Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

STYL
18.-20.8. 2018

Mezinárodní veletrh módy

KABO
18.-20.8. 2018

Mezinárodní veletrh obuvi a koženého zboží

Mimosoudní řešení spotřebitelských sporů

 

Vyřízení spotřebitelské reklamace obuvi, kožené galanterie nebo i textilních výrobků nemusí vždy skončit ke spokojenosti zákazníka. Je zbytečné, aby se nespokojený zákazník obracel ihned na soud, platil drahé soudní poplatky, soudně znalecké posudky a právní zastupování, kdy hodnota reklamované věci může být jen setinou těchto dodatečných nákladů.

Jsou známé případy, kdy reklamace obuvi v pořizovací hodnotě 500,- Kč skončila u soudu a celkové náklady na řešení sporu se vyšplhaly až na 60.000,- Kč. Mnohdy se vyžadují u soudu další posudky, pokud jsou například dva posudky stojící proti sobě. Také dle našeho názoru by soudy měly řešit závažnější trestné činy či problémy a ne spory o „bagatelní částky“.

Aby se předešlo tomu, že soudy budou i nadále zatíženy spotřebitelskými spory z nejrůznějších oblastí, byla přijata novela č. 378/2015 Sb., kterou se mění zákon č. 634/1992 Sb. O ochraně spotřebitele a některé další zákony, a to s účinností od 1. 2. 2016. Kromě upřesnění nekalých a klamavých obchodních praktik tato novela zavádí možnost, aby se nespokojený zákazník obrátil na Českou obchodní inspekci nebo další stanovenou instituci, kde může dát svůj podnět k mimosoudnímu řešení spotřebitelského sporu. Pro podnikatele je důležitá zejména nová povinnost o této možnosti zákazníka informovat a následně pak také ve stanovené lhůtě na vyzvu příslušného orgánu reagovat.

Pro návštěvníky i vystavovatele veletrhů STYL a KABO I 2016, výrobce, velkoobchody, ale zejména maloobchody s obuví, koženou galanterií či textilním zbožím jsme připravili odborný seminář, kde se dozví všechny novinky v této oblasti.

Přijměte, prosím, naše pozvání na odborný seminář i na veletrhy STYL a KABO.

21. 2. 2016 – 10.00 -12.00 hod.

Název a přednášející:

„Mimosoudní řešení spotřebitelských sporů podle novely Zákona o ochraně spotřebitele“

Zdeněk Krul – vrchní rada, Česká obchodní inspekce, Praha

Místo konání:

Veletrhy Brno a.s., pavilon P. sál P4

Organizátoři akce:

ČOKA, Veletrhy Brno a.s.

Vstup na seminář je pro návštěvníky a vystavovatele veletrhů STYL a KABO bezplatný.

Datum: 27.1.2016 9:49:00

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem STYL

Data platná pro katalog - únor 2018

 

Vybíráme z firem KABO

Data platná pro katalog - únor 2018

 

Facebook

Fotogalerie - STYL

Fotogalerie - KABO

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště