizika poškození dětských nohou, pokud nakupují nekvalitní dětskou obuv.
 

Na veletrhu KABO budou slavnostně předána nová ocenění firmám, kterým není kvalita lhostejná, které se soustavně zabývají nadstandardní kvalitou obuvi jak pro děti, tak i pro dospělé a tuto si nechávají ověřit v systému tzv. nadstandardního hodnocení a dobrovolné certifikace. Oprávnění používat značky „Žirafa“, „Česká kvalita“ a nové certifikáty získají od minulého veletrhu KABO firmy Bokap s.r.o., Boty Beda s.r.o. a HP Čechtín s.r.o. a novou značku „Komfortní obuv“ a „Česká kvalita“ získá firma TIPABOTY s.r.o.

Tiskovou informaci připravil:
PhDr. Vlasta Mayerová
Česká obuvnická a kožedělná asociace
Ve Zlíně, 10.2.2017

Datum: 18.2.2017 10:30:00

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem STYL

Data platná pro katalog - únor 2018

 

Vybíráme z firem KABO

Data platná pro katalog - únor 2018

 

Facebook

Fotogalerie - STYL

Fotogalerie - KABO

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště