Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

STYL
17.-19.2. 2023

60. B2B veletrh módy STYL

KABO
17.-19.2. 2023

60. B2B veletrh obuvi a koženého zboží KABO

Bagind - český top design a poctivá indická ruční výroba


Bagind
je česká značka ručně vyráběných kožených doplňků, která si dala za cíl pomoci zachovávat tradiční řemeslo napříč kontinenty. Její výroby sídlí v Indii a Kolumbii a pracují s kozí a hovězí kůží. Všechny výrobky vznikají pod taktovkou českého designéra, který je navrhuje tak, aby uspokojily potřeby evropského zákazníka. Nabídka čítá desítky střihů kabelek, batohů, tašek i menších doplňků, a to v různých barevných provedeních. Poctivá ruční výroba je to, co činí Bagind jedinečným.

Jak to začalo?

V roce 2015 si zakladatel  značky Lukáš Matějček plnil v Indii svůj velký cestovatelský sen. Při toulkách spletitými uličkami pouštního města Jaisalmer ho zaujal obchod s koženými výrobky. Batoh, který si chtěl pořídit, ale nebyl na prodej. Charismatický prodejce Dinesh, kterému se později vžilo jméno Dennis, Lukášovi nabídl, že mu úplně stejný batoh nechá na místě ušít. Lukáš souhlasil, strávil několik hodin v dílně a pozoroval cestu svého batohu od samého začátku až do posledního stehu. Když se vrátil domů, nosil batoh všude s sebou. Po téměř dvou letech byl stále jako nový a neztratil ani kousek ze svého šarmu. Protože mu ho přátelé často chválili, řekl si, že by byla škoda nechat si ho pro sebe. Našel zaprášenou vizitku od Dennise a poslal mu několik návrhů batohů, které sám nakreslil. Společně s nimi poslal taky všechny své úspory, a tak mu nezbylo nic než naděje. Za pár měsíců už ale seděl ve svém pražském bytě s krabicí plnou originálních kožených výrobků, které k němu urazily více než 6 000 kilometrů. Ten pocit byl k nezaplacení.

Jak to pokračuje?

Cesta každého nového modelu začíná u nás na papíře. Lukáš rozkreslí návrh a společně s týmem ho vyladí k dokonalosti. Myslí při tom na vlastní zkušenosti, ale i na přání a připomínky zákazníků. Jakmile je návrh hotový, putuje k Dennisovi do Indie. Ten vyrobí prototyp podle zadání a s nejbližší zásilkou ho pošle k nám. Pokud se nám líbí, stačí ho jen pojmenovat a vyslat ho za vámi…,“ uvádí na svých stránkách tvůrci značky. 

Kde se mění návrhy ve skutečnost?

Výrobky Bagind se vyrábí v několika rodinných domech uprostřed indického města Jaisalmer. Už od ranních hodin tu klapají šicí stroje a život se tu téměř nezastaví. Desítky šikovných pracovníků tu každý den ručně vyrábí výrobky Bagind podle tradičních postupů, které mají v Dennisově rodině tradici už více než 65 let. Jeho prarodiče kdysi dokonce šili pro indickou královskou rodinu.

Proč právě Bagind?

Výrobě vévodí pravá kozí kůže. Dennis vybírá jen tu nejkvalitnější, která má původ v Indii.  Zpracování kůže má v samotné zemi tradici už několik století.  K opracovávání se používají výhradně přírodní látky bez chemických příměsí. Kromě samotné kůže tvoří výrobky i originální látkové podšívky, z velké části také od indických dodavatelů.

www.bagind.cz/cs/

 

Datum: 3.8.2022 7:28:00

Fotogalerie STYL-KABO

Mohlo by vás zajímat

Video

Vybíráme z firem STYL

Data platná pro Katalog - srpen 2022

 

Vybíráme z firem KABO

Data platná pro Katalog - srpen 2022

 

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště