Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Stavební veletrhy Brno
20.-23.4. 2016

Stavební veletrh

Schiedel: vývoj, konstrukce a testování komínových systémů

 Společnost Schiedel, s.r.o., se zabývá vývojem, konstrukcí a testováním komínových systémů pro všechny druhy paliv a všechny typy spotřebičů již 70 let. V portfoliu proto najdete nejen tradiční keramické, ale i kovové nebo plastové systémy a jejich vzájemné kombinace. Jedním takovým příkladem je nový komínový systém s názvem Schiedel KombiGas.

 Jak už sám název napovídá, jedná se o řešení, které kombinuje v jednom komínovém tělese dva samostatné průduchy: První keramický komínový průduch je určený pro připojení spotřebiče na pevná paliva, druhý plastový potom slouží k odvodu spalin od plynového kondenzačního kotle. Tento systém, který je uváděn na náš trh v letošním roce, reaguje na současné trendy ve vytápění rodinných domů, kde významný podíl představuje stále právě plynový kotel jako zdroj tepla pro vytápění a přípravu teplé užitkové vody. Systém vedle odvodu spalin zajistí samozřejmě i přívod spalovacího vzduchu do tohoto spotřebiče. Vytápění plynem je, zejména dnes s moderními spotřebiči, efektivní a vysoce komfortní z hlediska obsluhy a regulace. Častým požadavkem či přáním stavebníků je ale ještě vytvořit podmínky pro připojení doplňkového zdroje tepla, nejčastěji krbových kamen nebo krbové vložky. Právě takovému spojení vyhoví již zmiňovaný systém Schiedel KombiGas, který sdružuje oba potřebné komínové průduchy v jednom tělese. Každý z nich má přitom optimalizované parametry právě pro takové spotřebiče, jeho použití je proto nejen technicky správné, dispozičně výhodné, ale i ekonomické.

 Nosným prvkem systému KombiGas je zcela nová komínová tvárnice, která je rozdělena na tři samostatné části. Ta první je určena pro komínový průduch pro pevná paliva. Zde je osazena tenkostěnná keramická vložka průměru 18 nebo 20 cm s hrdlovými spoji, opatřená tepelnou izolací. Druhá část tvárnice vytváří uzavřenou šachtu, ve které je vloženo plastové potrubí pro odvod spalin od plynového spotřebiče. Prostorem mezi tímto plastem a stěnou tvárnice je přiváděn současné spalovací vzduch. Poslední částí tvárnice je samostatná víceúčelová šachta, kterou lze využít mimo jiné pro připojení solárního systému. Vznik tepelných mostů je v oblasti obou šachet eliminován integrovanou tepelnou izolací ve stěně tvárnice. Součástí celého systému je samozřejmě veškeré příslušenství pro jeho dokončení, montáž podle podrobného montážního návodu je snadná a rychlá.

Schiedel, s.r.o., Horoušanská 286, 250 81 Nehvizdy, tel: 326 999 011, schiedel@schiedel.cz, www.schiedel.cz

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště