Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

IBF
23.-27.4. 2013

Mezinárodní stavební veletrh

John Guest Czech s.r.o.: Systém „trubka v trubce“ pro rozvody teplé vody

 

Zatímco celý nástrčný systém JG Speedfit pro sanitární techniku a vytápění byl vyvinut a je vyráběn ve Velké Británii, nápad a realizace výrobku „trubka v trubce“ pochází od české dceřiné společnosti John Guest Czech s.r.o.
Ta vznikla v České republice roku 2005.
Firma vyrábí a dodává široký sortiment nástrčných spojek, ventilů a kohoutů, trubek a ohebných hadic či rozvaděčů pro různé oblasti průmyslového použití. Výrobky najdete například v systémech pro tlakový vzduch a pneumatiku, nápojové technice, automobilech, v systémech pro sanitární techniku a vytápění včetně připojení do okruhu s tepelným čerpadlem nebo v podlahovém topení. Velmi úspěšný je systém „trubka v trubce“ (zkráceně TvT) pro rozvod teplé vody s cirkulací.

Poprvé jsme se mohli seznámit s tímto unikátním systémem již roku 2008 na Mezinárodním strojírenském veletrhu (MSV) v Brně. Hned v následujícím roce 2009 získala společnost John Guest Czech s.r.o. za spojovací prvky pro trubkové systémy s názvem „trubka v trubce“ jednu z hlavních cen v prestižní celostátní soutěži Výrobek roku, která účinně napomáhá popularizovat kvalitní výrobky a technologie s vysokým užitným potenciálem a přidanou hodnotou.

Po otevření kohoutku s teplou vodou začne téměř okamžitě téct teplá voda, i když byl kohoutek dlouho předtím uzavřen – toto umožňuje systém „trubka v trubce“ (zkráceně TvT). Tato funkce je známa již dlouho a technicky se provádí pomocí teplovodní smyčky, ve které cirkuluje mezi teplovodním zásobníkem a vodovodní baterií teplá voda, vždy pomocí oběhového čerpadla. Kromě běžného ventilu s teplou vodou musí mít zásobník další ventil pro vratnou teplou vodu cirkulační smyčky. Smyčka se používá zejména v případech, kdy je výstup teplé vody významně vzdálen od teplovodního zásobníku (bojleru). Smyčka v podání společnosti John Guest Czech se uzavírá nikoliv zvenku, ale vnitřkem trubky.

Přes 130 instalací, mezi nimi i rozvětvených, v České republice i na Slovensku od roku 2009 je důkazem správného nasměrování stavebních a montážních firem i soukromých investorů. Zejména pro montované stavby, dřevostavby a sruby přináší systém trubka v trubce nesporné výhody. Do podvědomí svých zákazníků se dostává firma John Guest Czech s.r.o. také svým poctivým přístupem, kvalitou a spolehlivým servisem.

web: www.johnguest.com
e-mail: info@johnguest.cz
tel.: +420 387 002 040

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Současně také

DSB - Dřevo a stavby Brno
25.-28.4. 2018


MOBITEX
25.-28.4. 2018


URBIS
25.-28.4. 2018Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště