Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

STYL
17.-19.2. 2023

60. B2B veletrh módy STYL

KABO
17.-19.2. 2023

60. B2B veletrh obuvi a koženého zboží KABO

LADA fashion, jedinečné vlastnosti materiálů

 

Tým značky LADA fashion pracuje s vášní a zohledňuje maximum možných hledisek: bezodpadovou výrobu, principy slowfashion, místní výrobu/local production, spolupracuje s uznávanými českými vědci a výrobci materiálů, veškerá výroba probíhá přímo v ateliéru nebo v nejbližším okolí. Značkou Bondtriko podporují bonding. Designérka značky Lada Vyvialová se věnuje vlivu oděvu na osobnost nositele a okolí a na toto téma je zvána na přednášky pro odbornou veřejnost, spotřebitele i školy.

Značka LADA fashion Lady Vyvialové se zaměřila na speciální hightech future materiály. Jde o unikátní českou technologii výroby materiálů kombinující speciální mechanické vlastnosti, struktury pleteniny a tvar vlákna.

Modely LADA fashion umí i léčit. Vysvětlením jsou vlastnosti materiálu, který značka používá jako stěžejní. Tyto materiály jsou mimořádně funkční.

Mají antibakteriální vlastnost díky stříbru.

Stříbro je účinné a bezpečné antibiotikum. Nanočástice stříbra ovlivňují metabolismus buněčného systému bakterií a plísní a potlačují jejich přežívání. Modely LADA z těchto materiálů s trvalými vlastnostmi tak získávají antiseptické a dezodorační (protizápachové) účinky vyplývající z potlačení růstu počtu bakterií a plísní. Jsou netoxické, nedráždivé a nevyvolávají alergické reakce. Materiály jsou testovány v akreditovaných laboratořích na velmi odolných bakteriích. Stříbro se z materiálů neuvolňuje a tedy nezatěžuje ekologii.

Fresh efekt , je dosažen hlubokými podélnými drážkami na povrchu mikrovlákna majícími za úkol odvádění vlhkosti na povrch výrobku a tam napomáhat k jejímu odpaření.

UV efekt – povrchová úprava příze UV filtrem snižuje teplotu pod povrchem látky a zabraňuje nežádoucímu prostupu záření k pokožce. Téma ochrany pokožky před UV zářením je stále více diskutováno a je předpoklad, že výše uvedené výrobky mohou sloužit i jako prevence proti melanomu pokožky.

Všechny popsané vlastnosti jsou trvalé, používáním neodstranitelné, což je velkou přidanou hodnotou a odlišuje je to od jiných běžných materiálů. Modely LADA fashion z těchto materiálů jsou dobře prodyšné, s výbornými absorpčními vlastnostmi a mají příjemný omak. Většina materiálů je také mimořádně lehkých, což je příjemné při nošení i velmi praktické pro cestování. Nejoblíbenější tričko Demi váží pouhých 105g, šaty ke kolenům jen 245g. To znamená, že do příručního zavazadla do letadla můžete zabalit dvacatery šaty!


LADA

Značka LADA navazuje na osobní a profesní zkušenosti designérky Lady Vyvialové Tomečkové. Tým fashion studia je silný jak v designové tak obchodní části. Kolekce obsahují oděvy, klobouky, kabelky a kožené doplňky a jsou nabízeny prostřednictvím profesionálních kontraktů pro velkoodběratele v ČR i zahraničí a formou pop-upů a designových výstav koncovému zákazníkovi, v limitovaném množství prostřednictvím e-shopů.

Lada Vyvialová Tomečková je nezávislá oděvní designérka. Navrhuje pro vlastní značku LADA, privat labels i sériové výrobce. Účastní se různých projektů jako stylistka, designérka a propagátorka ( Celé Česko čte dětem, Blickfang, CFC fashion talks…). Spolupracuje i s jinými tvůrci zejména na projektech, jejichž tématem jsou ženy a ženskost ( Love Yourself, Dita Pepe, B. Baronová ). Aktivně podporuje svou prací bonding ( Bondtriko.com, Světový týden respektu k porodu, kniha Bonding-porodní radost…). Účastnila se desítek módních přehlídek a výstav v ČR i zahraničí.

Ceny: Výtvarník sezóny, cena redakce Elle, Gentlemans Essentials by MINI, Patrizia Gucci Selection ( WFW ), Grand Prix čestné uznání ( Bondtriko)

Studio LADA
Boženy Němcové 1238, 74258 Příbor, Czech Republic
00420 777065152
lada@ladafashion.com
IČ: 67324711
Lada Vyvialová Tomečková
www.ladafashion.com
www.ladavyvialova.cz
www.bondtriko.com
FB: bondtriko, LADA fashion
Instgrm: lada­_fashion

Datum: 11.7.2017 10:39:00

Fotogalerie STYL-KABO

Mohlo by vás zajímat

Video

Vybíráme z firem STYL

Data platná pro Katalog - únor 2023

 

Vybíráme z firem KABO

Data platná pro Katalog - únor 2023

 

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště