Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Stavební veletrh Brno
27.2. - 2.3. 2019

Stavební veletrh Brno

IBF
22.-25.4. 2015

Mezinárodní stavební veletrh

Vysousece.eu: Hned několik řešení jak zatočit s vlhkostí a plísněmi

 

  Na stánku vysousece.eu firmy WD wet-dry GmbH a jejího spoluvystavovatele firmy Šimandl s.r.o. naleznete hned několik možností řešení vlhkosti. Jedním z nich je technologie rakouské společnosti MBM Gebäudehygiene GmbH, která vyvinula patentovaný způsob, jak tyto patogeny bezezbytku odstranit. Dalším produktem je pak značka GANN, která je synonymem měření vlhkosti na profesionální úrovni. V neposlední řadě musíme zmínit také kanadské odvlhčovače Woods a jejich spolehlivé řešení.

Technologie rakouské společnosti MBM Gebäudehygiene GmbH

Kdo nezná problém s plísněmi na stěnách, stropech, podlaze, ať už v obytných prostorách, koupelnách, sklepech, průmyslových stavbách? Plísně a řasy neohrožují jen stavbu vlastní, ale především zdraví jejích obyvatel. Plísně jsou mimo jiné i jedem, způsobujícím mnoho zdravotních problémů, mezi jinými vysoký krevní tlak, alergie, onemocnění plic a jiné. To všechno je důvodem, proč je třeba je bezpodmínečně eliminovat.

Rakouská společnost MBM Gebäudehygiene GmbH vyvinula patentovaný způsob, jak tyto patogeny bezezbytku odstranit. Technologie BMB na jedné straně zcela zabije plísně, na druhé straně také odstraní všechny odumřelé organické části z materiálu. Po plísni tak zbydou jen stopy kuchyňské soli, voda, kyslík a čistý vzduch. V ideálním případě zůstanou také zachovány malby na stěnách.

Hlavní předností technologie BMB k likvidaci plísní je, že je patentován i pro použití v potravinářství. Hodnota pH na zdivu se nezmění, není potřeba žádných zednických prací, v ideálním případě ani malířských. Je možné ošetřovat i neomítnuté cihelné zdivo, např. ve vinařství. Docháyí k odstranění optických projevů černých plísní, v ošetřovaném zdivu jsou zničenz kompletní projevy plísní ve všech stádiích. Zcela a spolehlivě jsou odstraněny ze zdiva i dřeva všechny jedovaté pozůstatky pro odstranění plísní. Více o profesionálním odstranění plísní a řas na stánku vysousece.eu č. 049 v pavilonu P.

 

Měření vlhkosti na profesionální úrovni má jméno GANN

 Každý kdo potřebuje měřit vlhkost a teplotu, najde co hledá v produktech německé firmy Gann Mess- u. Regeltechnik GmbH. Ve stavebnictví je měření vlhkosti důležitých faktorem pro rozhodování o mnoha procesech - ať už ve všech fázích zpracování dřeva, tak i při mokré výstavbě v sortimentu GANN najdete ten správný přístroj. Také odborníci pojišťoven mohou najít to správné vybavení pro měření vlhkosti staveb při pojistných událostech.

 GANN vyrábí vlhkoměry pracující jak na bázi měření odporu, tak na bázi vysokofrekvenční. Také můžete měřit teplotu, jak povrchovou, tak okolní. Ze široké řady přístrojů a příslušenství si můžete sestavit přesně takovou sestavu, kterou potřebujete právě Vy nebo si vybrat kompaktní přístoj. Důležitou součástí produkce jsou také kompletní sady pro CM měření na základě karbid kalciové metody. Sada je plně vybavena a připravena okamžitě k použití. Více  informací naleznete na stánku vysousece.eu č. 049 v pavilonu P.

 

Kanadské odvlhčovače Woods přináší spolehlivé řešení

Každý jistě ví, jak vlhkost může zkomplikovat život. V kombinaci s plísněmi je nebezpečná, zpomaluje postup na stavbách, poškozuje uložený materiál ve skladech a archivech. Vysoušeče také pomohou řešit potíže po závadách na rozvodech vody, vytopení a je ještě mnoho oblastí, kde najdou své užití.

Kanadská společnost WOODS dodává na trh více verzí, nosným programem jsou již dlouhá desetiletí naprosto jednoduché vysoušeče, které vydrží léta a to díky zcela jednoduché konstrukci a naprosté absenci elektroniky. Vysoušeče je možné zakoupit v několika výkonnostních řadách, doplnit čerpadlem kondenzátu, umístit na stěnu pomocí speciálně zkonstruované konzole, vybavit madly pro ještě snadnější transport. Více  informací naleznete na stánku vysousece.eu č. 049 v pavilonu P.
 Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Současně také

DSB - Dřevo a stavby Brno
27.2. - 2.3. 2019


MOBITEX
27.2. - 2.3. 2019Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště