Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

IBF
23.-27.4. 2013

Mezinárodní stavební veletrh

Okentěs, spol. s r.o.

 

naše obchodní společnost se zabývá velkoobchodním prodejem s těsnicími prvky oken, dveří, vrat a bezbariérových vstupů, kováním, hmoždinkami, pěnami, tmely a lepidly. Vedeme sortiment pro truhláře, stolaře, výrobce oken a dveří, stavební firmy a řemeslné obchody.
Z pozice hlavního dodavatele silikonového těsnění Sillen a předního distributora 14-ti zahraničních partnerů/výrobců zajišťujeme prostřednictvím našeho Katalogu cenové a technické informace pro klienty z oblasti výroby, montáže a obchodu.

I letos se můžeme opět setkat na 18.mezinárodním veletrhu IBF. Srdečně vás zveme k návštěvě své expozice do pavilonu P, stánek č.11.

Okentěs - je díky svým zákazníkům na trhu už 21 let - v loňském roce jsme nakročili do 21.roku svého rozvoje pod logem Okentěs. Dnes náš 45-ti členný tým z provozoven Valašské Meziříčí, Brno a Praha obsluhuje více než 8 tisíc klientů. Naše dceřiná společnost na Slovensku se stará o další 2 tisíce zákazníků.
I v době stagnující ekonomiky, jdeme stále kupředu, rozvíjíme se, rozšiřujeme náš sortiment a jsme tady pro vás!

V loňském roce jsme na veletrhu IBF představili nová lepidla zn. StarStuk ve spreji a v kanystru od firmy NorthStar formou praktických ukázek. Letos jsou již běžným a významným prodejním segmentem, který uvidíte rovněž na našem stánku.

Tyto  rozpouštědlová a disperzní lepidla jsou určená pro podlaháře (lepení podlahovin, koberců, PVC, lamina), stolaře, nábytkáře (lepení laminátu, MDS a dalších plošných materiálů), pro čalouníky (lepení molitanu a textilií) a izolatéry (lepení polystyrénu i minerálních vat). Lepidla jsou aplikovaná bez potřeby kompresoru a elektriky. Pro operativní montážní aplikace jsou dodávány v malém balení ve spreji (cca 400gr), pro plošné aplikace výhodněji  v tlakovém kanystru, kdy připojená hadice s rozprašovací pistolí práci zjednodušuje a urychluje. (obr. 1 – obr. 3)
Jednotlivé způsoby aplikací můžete shlédnout na videoprezentaci na našich stránkách www.okentes.cz


Další novinkou v našem sortimentu jsou opravné hliníkové a laminované samolepící pásky Venture Tape pro aplikace do -23 °C Tyto pásky jsme již představili na veletrhu Aqua-therm v Praze na podzim loňského roku.

Celý segment těchto speciálních opravných hliníkových a laminovaných samolepících pásek značky Venture Tape je vhodný pro podzimní a zimní práce ve stavebnictví, zejména v oblasti izolací rozvodů. Pásky jsou pokryty kvalitním rozpouštědlovým akrylátovým lepidlem, které bylo speciálně vyvinuto pro aplikaci v nízkých teplotách (až do -23°C) a v prostředí s vysokou vlhkostí. Tím se tyto pásky odlišují od standardních samolepících pásek,  které je možno aplikovat při teplotě jen do +5°C.
Výrobce doporučuje, aby si kupující provedl u zvolené pásky test vhodnosti aplikace.

Základ tohoto sortimentu tvoří skupina hliníkových pásek o tloušťce 30,  35 a 50 mikronů a jsou běžně v šířce 50, 75 a 100 mm. Tyto těsnící lepící pásky jsou určeny pro zpevnění spojů tepelných izolací, pro práci s izolacemi ze skelné nebo minerální vlny. Snadno se aplikují na nerovné, vláknité nebo kovové rozvody a umožňují aplikace v širokém teplotním rozsahu od -23°C do +120 °C (obr. 6)

Tuto základní skupinu doplňuje páska s teplotní odolností do 200 °C a dále laminovaná ochranná páska k uzavření spojů proti kryogenním výparům. (obr. 7)

Nejdůležitější skupinou jsou opravné hliníkové pásky vícenásobně laminované, které se v širokém rozsahu teplot (od -23°C do +120°C) vyznačují vysokou pevností a odolností proti roztržení a nulovou propustností vodních par. (obr. 8)

Standardně jsou tyto pásky nabízeny v šíři 50, 75 a 100mm.

Nejvýznamnější pro oblast klimatizace jsou vysoce pevnostní pásy v šíři 500 mm Venture Clad 1577 CW  s vícenásobnou laminací (7 vrstev), které jsou určeny k ochraně izolací rozvodů klimatizačních a vzduchotechnických zařízení, jako alternativa hliníkových krytů. (obr. 9) Tyto širší pásy se vyrábí v alternativě samolepící i nelepící.
Způsoby a popisy aplikací můžete shlédnout na videoprezentaci na našich stránkách www.okentes.cz


Specializovaná nabídka těsnicích prvků, kování, tmelů a lepidel

Základem naší specializované nabídky jsou okenní a dveřní těsnění, trubičková i EURO, silikonová, TPTE i samolepící, stavební a bytové kartáče, flexibilní protiprachové kartáčky na posuvné aplikace - lodžie a skříně, padací dveřní prahy hobby i protipožární s útlumem zvuku do 50dB, prahové a přechodové lišty. V nabídce máme také kování pro dveře a obložky, tmely, silikony a PUR pěny, lepidla, metry, hmoždinky, rychlosvěrky……

Z našeho stávajícího sortimentu bychom vám rádi připomněli tyto segmenty:

  • Těsnění pro výrobu, renovaci oken a dveří – Sillen, Trelleborg, Ellen, Primo, Q-LON
  • Stavební a bytové kartáče – STRIBO, ELLEN
  • Prachové a dorazové kartáčky - LINEAR
  • Padací dveřní prahy - PLANET pro bezbariérové vstupy a podlahové lišty - PRINZ
  • Samolepící a podložné pásky, fólie a obalový materiál
  • Dveřní a okenní kování CEMOM, zámky a vložky FAB Assa Abloy
  • PUR pěny, tmely a lepidla – TKK, Lukopren, Dow Corning a EMFI
  • Protipožární program PYROPLEX
  • Hmoždinky, metry a jiné pomůcky pro práci

Všechny tyto segmenty podrobně uvádíme na www.okentes.cz


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Současně také

DSB - Dřevo a stavby Brno
25.-28.4. 2018


MOBITEX
25.-28.4. 2018


URBIS SMART CITY FAIR
25.-26.4. 2018Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště