Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Stavební veletrh Brno
27.2. - 2.3. 2019

Stavební veletrh Brno

Stavební veletrhy Brno
26.-29.4. 2017

Stavební veletrh

Schiedel radí: Při výběru komínu vsaďte na zkušeného výrobce

 

Novostavbu, na níž by chyběl komín, je dnes takřka nemožné najít. Jaký však vybrat? Protože komín slouží k odvodu spalin a musí odolávat velkému a dlouhodobému zatížení, měl by být v první řadě bezpečný a spolehlivý. Vlastní návrh a provedení by přitom mělo podporovat správnou funkci spotřebiče. Zajímavé řešení nabízejí například komínové systémy společnosti Schiedel, která se vývojem, výrobou a testováním těchto produktů zabývá již více než 70 let.

Současný sortiment komínů Schiedel umožňuje zvolit si komín přesně podle představ – pro připojení spotřebičů na pevná, kapalná i plynná paliva. Vybírat lze ze dvou základních typů – stavebnicových systémů s keramickou vložkou a lehkých třívrstvých nerezových systémů. 

 

Komín s keramickou vložkou především pro novostavby

Univerzální komín Schiedel Absolut, který patří do kategorie komínů s keramickou vložkou, lze použít pro všechny typy spotřebičů a využití najde i v nízkoenergetických domech. Jako jediný systémový komín na českém trhu je plně certifikován i pro pasivní stavby. Při jeho konstrukci se počítá i s tím, že v průběhu užívání bude bez problémů možné vyměnit původní připojený spotřebič za novější typ. Snadno se montuje, protože se jedná o stavebnici na klíč. V rámci komínů s tenkostěnnou keramickou vložkou mohou zákazníci využít také třísložkový komín UNI ADVANCED či nově KombiGas.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dva komíny v jednom

Systém KombiGas kopíruje trend, který na poli vytápění v současnosti existuje. Hlavní podíl na vytápění domácností má zemní plyn, ale lidé se snaží hledat k plynu alternativu nebo spíše doplněk. Důvodem jsou úspory, komfort, ale i strategické hledisko. V přímé reakci na tyto současné trendy ve vytápění přichází společnost Schiedel s novým komínovým systémem KombiGas, který má v jednom komínovém tělese zabudované dva samostatné průduchy. První keramický komínový průduch je určený pro připojení spotřebiče na pevná paliva (tj. např. krbové vložky). Druhý plastový slouží k odvodu spalin od plynového kondenzačního kotle. Systém vedle odvodu spalin zajistí samozřejmě i přívod spalovacího vzduchu do plynového kotle. Oba komínové průduchy mají optimalizované parametry, které zaručí technicky správné, dispozičně výhodné a ekonomické použití pro oba spotřebiče. Součástí komínového tělesa je navíc další volná tepelně izolovaná šachta, která může být využita například pro připojení solárních kolektorů.

Lehký nerez

Alternativou ke keramickým komínům jsou lehké nerezové komíny. Jejich výhodou je jejich nízká hmotnost a možnost rychlé výstavby bez nutnosti mokrých procesů. Mezi oblíbené značky těchto komínů patří Schiedel KerastarICS a Permeter, Tyto komíny se uplatní dobře pro dodatečnou výstavbu nebo v dřevostavbách. Lze je jednoduše využít tam, kde původně nebyl komín v plánu nebo se ho majitelé rozhodli nainstalovat při změně otopného systému. Protože jsou lehké, nevyžadují zřízení základů, ke stavbě postačí jednoduché lešení. Protože vnitřní tenkostěnná keramická vložka u systému Kerastar výborně odolává jak vlhkosti, tak i vyhoření, je možné na tento typ komínu napojit všechny typy spotřebičů na všechny druhy paliv, a to od nízkých teplot spalin až po vysoké. 

 

Schiedel KINGFIRE PARAT – komín a krb v jednom

Unikátní řešení topné soustavy a odvodu spalin představuje Kingfire Parat, modulový komínový systém, který má do paty integrovanou krbovou vložku. Hlavním benefitem soustavy Kingfire Parat je snadná a rychlá montáž. Místo obvyklého montování po jedné tvárnici se instalují velké dílce vyráběné na míru stavby. Prefabrikáty se jednoduše překlápějí na sebe pomocí jeřábu. Tyto dílce jsou zpravidla vyráběny na výšku jednoho podlaží, takže se eliminuje vznik montážních chyb při sestavování komínu na místě. Jednoduchá a rychlá výstavba tak snižuje celkové pořizovací náklady. Součástí komínového systému je krbová vložka o výkonu 7kW, která vyhoví požadavkům většiny běžných objektů a místností. Její účinnost je 80% a může být provozována nezávisle na přívodu vzduchu pro hoření, což je pro moderní utěsněné domy s větracími systémy výhodou. Rozměry celého systému výrazně šetří místo v dispozici domu a umožňují architektům a projektantům absolutní svobodu při navrhování interiéru. Díky kompaktnímu tvaru se dá Kingfire Parat použít jako centrální designový prvek nebo jako funkční bytové příslušenství. V letošním roce si zákazníci budou moci vybrat ze tří designových provedení dvířek či zvolit široký sortiment příslušenství. Myslete na své bezpečí

Komín je možná nenápadná součást domu, ale pozornost si zaslouží mimořádnou. V sázce je to nejcennější – bezpečí domu a jeho obyvatel. Při stavbě, provozu i běžné údržbě komína se zkrátka vyplatí jistá dávka perfekcionismu: zapomenout na improvizaci, dodržovat stavební postupy, nepodceňovat předepsané normy, ohlídat si revize i pravidelné kontroly. 
 

 Více informací naleznete na www.schiedel.cz

 Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Současně také

DSB - Dřevo a stavby Brno
27.2. - 2.3. 2019


MOBITEX
27.2. - 2.3. 2019Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště