Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

IBF
23.-27.4. 2013

Mezinárodní stavební veletrh

Rok 2013 – rok ve znamení proměny Stavebních veletrhů Brno

 

Již 18. ročník tradičních jarních Stavebních veletrhů Brno, které se konají do 23. do 27. dubna, se ponese ve znamení jejich poměny. Jednou ze zásadních novinek je rozdělení širokého spektra prezentovaných oborů do tematických celků. Vznikly tak nové zajímavé formy propagace pro vystavovatele, pro návštěvníky pak dojde ke zpřehlednění a usnadnění orientace v  nabídce vystavovatelů.

Postav a vybav dům během pěti dnů
Komplexní nabídka vystavovatelů Stavebních veletrhů Brno a veletrhu MOBITEX je rozdělena dle jednotlivých fází stavby tak, aby návštěvníci během pěti dnů trvání veletrhu postavili, zrekonstruovali a plně vybavili celý byt či dům. Navíc pod vedením nezávislých odborníků. Vzniklo tak šest tematických celků – zakládání stavby, hrubá stavba, technické zařízení budov, interiér, zahrada a hobby. Posledním, relativně samostatným tematickým celkem, jsou dřevostavby. Všechny firmy z daného celku, poradenské centrum, praktické ukázky a doprovodný program budou vždy soustředěny na jednom místě, dojde tedy i ke snazší orientaci návštěvníka v areálu výstaviště. Návštěvníky po jednotlivých etapách stavby či rekonstrukce bude provázet specializovaný průvodce návštěvníka věnovaný dané problematice, což vytváří další prostor pro nadstavbovou propagaci vystavovatelů.

Více zajímavých příležitostí pro prezentaci
Tímto krokem dochází k rozšíření možností propagace jednotlivých vystavovatelů – kromě veletržní expozice, která zůstává i nadále základní formou propagace, vznikly další zajímavé možnosti aktivní prezentace vystavovatelů. Jmenujme například možnost zapojení vystavovatelů do tzv. oborových dnů, a to jak účastí v doprovodném programu, tak i praktickými ukázkami. Každý den veletrhu bude primárně věnován jednomu tematickému celku, který bude v tento den zvýrazněn v doprovodném programu, praktických ukázkách, odborném poradenství, ale především v cíleném zvaní odborných návštěvníků.

Nové místo pro prezentaci dřevostaveb – veletrh DSB
Zcela nový veletrh DSB – Dřevo a stavby Brno je jediným takto zaměřeným veletrhem na Moravě, který se koná za odborné podpory Asociace dodavatelů montovaných domů. Problematice dřevěných a montovaných domů se bude věnovat  komplexně – nabídku vystavovatelů doplní doprovodný program veletrhu a výstava dřevěných montovaných domů v Národním stavebním centru Eden 3000 vedle areálu brněnského výstaviště.

Problematika energetické náročnosti budov a směrnice EPBDII
Pomyslné pojítko mezi jednotlivými celky tvoří problematika úspor energií, energeticky úsporného stavění, která je stále více než aktuální pro každého z nás. A to nejenom z pohledu úspory finančních prostředků, ochrany životního prostředí, ale především také v souvislosti s implementačním procesem evropské směrnice o energetické náročnosti budov známé pod zkratkou EPBDII. Stejně jako před lety byly Stavební veletrhy Brno místem vyhlášení dotačního programu Zelená úsporám, podobně i dnes budou místem pro otevřenou diskuzi zástupců odborných asociací, vlády a veřejnosti k této směrnici.

Vystavujte výhodněji, přihlaste se včas
Chcete-li vystavovat výhodněji, využijte termínovou slevu 40 % z cen za výstavní plochu, zašlete přihlášku na veletrh do 31. října 2012. Tuto zvýhodněnou cenu za plochu získáte automaticky podáním přihlášky v řádném termínu a současně uhrazením první zálohové faktury v termínu splatnosti.

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Současně také

DSB - Dřevo a stavby Brno
25.-28.4. 2018


MOBITEX
25.-28.4. 2018


URBIS SMART CITY FAIR
25.-26.4. 2018Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště