Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

IBF
23.-27.4. 2013

Mezinárodní stavební veletrh

AGRO Brno-Tuřany, a.s. je generálním partnerem tematického celku Zahrada a hobby

 

AGRO Brno-Tuřany, a.s. je akciová společnost, která se zabývá zahradnickou výrobou, klasickou zemědělskou výrobou, těžbou štěrkopísků, zemními pracemi a slévárenstvím. Společnost byla založena v roce 1993 při procesu transformace zemědělských družstev a své činnosti provozuje převážně na jihovýchodním okraji Brna a dále v katastrech obcí Hrušovany u Brna, Novosedly a Hevlín. AGRO Brno–Tuřany, a.s. během své existence získalo celou řadu ocenění a zlatých medailí na mezinárodních zahradnických výstavách, je nositelem různých ocenění a certifikátů kvality svých výrobků. AGRO Brno-Tuřany, a.s. je členem: Agrární komory ČR; Sdružení pěstitelů a zpracovatelů léčivých, aromatických  a kořeninových rostlin; Svazu školkařů; Svazu květinářů a floristů; Svazu zelinářů; Svazu pěstitelů a zpracovatelů olejnin a Asociace zahradnického výstavnictví.  Spolupracuje se SOŠ Zahradnická a SOU Rajhrad a občanským sdružením PRÁH.

Zahradnická divize obhospodařuje cca 5ha zasklených ploch, kde jsou produkovány hrnkové květiny (poinsettie, saintpaulie, rannunculus, kapradiny pokojové i venkovní, asparagus, musa, gerbera, begonia atd.), sazenice i hotové rostliny balkónových květin (pelargonie, primula, cyclamen, lobelie, surfinie, petunie, tagetes, Million Bells, osteospermum, dahlia verbena,  atd.). Na volných plochách jsou pěstovány trvalky, léčivky, hrnkové chryzantémy, okrasné dřeviny a keře v kontejnerech i ve volné půdě. Své vlastní výpěstky doplňuje sortimentem nabízeným na květinové burze v Aalsmeeru (NL) a Naaldwijku (NL), od pěstitelů z Dánska, Slovenska, Belgie i Německa. Mimo hrnkových květin nabízí i zeleň a květiny řezané, které dováží třikrát týdně převážně z květinové burzy v Aalsmeeru (NL) a doplňuje je i od českých pěstitelů. Kromě květin nabízí i floristické doplňky (proutí, umělé květiny, plastové obaly, keramické obaly, sklo, sezónní doplňky, substrát, hnojiva, truhlíky, stuhy, organzu, oasisové doplňky, aranžérský materiál, atd.)

Zemědělská divize se dělí na rostlinnou, živočišnou výrobu a zelárnu. Rostlinná výroba obhospodařuje 1600 ha zemědělské půdy především v  katastrálních územích Tuřany, Holásky, Chrlice, Brněnské Ivanovice, Slatina, Dolní Heršpice a Přízřenice. Mezi hlavní pěstované komodity patří potravinářská pšenice, sladovnický ječmen, řepka olejná, slunečnice a hrách. Živočišná výroba hospodaří na farmě Tuřany a farmě Chrlice a je zaměřena na produkci vepřového a hovězího masa. Pro potřeby vlastní kruhárny je pěstováno hlávkové zelí a podle starých selských receptů je vyráběno tradiční „TUŘANSKÉ KYSANÉ ZELÍ“, které získalo ocenění roku Zelí roku 2011/2012, ocenění Regionální potravina Jihomoravského 2013 a ocenění To nejlepší z Moravy 2012.

Průmyslová divize se dělí na slévárnu, těžkou mechanizaci a pískovnu. Těžká mechanizace provádí těžbu a prodej štěrkopísků a zásypových materiálů ve vlastní pískovně, těžbu suroviny pro cihlářský průmysl a nabízí služby ve formě provádění zemních prací a nákladní dopravy. Slévárna přesného lití disponuje výrobní kapacitou 150 tun za rok a vyrábí odlitky dle individuálních požadavků zákazníků v hmotnosti od 10g do 12kg, v sériích od 100 do 200 tisíc kusů za rok. Materiálově se zpracovávají odlitky z uhlíkové, nízko a středně legované oceli. Částečně i z neželezných materiálů – mosazi. Prioritou jsou nerezové odlitky. Slévárna vykrývá zakázky nejen renomovaných strojírenských firem v ČR, ale i zakázky zahraničních firem v  EU. Zajištění kvality naší výroby vychází z ČSN 421251 a mezinárodní normy OZN P 630. K našim odlitkům dodáváme atest chemického složení materiálu.

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Současně také

DSB - Dřevo a stavby Brno
25.-28.4. 2018


MOBITEX
25.-28.4. 2018


URBIS SMART CITY FAIR
25.-26.4. 2018Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště