Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Stavební veletrhy Brno
20.-23.4. 2016

Stavební veletrh

ABB přináší technické a technologické inovace

 

 Společnost ABB, přední světový dodavatel technologií pro energetiku a automatizaci, vás zve k návštěvě svého stánků na Stavebních veletrzích Brno. Novinky z divize Elektrotechnické výrobky najdete v hale P66.

Tak jako v předešlých letech, ani letos nebude ABB chybět na doprovodných akcích veletrhu, ať již to bude konference Energie pro budoucnost XVIII, či projekt Od žárovky po inteligentní domácnost, který návštěvníkům poradí nejenom jak si vybrat správnou žárovku, ale i představí možnosti inteligentní domácnosti. Více informací o projektu naleznete zde

Divize Elektrotechnické výrobky se rozrůstá, a proto představí v rámci expozice projekt Jeden dům, jedno řešení. V oblasti domovní automatizace uvede novinku ABB-free@home, která rovněž rozšíří možnosti domovní komunikace Welcome Midi. Dále přichází s doplněním inteligentní elektroinstalace Ego-n® o oblíbenou designovou řadu Levit®. V oblasti elektroinstalačního materiálu rovněž nabízí porcelánový design Decento®, obohacený o komunikační zásuvku HDMI a napájecí zásuvku s USB. Neméně důležitý je nový snímač kvality vzduchu, který zajišťuje automatické větrání a je dostupný téměř ve všech designových řadách, či rozvodnice System pro E comfort MISTRAL® a Systém pro M Compact® .

 

ABB-free@home® - domovní automatizace snazší než kdykoliv předtím

 V systémech domovní automatizace se pro letošní rok objevila čerstvá novinka v podobě ovládání instalací pomocí nového systému ABB-free@home®. Tento systém nabízí rozmanité možnosti v ovládání domovní elektroinstalace. Pomocí prvků systému lze libovolně ovládat osvětlení, žaluzie nebo vytápění objektu pomocí prostorového termostatu. Celý systém nabízí mnoho dalších fukcí, které je možné v průběhu používání libovolně měnit.

Nový systém nabízí nejrůznější možnosti ovládání. Celou instalaci je možné ovládat standartními ovládači, termostaty, žaluziovými spínači, které jsou umístěné na stěně místnosti. Lze ale k ovládání využít i dotykový panel s displejem 7“ nebo „chytrý“ telefon či tablet.

Pomocí aplikace ABB-free@home® lze celý systém ovládat a také při uvedené systému do provozu nastavit. Ovládání je velmi jednoduché a intuitivní. Při používání systému lze úpravy v nastavení provádět i posléze.

Použitelné funkce systému ABB-free@home®

  • Ovládání osvětlení (spínání/stmívání)
  • Detekce pohybu
  • Ovládání žaluzií
  • Scénické režimy – centrální vypnutí, panické scény
  • Ovládání vytápění
  • Možnost ovládání „chytrým telefonem“, tabletem
  • Časové funkce
  • Propojení s „DES“ – Welcome, Welcome Midi
  • Centrální ovládání pomocí dotykového panelu 7“ 

Welcome Midi jako jedna platforma pro domovní komunikaci

 Během letošního roku bude vytvořena platforma pro domovní komunikaci, jejímž základem je systém Welcome Midi. Postupně tak do této řady budou začleněny přístroje, které se v ní dosud nenabízely.

Jedná se tedy o tlačítková tabla z ušlechtilé oceli, kde budou nově na výběr i tlačítkové moduly s vestavěným snímačem IC karet, nový videotelefon s obrazovkou 7“ a to i v provedení s rozhraním pro systém ABB-free@home.

Dojde tak ke zjednodušení nabídky, kdy jeden systém bude nabízet celé spektrum funkcí a bude použitelný od nejmenších instalací pro rodinné domy až po rozsáhlé instalace pro bytové domy a rekonstrukce v panelových domech.

Velmi zajímavý nový přístroj je kamerové rozhraní, kam lze připojit až 4 analogové kamery. Příjemný doplněk pro montážní pracovníky je adaptér na DIN lištu, do kterého lze připevnit kamerové rozhraní, vestavný spínací modul nebo rozdělovač videosignálu.

www.domovnitelefonyabb.cz
 

Inteligentní elektroinstalace Ego-n® v designu Levit®

Designová řada Levit® z dílny ABB s.r.o., Elektro-Praga je na trhu již druhým rokem a hned po uvedení se stala velmi oblíbenou. Levit® má mnoho tváří. Může být jak elegantní, tak nadčasový, ale i hravý a individualistický. Levit® je pestrost čisté moderní linie s širokou škálou barevných kombinací. V základní verzi je v nabídce 11 barevných kombinací počínaje standardní bílou přes odstíny kávové a metalické až po pastelově svítivé barvy.

Pro velkou oblíbenost tohoto designu se společnost ABB s.r.o., Elektro-Praga rozhodla doplnit řadu Levit® i do inteligentní elektroinstalace Ego-n®.  V nabídce jsou tlačítkové snímače jednonásobné a dvojnásobné, snímač tlačítkový s LC displejem, termostat prostorový s otočným ovladačem i termostat programovatelný s LC displejem a samozřejmě i snímač pohybu.

Designová řada Levit® obsahuje veškeré přístrojové vybavení, které může elegantně doplnit každou inteligentní elektroinstalaci. Datové zásuvky, televizní zásuvky, moderní kryty pro HDMI, USB zásuvky, zásuvky centrálního vysávání a internetové nebo FM rádio do zdi. Pomocí Modulu přijímače RF868 lze inteligentní elektroinstalaci Ego-n® ovládat i prostřednictvím RF vysílačů, které má společnost ABB v řadě Levit® již od loňského jara.

Více informací na www.ego-n.cz

Nové zásuvky v designu Decento®

V řadě Decento® jsou v nabídce nové komunikační zásuvky – reproduktorová zásuvka pro připojení reproduktorů, zásuvky USB, VGA a HDMI pro připojení například televizoru nebo data projektoru a nakonec i nabíjecí přístroj s USB rozhraním. Vše v provedení bílém i černém.

 

Snímač kvality vzduchu

Při užívání staveb se často zapomíná na řádné větrání. Zejména za přítomnosti většího počtu lidí, např. v učebnách nebo kancelářích, dojde poměrně brzy ke zvýšení koncentrace oxidu uhličitého nad doporučenou hodnotu. To může vyvolávat pocit únavy, poruchy soustředěnosti nebo i bolesti hlavy. Při nedostatečném větrání se také zvyšuje relativní vlhkost vzduchu. Pro zajištění větrání jsou často využívány ventilační systémy, které nezohledňují skutečnou potřebu. V praxi se potom ventiluje nedostatečně nebo naopak zbytečně.

Nový snímač kvality vzduchu pohlídá oba důležité parametry – koncentraci CO2 i vlhkost. Nejen že zčervenáním displeje informuje o překročení nastavených hodnot, ale také současně sepne jeden ze dvou výstupů. Je tak možné automaticky ovládat např. ventilátor nebo elektrické pohony pro otevírání a zavírání oken. Přístroj lze instalovat i do vícenásobných rámečků téměř do všech designových řad ABB s.r.o., Elektro-Praga.


Rozvodnice System pro E comfort MISTRAL®

Efektivita, bezpečnost, jednoduchost, integrace do portfolia ostatních výrobkových skupin ABB, to je nová typová řada rozvodnic System pro E comfort MISTRAL®. Navazuje na dlouholeté zkušenosti společnosti ABB v oblasti distribuce elektrické energie a na širokou výrobkovou základnu přístrojů pro ochranu, řízení, monitorování, měření a úsporu energie.

Rozvodnice se dodávají ve velikostech od 4 do 72 modulů, což je jedna z nejširších nabídek na trhu, a ve dvojím krytí: IP41 a IP65. Jednotícím prvkem celé řady rozvodnic je unifikovaný elegantní vzhled, plná nebo průhledná dvířka, která lze otvírat až o 180°, kde pouhým otočením víka lze zaměnit směr jejich otvírání, a použití plně recyklovatelného termoplastu bez obsahu halogenů. Podle účelu použití pak rozvodnice disponují mnoha unikátními vlastnostmi a vylepšeními, které zvyšují úroveň jejich všestrannosti.

Rozvodnice byly konstruovány jednak s ohledem na zjednodušení a urychlení práce elektroinstalatérů, kterým umožňují zrealizovat funkční a přehledný rozváděč, tak i s ohledem na přání konečných uživatelů, kteří dostanou funkční a elegantní rozvodnici.

Více na www.abb.cz

ABB s.r.o., divize Elektrotechnické výrobky, Kontaktní centrum, Tel.: 800 312 222, E-mail: kontakt@cz.abb.com

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště