Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Stavební veletrh Brno
27.2. - 2.3. 2019

Stavební veletrh Brno

Stavební veletrhy Brno
26.-29.4. 2017

Stavební veletrh

ETATHERM s.r.o. na Stavebních veletrzích Brno

 

Společnost ETATHERM s.r.o. se sídlem v Litovli byla založena dne 16. 12. 1992 a svoji činnost oficiálně zahájila dne 1. 6. 1993.

Hlavním programem činnosti firmy je vývoj, výroba a distribuce souprav pro regulaci nesoučasného vytápění. Metoda nesoučasného vytápění – individual room control (IRC) – zabezpečuje pro každou vytápěnou místnost individuální časově-teplotní režim, který si uživatelé podle svých přání mohou naprogramovat. Není tedy nutné vytápět stále stejně všechny mísntosti, jsou-li využívány rozmanitým způsobem.

Systémy IRC regulují individuální topidla – radiátory, konvektory, podlahové vytápění. Elektrická přímotopná topidla jsou spínána paměťovými relé. V teplovodních otopných systémech je regulačním prvkem elektronická hlavice ovládající regulační ventil nebo radiátorovou ventilovou vložku.

Elektronická hlavice soupravy ETATHERM obsahuje servopohon s bezkomutátorovým motorkem a převodovkou. Tyto hlavice (na rozdíl od běžných termopohonů) ovládají průtok otopného média PLYNULE, nikoliv on/off.  Jsou energeticky velmi úsporné a velmi spolehlivé s vysokou životností.

Prvky regulační soupravy jsou propojeny sběrnicí (kroucenou dvojlinkou s napětím do 10V), která zabezpečuje jejich napájení i vzájemnou komunikaci. V takovém uspořádání je funkce regulace velmi spolehlivá, energeticky nenáročná a v podstatě zcela bezúdržbová.

Regulační soupravy ETATHERM je možné připojit k PC, ovládací program Etherm je k dispozici ke stažení z webových stránek www.etatherm.cz. Tyto stránky obsahují podrobný popis regulační soupravy, pokyny k instalaci, reference, ceník atd.

Kromě své základní činnosti – regulace vytápění – může regulační souprava optimalizovat zapínání/vypínání zdroje tepla (např. plynového kotle), přiměřeně reagovat na povely HDO nebo jiné události. Další příklady jsou popsány na výše uvedených webových stránkách.

V roce 2008 uvedla firma Etatherm na trh nový prvek regulační soupravy – webový server WS1 (později WS2). Umožňuje ovládání regulace z více PC v síti Ethernet a rovněž dálkovou správu prostřednictvím internetu. WS1 / WS2  mohou pracovat jak ve funkci webového serveru (ovládání běžným webovým prohlížečem), tak ve funkci konvertoru (ovládání ovládacím programem Etherm).

Vzhledem k tomu, že regulační souprava ETATHERM je stavebnicově koncipovaná, uplatní se v nejrůznějších typech budov; od rodinných domků a bytů přes administrativní objekty, penziony, hotely,  rekreační objekty až po školy, ordinace, firemní objekty, nemocnice, výrobní objekty a víceúčelové domy.

Více informací naleznete na našich stránkách www.etatherm.cz nebo na našem stánku v pavilonu P číslo 088.


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Současně také

DSB - Dřevo a stavby Brno
27.2. - 2.3. 2019


MOBITEX
27.2. - 2.3. 2019Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště