Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

IBF
23.-27.4. 2013

Mezinárodní stavební veletrh

Freedomky s.r.o.: Nový Freedomek pro velkou rodinu i dům vybavený IKEA za cenu městské garsonky

 

Novinkou letošního jara v oblasti technologicky vyspělých dřevostaveb je nový Freedomek o rozloze 113 m2. O unikátní dům navržený uznávaným architektem Markem Janem Štěpánem mají zájem rodiny i firmy po celém světě. Další novinkou je spolupráce s obchodním domem IKEA Zličín i nové servisní oddělení. Klienti tak mohou získat služby na klíč od nákupu pozemku přes zajištění stavebního povolení až po vybavení interiéru dle jejich přání a snů.

Novinky nejen pro český trh představí Freedomky na Mezinárodním stavebním veletrhu IBF v Brně od 23. do 27. dubna 2013. Ukázkový dům vybavený nábytkem IKEA za cenu 1,39 milionu korun včetně DPH si můžou návštěvníci prohlédnout na volné ploše mezi pavilony P a Z.
„S projektem svobodného bydlení, který představovala první generace Freedomků, jsme přišli na trh před dvěma roky. Překvapila nás doslova lavina zájemců z celého světa. Máme poptávky z Anglie, Libye i u protinožců z Austrálie. Koncept Freedomků stále prohlubujeme a rozvíjíme o nové možnosti a směry jeho využití. Proto dnes můžeme nabídnout kvalitní bydlení i rodinám s dětmi,“ říká Marek Jan Štěpán. S pomocí architektonického studia arch. Štěpána je možné navrhnout i menší urbanisticky přívětivá území.
Zájem projevily také firmy, pro které jsou Freedomky ideálním reprezentativním sídlem nebo provozovnou,“ doplnil Jiří Brosch, spoluautor projektu.
Výrobní tým pod vedením Martina Turnera už začal pro své české a zahraniční klienty vyrábět novinku – Freedomek ve tvaru písmene Z a V o velikosti až 113 m2. Moduly jednotlivých Freedomků lze nově skládat a vzájemně propojovat. Můžou tak vzniknout domy, kanceláře i provozovny o několika místnostech ve tvaru písmen V nebo L. Výhody Freedomků tak mohou využívat kadeřnická studia, obchody s outdoorovým vybavením, wellness centra, bageterie, plánuje se otevření sítě kaváren a další. Freedomek lze přizpůsobit firemní identitě a požadavkům jejich majitelů. Dokáže tak podtrhnout jejich značku a výrazně je odlišit od konkurence.
Rodiny i singles, kteří mají rádi novinky z dílny IKEA, mohou nově využít spolupráce s jejich designéry. Manažeři Freedomků uzavřeli dohodu s firmou IKEA sídlící na pražském Zličíně. Freedomek jim však na míru vybaví každý obchodní dům IKEA v České republice.

Nechte se hýčkat
Freedomek nabízí moderní a téměř bezúdržbové bydlení, zároveň však jeho uživatelům navozuje atmosféru útulného domova. Jeho pořízení, realizace i ukotvení na pozemku je jednoduché, rychlé a bez starostí, které obnáší stavba standardního domu. „Tento servis chceme přenést i na další úkony spojené s nákupem pozemku, vyřízením legislativy a dalších povinností spojených s pořízením domu. Proto jsme také nově zřídili zelenou linku. Klientům tak můžeme poskytnout kompletní servis,“ říká Ivan Pecl, jednatel společnosti Freedomky servis s.r.o. 

Nejnovější technologie na trhu, špičkové zpracování
V oblasti použitých materiálů a jeho zpracování jsou Freedomky na světové špici. V loňském roce získaly veškeré dostupné certifikáty kvality i použitých technologií. Díky těmto technologiím nabízí uživateli téměř bezúdržbové a nízkonákladové bydlení a vyšší životnost stavby, než u klasických dřevostaveb.
Úsporu elektrické energie při vytápění zajištují tepelně-izolační vlastnosti difúzně otevřené stěny, jejíž tloušťka 30 cm odpovídá tepelně-izolačním vlastnostem cihlové stěny o šířce 3,6 metru.
Freedomek je vyroben z 95 procent ze dřeva. Jeho nosná konstrukce z lepeného dřeva má přesné spoje podle švýcarského patentu. Zateplení tvoří dřevovláknitá izolace, která má vynikající fázový posun „den-noc“. Plášt´ Freedomku je difuzně otevřený, fasáda je zpracována ze severského modřínu. Vytápění domu je možné více způsoby od designového lihového krbu až po tepelné čerpadlo.
V rámci Mezinárodního stavebního veletrhu IBF proběhne v pátek 26. 4. 2013 dopoledne na přednáškovém molu blok prezentací o dřevostavbách, jehož garantem je arch. Marek Jan Štěpán. Tématem jeho přednášky jsou právě Freedomky a selská ekologie.

Charakteristický rukopis arch. Marka Jana Štěpána je k vidění kromě Freedomků na mnoha českých stavbách včetně kostelů. Na začátku června bude dokončena velká liturgická úprava katedrály sv. Mikuláše v Českých Budějovicích, jejíž je autorem.
Za přestavbu oblíbené Cafe Fara v Klentnici u Mikulova vloni získal od Obce architektů „Oscara“ - Grand Prix architektů 2012 v kategorii rekonstrukce. 

Freedomky s.r.o.
Firma se na základě poskytnuté výhradní licence zabývá výrobou, prodejem a instalací Freedomků. www.freedomky.cz

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Současně také

DSB - Dřevo a stavby Brno
25.-28.4. 2018


MOBITEX
25.-28.4. 2018


URBIS SMART CITY FAIR
25.-26.4. 2018Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště