Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Stavební veletrhy Brno
26.-29.4. 2017

Stavební veletrh

Active elements - švédské technologie vytápění a chlazení objektů

 

Společnost Active Elements s.r.o. navázala na dlouhodobou spolupráci se švédskými odborníky zabývající se technologií vytápění a chlazení objektů, kdy jsme rozvíjeli partnerství v oblasti přípravy projektů a instalace produktů pod společným názvem energetického konceptu Active Elements. V současné době tvoříme mezinárodní tým Active Elements, který má zastoupení ve Švédsku, Dánsku, České republice a na Slovensku.

Hlavním zájmem, cílem a posláním naší společnosti i týmu je dodávat zákazníkům ekologicky šetrný, zdraví prospěšný a energeticky nenáročný systém nízkoteplotního teplovodního podlahového vytápění a chlazení.

HEATUP

Nízkoenergetické řešení pro podlahové vytápění a chlazení. Nabízí nejen nízké provozní teploty média, minimální konstrukční výšku, ale i redistribuci tepla. Těmito technickými vlastnostmi systému dokáže zvýšit výsledný topný faktor tepelného čerpadla.

HEATUP je nízkoteplotní sálavé vytápění a chlazení. Šetří energii díky nízké teplotě topné vody v potrubí. Ta je dosažena minimálním teplotním spádem (3 K) a možností pokládky přímo pod nášlapnou vrstvu podlahy. Pro vytápění potřebujeme teploty topné vody v rozmezí 26 – 34 °C. Z reálných měření našich systémů však vyplývá, že teplota vratné vody se v běžném provozu udržuje na hodnotě o 1 °C vyšší, nežli je dosažená teplota vzduchu v místnosti. Stejně tak při chlazení objektu systémem HEATUP lze využít chladící vodu o teplotě až 18-20 °C.  Takový nízkoteplotní systém pak otevírá možnosti pro práci s tepelnými zisky a jejich redistribucí v rámci objektu.

Octopus

Švédská společnost OCTOPUSTM vyvíjí a vyrábí tepelná čerpadla od roku 1981. Zakladatel společnosti Kurt Karlsson je dodnes nazýván „otcem“ tepelných čerpadel. Díky mnohaletému vývoji nachází pro své klienty nejlepší možná řešení. První model tepelného čerpadla Ice Stick byl uveden na trh již v roce 1991. Za dobu své existence si získal mnoho spokojených klientů téměř ve všech zemích Evropy.

Společnost OCTOPUS se při vývoji tepelných čerpadel zaměřuje zejména na jejich konstrukční jednoduchost, trvanlivost, ekonomickou efektivitu a ohleduplnost k životnímu prostředí. Tepelné čerpadlo Ice Stick je jako jediné zařazeno mezi produkty Climate Solver nadace WWF.

Tepelné čerpadlo Ice Stick pracuje s absolutně bezhlučnou venkovní jednotkou a je možným řešením kompletního systému vytápění. Energii pro vytápění získává ze vzduchu, kondenzací vzdušné vlhkosti a následným předání tepla při přeměně vody na led. V tepelném výměníku je pak teplo předáno do otopného systému. Pro dosažení vysoké účinnosti tepelného čerpadla (COP) je ideálním topným systémem podlahové vytápění. V dobře zateplených objektech je však možné jej efektivně provozovat i s otopnými tělesy.

Více informací naleznete zde

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště