Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

STYL
22.-24.8. 2020

Obchodní dny módy

KABO
22.-24.8. 2020

Obchodní dny obuvi a koženého zboží

KARIN POYEL: móda pro ženy, co se chtějí oblékat bez starostí

 

Slovenská módní designérka Karin Tomaškovičová stojí za značkou KARIN POYEL bezmála tři desetiletí. Věnuje se výhradně dámské módě, která je nadčasová, luxusně zpracovaná a vyrobená z kvalitních materiálů, převážně italských a německých. Obléká ženy ze showbusinessu, manažerky, podnikatelky, ale i ženy v domácnosti, které mají rády originální módu. Do Brna přivezla letní, průsvitnou, barevnou, nápaditou a velmi ženskou kolekci.

„V módě se zaměřuji hlavně na to, aby se ženy cítily svobodně a pohodlně. Snažím se, aby nemusely nic žehlit, a proto pro ně vybírám kvalitní elastické úpletové materiály, ať už jednobarevné nebo se zajímavým dezénem, ráda využívám i plissé. Tvořím modely, které jim umožní dýchat a žít, a pokud za mnou přijdou osobně do salonu, vycházím často i z barevné typologie a jejich postavy. Chci, aby si ženy nemusely stále dávat pozor, zda jim někde něco trčí, ale místo toho se věnovaly samy sobě, muži nebo dětem,“ říká Karin Tomaškovičová, zatímco na stánku ukazuje černé letní šaty s šifonovým multi topperem. „To je taková moje vychytávka, se kterou pracuji poslední čtyři roky,“ dodává a postupně přechází k overalům a šatům pro společenské příležitosti. „Některé z modelů jsou úplně žhavé novinky, které jsme dokončili těsně před veletrhem.“

Na ten se Karin Tomaškovičová vrátila po dlouhých patnácti letech. „Neměla jsem to původně v plánu, ale pak jsem si řekla, proč ne, když jsem byla BVV oslovena. Pamatuji si časy, kdy jsme tu nedělali nic jiného než psali jednu objednávku za druhou, ale doba se změnila, takže jsem nejela do Brna s žádnými konkrétními očekáváními, spíše s otevřeností novým kontaktům a lidem. Potkala jsem tu milé tváře, přišli sem odběratelé i přímí zákazníci, takže vše je v pohodě a jak má být,“ říká módní návrhářka, která tvoří módu pro ženy, co se chtějí oblékat bez starostí.

Datum: 18.2.2019 10:15:00

Fotogalerie - STYL

Fotogalerie - KABO

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem STYL

Data platná pro katalog - srpen 2020

 

Vybíráme z firem KABO

Data platná pro katalog - srpen 2020

 

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště