Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

IBF
22.-25.4. 2015

Mezinárodní stavební veletrh

Wienerberger představí strop bez nadbetonávky

 

 Po dlouhé době se na trhu objevuje nový druh stropu, a to keramobetonový strop bez celoplošné nadbetonávky. Jedná se o novinku od  firmy Wienerberger. Vlastně se tak zcela o novinku nejedná – v zahraničí, zejména v SRN se tyto stropy vyrábějí a realizují již několik desetiletí. Jedná se tedy již o vyzkoušenou technologii a je překvapením, že až doteď se u nás tato varianta keramobetonových stropů neobjevila.

 Jedná se vlastně o rozšíření stropního systému Porotherm s vložkami MIAKO. Používají se stejné stropní trámy a stejná osová vzdálenost nosníků (500 a 625 mm). Nová je pouze stropní vložka MIAKO BN 50 a MIAKO BN 62,5 PTH.

Výhoda je jasná – možnost kombinovat oba stropy, tj. využívat systémová řešení komínových výměn, balkónů, kolmých napojení apod. Nová řada se vyrábí pouze v jedné výšce a to 25 cm. U „klasického“ stropu Porotherm MIAKO to odpovídá vložce MIAKO 19/50 (62,5) PTH s nadbetonávkou 60 mm.

 Nový typ stropu je vhodný především pro stavby svépomocí a rekonstrukce. Dochází tu totiž ke zmenšení objemu betonové zálivky a vynechání betonářských sítí. To samozřejmě zlehčí transport a i zpracování betonu. Další výhodou je totiž i možnost pohybu rovnou po položených vložkách ještě před zabetonováním (minimální únosnost dle ČSN EN 15037-3 je 3,5 kN od osamělého břemena, při zkouškách byly dosahované skutečné únosnosti 5-6 kN). Není tedy nutné pokládat fošny či podlážky pro roznášení zatížení při pohybu osob. A neopomenutelná výhoda je i vynechání celoplošné pokládky sítí, a to nejen z hlediska montáže, ale i ceny. Stavebník jistě ocení i skutečnost, že může bez obav přerušit betonáž po vybetonování žebra nad trámem po celé délce.

Z výše popsaného je zřejmé, že na trhu se objevila zajímavá modifikace stropů, které svou jednoduchostí přesvědčí váhající, že „těžký“ strop nejen stabilizuje dům z hlediska statiky mnohonásobně oproti dřevěným variantám střech doplněných zavěšenými podhledy, ale i z hlediska tepelné techniky a akustiky. Tím se podstatně zvýší pohoda v interiéru a to zejména v letních měsících. 

 

 

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Současně také

DSB - Dřevo a stavby Brno
25.-28.4. 2018


MOBITEX
25.-28.4. 2018


URBIS SMART CITY FAIR
25.-26.4. 2018Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště