Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

IBF
22.-25.4. 2015

Mezinárodní stavební veletrh

Malá technická univerzita – názorně a jednoduše

 

 Dovolte, abychom Vám krátce představili projekt Malá technická univerzita, jehož náplní je technické vzdělávání dětí v mateřských školkách a na prvním stupni základních škol.

PROČ:

Tatínku, kam teče voda, když spláchnu?“ „Mami, proč žárovka svítí?“ Každé malé dítě přijde jednou s podobnou otázkou. A odpověď není jednoduchá. Trubky a dráty nejsou vidět a pouhé vysvětlení nestačí.

Rozhodli jsme se aktivně přispět k Roku průmyslu a technického vzdělávání projektem vytvořeným na míru pro děti od 4-7 let, který realizujeme v dopoledním programu mateřských škol.

Projekt MTU vede děti k praktickému myšlení (např. bezpečnost práce), využívání a získávání vlastních životních zkušeností (např. zapojení veřejného osvětlení, voda přichází z vodojemu, ale odpadní voda odtéká do čističky) a hlavně k získávání pozitivního vztahu k technice.

JAK:

NÁZORNĚ A JEDNODUŠE

Projekt Malá technická univerzita v 8-mi názorných a jednoduchých lekcích kombinuje technickou práci z reálného světa, jako například „opravdové“ technické výkresy, hru a zábavu.

Děti se v jednotlivých lekcích s podporou akreditovaných instruktorů (akreditace MŠMT), společných her a práce s oblíbenou a známou stavebnicí LEGO DUPLO© dozví, jak funguje svět kolem nás. A zjistí, že technika je zábavný obor, ve kterém se dá objevit spousta nových věcí.

CO:

Představujeme Vám 8 technických lekcí:

  • Stavitel města (co vše najdeme ve městě, tvorba mapy)
  • Malý architekt (jaké známe místnosti v domě, stavba půdorysu podle technického výkresu)
  • Malý inženýr (inženýrské sítě - rozvod vody, odpadu, elektřiny)
  • Stavitel věží (věže a výškové budovy, stavba Ještědu)
  • Stavitel mostů (stabilita, pilíře, stavba mostu)
  • Malý projektant (volné pokračování rozvodů elektřiny, vodovodu a kanalizace)
  • Malý energetik (k čemu nám je elektřina, co se stane, když ji nemáme, postavíme si tepelnou elektrárnu)
  • Malý zpracovatel odpadů (stavba skládky včetně odvětrání a izolace, povídání o odpadech a recyklaci)

 KDE:

S projektem MTU momentálně působíme na desítkách mateřských škol ve Středočeském, Pardubickém kraji, Praze a Brně, a postupně se přidávají další školky a vyškolení lektoři. Rádi bychom dopřáli všem dětem v celé ČR poznat, co to Malá technická univerzita je. Projekt prezentujeme na odborných konferencích, pořádáme i ukázkové lekce, kde se s projektem mohou seznámit zájemci o účast, stejně jako průmyslové a stavební společnosti.

KDO:

Projekt MTU dětem představují akreditovaní lektoři, vytvořili jej projektanti, architekti, techničtí inženýři, pedagogové z MŠ, speciální pedagog a dětský psycholog. Malou technickou univerzitu podporuje světoznámá architektka, paní Eva Jiřičná, stejně jako Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství.

A VY?

Přijďte si zpestřit veletržní dny k nám do stánku, kde uvidíte tepelnou elektrárnu, vodojem, čističku odpadních vod a další stavby, které staví děti v mateřských školách.

Stále hledáme partnery, kteří nám pomohou dostat projekt MTU k dětem v dalších školkách a školách po celé České republice. Pomozte nám vychovat Váš budoucí pracovní tým.

Pokud Vás náš projekt zaujal, rádi se s Vámi setkáme přímo na našem stánku, nebo osobně přijedeme k Vám do firmy představit náš projekt a projednat možnosti případné spolupráce.

 

 

Současně také

DSB - Dřevo a stavby Brno
17. - 20.2. 2021


MOBITEX
17. - 20.2. 2021


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště