Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

STYL
19.-21.8. 2023

61. B2B veletrh módy STYL

KABO
19.-21.8. 2023

61. B2B veletrh obuvi a koženého zboží KABO

ATELIÉR DONÁT – značka jednoduchosti a extravagance

 

Ateliér Donát je českou firmou s tradicí již 25 let na trhu. Jejich nezaměnitelné modely si oblíbily ženy v Čechách, na Slovensku, v Německu a Rakousku. A jak lze charakterizovat módu Ateliéru Donát? Zjednodušeně řečeno, jde o sportovně elegantní look, který se nese napříč všemi kolekcemi a odpovídá požadavkům moderní ženy a uspěchané době. Autorský rukopis je za dobu trvání ateliéru více než autentický.

Originály oblékají i známé osobnosti

Návrhářka Ilona Donátová pracuje s textiliemi, na kterých uplatňuje znalosti ze svého studia oboru chemické technologie oděvní výroby na TU v Liberci. Navrhuje nejen barevné kompozice, ale také samotnou struktur a složení tkanin. Tím se zajišťuje z velké části exkluzivita materiálů pro navrhované modely. Osobitost kolekcím dodávají také našívané aplikace a barevná dekorace designérky Romany Krejčí.

Ing. Ilona Donátová např. realizovala velké autorské přehlídky v Bratislavě, v Národním divadle v Praze, navrhovala kostýmy pro kalendáře Grandhotelu Evropa (foto Robert Vano, Zuzana Mináčová), kostýmy pro Divadlo Pavla Trávníčka, kostýmy pro Janu Bouškovou, Naďu Konvalinkovou, Květu Fialovou, Martu Richterovou, Olgu Feldekovou, Soňu Valentovou.

S modely Ateliéru Donát se můžeme pravidelně setkat na výstavách a přehlídkách Styl/Kabo v Brně a pro zahraniční klientelu na výstavě Miteldeutsche Messe v Německu.

Exkluzivní vzory i materiály

Podzimní kolekci Ateliéru Donát tvoří kabátky, svetry, bundy -  jde přitom o kombinovatelnou řadu z autorských materiálů, žakaru a stretchové tkaniny s flockovým tiskem. Modely s těmito vzory můžete dostat pouze v Ateliéru Donát. Hitem módní scény jsou blýskavé kamínky a korálky na oblečení. Tyto prvky jsou i na modelech Ilony Donátové a dodávají oblečení elegantní nádech, i když velmi často zdobí sportovní modely. Neotřelý vzhled modelům dodává ruční kolorování – různé techniky leptového a pigmentového tisku.

Společenská kolekce je z plastického úpletu, krešového tylu, v kombinaci s eko kůží, krajkou, ale i tylem. Nechybí klasický arterový vzhled, tak jak to umí jen Ilona Donátová. Propojuje přitom elegantní a sportovní look, takže společenský model zákaznice lehce přemění na malou večerní či streatovou módu.

atelierdonat.cz

Datum: 7.1.2020 15:27:00

Fotogalerie STYL-KABO

Mohlo by vás zajímat

Video

Vybíráme z firem STYL

Data platná pro Katalog - únor 2023

 

Vybíráme z firem KABO

Data platná pro Katalog - únor 2023

 

Facebook

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště