Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Stavební veletrh Brno
27.2. - 2.3. 2019

Stavební veletrh Brno

IBF
22.-25.4. 2015

Mezinárodní stavební veletrh

ABB představí na veletrhu IBF novinky

 

ABB s.r.o., Elektro-Praga je součástí ABB - světové špičky v technologiích pro energetiku a automatizaci, které zvyšují konkurenceschopnost našich zákazníků a zároveň snižují dopad jejich činnosti na životní prostředí.

ABB má více než 145 000 zaměstnanců ve 100 zemích světa.

Působíme na českém i zahraničním trhu a naším programem je výrobní a obchodní činnost v oblasti elektroinstalačního materiálu, zejména spínačů, zásuvek a dalšího příslušenství pro domovní i průmyslové použití.

Svým zákazníkům se představujeme jako moderní progresivní společnost s více než stotřicetiletou tradicí výroby v oblasti elektrotechniky, společnost, která buduje svůj image na osobní odpovědnosti zaměstnanců za kvalitu. Naší strategií je trvalá orientace na uspokojování přání a potřeb zákazníků.

Našimi nejdůležitějšími cíli jsou zejména:

  • Vysoká kvalita a technická úroveň výrobků
  • Bezpečnost a spolehlivost výrobků
  • Plnění termínů dodávek dle požadavku zákazníka
  • Soustavné sledování a analýza potřeb zákazníků
  • Minimalizace nákladů na reklamace a nekvalitní výrobky

Realizaci těchto cílů napomáhá i zavedený způsob řízení odpovídající požadavkům mezinárodních norem EN ISO 9001, EN ISO 14001 a EN OHSAS 18001.

Výrobní sortiment:

Domovní elektroinstalační materiál designů pro život For Life - Swing®, Swing®L, Tango®, Levit®, Neo®, Element®, Time® a designů pro náročné For Style - Neo® Tech, Time® Arbo, future® linear, solo®, solo® carat, alpha exclusive®, impuls, Decento®. Audioworld, Domovní audio a video telefony ABB - Welcome. Welcome Midi, RF dálkové ovládání, Svítidla IK plus, Stmívače LED žárovek, Elektronické prvky – stmívače, termostaty, apod. ABB i-bus® KNX a Ego-n® systémy inteligentní elektroinstalace pro řízení osvětlení, vytápění, klimatizace atd. Hlásiče kouře Busch-Rauchalarm® ProfessionalLINE a teplot Busch-Wärmealarm® ProfessionalLINE. Přístroje pro elektroinstalaci ve zdravotnictví, průmyslové vidlice a zásuvky, trojpólové průmyslové spínače, signalizační systém pro veřejné budovy, nemocnice a domácnosti.

Více informací získáte na : www.abb.cz/elektropraga
Email: epj.jablonec@cz.abb.com
Tel: 483 364 111

Na stavebním veletrhu IBF budou představeny novinky z našeho sortimentu:


Inteligentní elektroinstalace Ego-n® rozšířena o nový modul logických funkcí 

Inteligentní elektroinstalace Ego-n® od firmy ABB s.r.o., Elektro-Praga je určena pro novostavby i rekonstrukce. Je navržena pro všechny, kteří přemýšlejí o vyšším komfortu a úsporném provozu svého bydlení.

Ego-n® zvládá centrální i lokální řízení osvětlení, okenních žaluzií či předokenních rolet, elektrických spotřebičů, vytápění a klimatizace, zavlažování a dalších funkcí, které jsou klasickou elektroinstalací jen velmi obtížně řešitelné nebo je nelze realizovat vůbec. Inteligentní elektroinstalace se ovládá pomocí tlačítkových snímačů – chytrých vypínačů, které se na první pohled nijak neliší od standardních spínačů a ovládačů a mohou být i takto naprogramovány. Kromě tlačítkových snímačů však existuje celá řada dalších prvků, které mohou snímat a předávat do systému mnoho užitečných informací například o tom, zda je venku světlo či tma, jestli prší, jak je silný vítr, jaká je teplota vně objektu i v jednotlivých místnostech apod.

Element® - karamelová ledová šedá programovatelny termostat Ego-n® Element® - karamelová ledová šedá...
Neo® - bílá ledová oranžová - snimac s LCD Ego-n® Neo® - bílá ledová oranžová - snimac s...
Time® - šampaňská/snímač tlačítkový dvojnásobný Ego-n® Time® - šampaňská/snímač tlačítkový...

Pro vzdálené ovládání elektroinstalace pomocí tabletů nebo chytrých telefonů jsou zdarma ke stažení aplikace pro operační systémy Android i iOS.

Ego-n® umí plně spolupracovat i se zabezpečovacími systémy. Zastřežením zabezpečovacího systému můžete například utlumit topení, pozhasínat zapomenutá rozsvícená světla nebo vypnout nepotřebné zásuvky. Stisknutím chytrého vypínače Ego-n® v ložnici lze naopak částečně zastřežit na noc přízemí domu a garáž.

Ego-n® - tlačítkový snímač s LCD v designu Time Ego-n® - tlačítkový snímač s LCD v...
Samsung-Tablet-App-Ego-n® Samsung-Tablet-App-Ego-n®

Modul logických funkcí - 3270-C06400Významnou novinkou, která letos rozšíří řadu přístrojů inteligentní elektroinstalace Ego-n®  je nový Modul logických funkcí. Ten přináší nejen podstatné vylepšení funkcionality, ale i úsporu pořizovacích nákladů na instalaci.

Nový modul logických funkcí obsahuje celkem 48 logických hradel, 16 analogových hradel, 16 časových bloků a 3 panelové přepínače.

Logická hradla mohou mít až 8 vstupů a lze u nich nastavit funkce AND, OR nebo EXCLUSIVE OR. Hradla lze vzájemně propojovat a vytvořit potřebnou logickou strukturu.

Analogová hradla fungují buď jako komparátory analogových hodnot (můžeme je využít například k porovnávání venkovní a vnitřní teploty objektu) nebo jako přepínače analogových hodnot.

Časové bloky nejsou v inteligentní elektroinstalaci Ego-n®  novinkou, jsou součástí například Komunikačního modulu nebo Snímače tlačítkového s LCD. Využít se dají pro automatické spínání spotřebičů podle času, simulaci přítomnosti apod.

Tři panelové přepínače jsou umístěny na panelu modulu a slouží k ručnímu ovládání výstupů z logiky. Přepínat výstupy lze v režimech AUTO - 1 - 0.

Nový modul logických funkcí se připojuje na primární sběrnici systému Ego-n® . Až tři logické bloky lze nastavit i v režimu BASIC (pomocí tlačítek na přístrojích, bez použití PC). V instalaci již nemusí být Komunikační modul, což přináší i úsporu pořizovacích nákladů. Objednací číslo nového Modulu logických funkcí je 3270-C06400.

Pro více informací navštivte webové stránky: www.abb.cz/elektropraga či www.ego-n.cz


Vždy po ruce! Zásuvky s USB nabíječkou

Konečně už je možné nabíjet smartphony, tablety, fotoaparáty nebo MP3 přehrávače bez zabírání jakéhokoliv dalšího místa – na světě je zásuvka s integrovanou USB dobíječkou od firmy ABB s.r.o., Elektro-Praga.

Bílá zásuvka USB s nabíječkou v designu Future® linear Bílá zásuvka USB s nabíječkou v designu...
Možnosti využití zásuvky USB Možnosti využití zásuvky USB

Díky standardizovanému rozhraní pro nabíjení mobilních zařízení už není potřeba hledat speciální adaptéry, manipulovat s různými kabely a obsazovat navíc další zásuvky. Nyní si vystačíte s jediným USB kabelem – stačí propojit a nabíjecí proces začne sám. Silová část zásuvky (16 A / 250 V AC) i nabíječka (0,7 A / 5 V DC) jsou na sobě nezávislé, můžete je tedy bez omezení používat současně. Novinka najde uplatnění doma, v kanceláři, v hotelovém pokoji nebo i na jiných veřejně přístupných místech. Je vhodná do nových moderních instalací i pro renovace. Stačí stávající zásuvku vyměnit, klidně i ve vícenásobném rámečku: získáte tím dobíjecí místo navíc, o obyčejnou zásuvku nepřijdete a design zůstane zachován. Ptáte se, jakou má nabíječka klidovou spotřebu? Opravdu zanedbatelnou – když není nabíjen žádný přístroj, je menší než 0,1 W.

Doposud mohli zákazníci sehnat tuto novinku pouze v designech Future® linear a Solo®. Nově na IBF představí firma ABB s.r.o., Elektro-Praha zásuvku s USB nabíječkou i pro designy Tango®, Element®, Time® a samozřejmě Levit®.

Více informací na www.abb.cz/elektropraga


Levit®, to je pestrý design pro pestrý život

Tato výjimečná vypínačová řada od firmy ABB s.r.o., Elektro-Praga, vznikla ve spolupráci s předním českým designérem Janem Čapkem.

ABB LEVIT® barevnice na betonuZákladní rys designu této řady tkví v tom, že jsou rámečky a kryty přístrojů složeny ze dvou dílů/vrstev, čímž se dosáhlo toho, že se horní barevné plochy vznášejí, či pro milovníky cizích slov levitují nade zdí.   V nabídce je 11 barevných kombinací počínaje standardní bílou přes odstíny kávové a metalické až po pastelově svítivé barvy. Tyto kombinace upoutají všude, kde se objeví.

Hlavní umění designu Levit® spočívá nejenom v pestrých barvách a univerzálním designu, ale především v možnosti kombinovat spodní díly s horními. V designové řadě Levit® najdete veškeré přístrojové vybavení, které je potřeba pro moderní elektroinstalaci – spínače všech řazení s orientací i signalizací řešenou LE diodami, žaluziové spínače, datové zásuvky, televizní zásuvky, ale i moderní kryty pro HDMI, či USB zásuvky. Naleznete zde také moderní elektronické přístroje, které dnes již nemohou chybět v žádné elektroinstalaci, jako jsou stmívače včetně verzí pro LED zdroje, digitální termostaty, pohybové senzory a FM rádio do zdi.

ABB LEVIT® červená kouřová černá, časovac Busch Timer ABB LEVIT® červená kouřová černá,...
ABB LEVIT® žlutá kouřová černá Busch iNet ABB LEVIT® žlutá kouřová černá Busch iNet

Mezi novinky, které se představí na IBF 2015, patří obohacení designové řady Levit® o vysílač RF jednonásobný a dvojnásobný nástěnný, kabelovou vývodku, zásuvku s USB nabíječkou, zásuvku DIN jednonásobnou a samozřejmě i zásuvku centrálního vysávání, určenou pouze pro jednonásobnou montáž.

Více informací na www.abb.cz/elektropraga

ABB LEVIT® dvojrámeček Macchiato bílá


Průmyslové vidlice a zásuvky z ABB s. r. o., Elektro-Praga

Průmyslové vidlice a zásuvky jsou v současné době plně součástí výroby komplexního programu kvalitních nízkonapěťových přístrojů určených pro průmysl, stavebnictví i obnovu a modernizaci instalací v těchto odvětvích. Některé z nich můžete najít také v budovách občanské výstavby, rodinných domcích, nebo na chalupách.

Od roku 2015 bude firma ABB s.r.o., Elektro-Praga zajišťovat kompletní výrobu průmyslových vidlic a zásuvek, obsahující zhruba tisíc typů přístrojů. Tím se zrychlí dodání a výrazně sníží cena těchto produktů na českém i zahraničním trhu.

Obr. 1. Prototyp vidlice typu 5632-5009/reverzní 3p+EPomyslně tak navazuje na tradici přerušenou v 60. letech minulého století, kdy byla tehdejší část výroby tohoto sortimentu převedena z Jablonce nad Nisou do Slovenských elektrotechnických závodů (SEZ). Tam se výroba dále rozvíjela v souladu s přijatými mezinárodními normami IEC. Jedním z velmi rozšířených představitelů tehdejších výrobků, původem produkce Elektro-Praga, byla tzv. vidlice „flako“ (pravděpodobně z německého Flachkontaktstecker), vyráběná podle CEE, kterou je možné ještě i dnes vidět u starších zařízení (obr. 1 - Prototyp vidlice typu 5632-5009/reverzní 3p+E).

Tato vidlice typu 5632 byla určena jen do suchého prostředí. Její jmenovitý proud byl 16 A, při jmenovitém napětí 380 V AC. Z hlediska použití, s výjimkou krytí, odpovídala současným vidlicím z kategorie Easy&Safe (obr. 3), což jsou v současnosti nejrozšířenější produkty, dobře známé také laické veřejnosti. Pro připojení větších proudů byly dříve používány masivnější oválné vidlice, tzv. čápovky, které vyráběly Moravské Elektrotechnické Závody (MEZ).

Dlouhodobá zkušenost ve vývoji a výrobě průmyslových vidlic a zásuvek v rámci ABB se odráží v široké škále velmi kvalitních, designově robustních a ergonomických výrobků.  Celý sortiment zahrnuje výrobky o jmenovitém proudu od 16 A až do 125 A a napětí od 50 do 690 V. Všechny přístroje jsou testovány a schváleny normami IEC. Vedle standardního provedení, u kterého je zemnicí kolík vidlice, resp. dutinka zásuvky, situován tzv. na šesti hodinách, jsou v nabídce ABB také další varianty, v souladu s IEC 60309-2, podle níž jsou hodinové úhly v praxi využívány (obr. 2 - Rozlišení typů podle hodinového úhlu).

Obr. 2. Rozlišení typů podle hodinového úhlu Chladící kontejnery úhel 3 hod.
Mořské přístavy nebo instalace pro lodě úhel 11 hod.
Stejnosměrný proud (2P+E) úhel 3 hod. a 8 hod.
Oddělovací transformátory (TST) úhel 12 hod.
Vysoké frekvence 100 až 300 Hz úhel 10 hod.
Vysoké frekvence 300 až 500 Hz úhel 2 hod.
Speciální napětí 100 až 130V úhel 4 hod. (Britský standard)
Norský standard úhel 9 hod.
Napětí 480 až 500V úhel 7 hod.
Napětí 600 až 690V úhel 5 hod.

Vezmeme-li v úvahu, že vedle základních, nejjednodušších přístrojů, které jsou zařazeny podle funkčnosti a spotřebitelské hodnoty v kategorii Easy&Safe, tedy jednoduše a bezpečně, jsou rovněž dostupné  vyšší kategorie, jako je Tough&Safe (náročně a bezpečně) včetně nejvýše postavenékategorie Critical&Safe (bezpečný v mezních situacích). Sortiment nabízených přístrojů se tímto rozrůstá do již zmíněného více než tisíce typů.

Obr. 3 Vidlice typu 416-P6Příkladem přístrojů z kategorie Easy&Safe jsou vidlice, přívodky a zásuvky 16 nebo 32 A v krytí IP 44. Kvalita je zde samozřejmostí. Přístroje této řady disponují odpovídající funkčností a ergonomickým designem. Nová generace spojovacích zásuvek a vidlic má zdokonalené provedení kabelové vývodky. Pružný koš a závitová převlečná matice utěsńují přívodní kabel a zajišťují jej proti vytržení. Po připojení vodičů se kryt jednoduše uzavře otočením a uzavřením bajonetového zámku. Kryt je vyroben z termoplastického materiálu PA6, který byl zvolen pro své vynikající vlastnosti při použití v elektroinstalacích tak, aby vyhovoval požadavkům na kvalitu. Přístroje uvedené kategorie nacházejí nejčastější využití v lehkém průmyslu, na staveništích a v zemědělství (obr. 3 Vidlice typu 416-P6).

Obr. 4 Zásuvka spojovací typu 263C6Mezi náročné a bezpečné, tedy Tough&Safe, patří vidlice a pohyblivé zásuvky v krytí IP 67 a dále IP 44 pro proudy 63 A. Je to řada pro použití v prostředích kladoucích důraz na vysokou úroveň funkčnosti a bezpečnosti. Robustní kryt je vyroben z plastu PBT, který je velmi odolný jak mechanicky, tak chemicky, a to zejména ve styku s oleji a alkáliemi. Díky těmto vlastnostem jsou produkty řady Tough & Safe vodotěsné (IP 67, 16 – 125 A) a voděodolné (IP 44, 63 A), v garážích, myčkách automobilů, průmyslových dílnách, na staveništích, v dolech a také v potravinářských zařízeních. Přístroje jsou opatřeny vnitřními a vnějšími kabelovými sponami. Výrobky o jmenovitém proudu 125 A jsou vždy vybaveny dvěma svorkovými šrouby u každé připojovací svorky (obr.4 Zásuvka spojovací typu 263C6).

Obr. 5 Zásuvka s blokovaným vypínačem typu 432MVS6WHPro nejnáročnější využití a mezní situace je vhodné zvolit přístroje z kategorie Critical&Safe z řady pro použití s vysokými požadavky na bezpečnost, trvanlivost a výkon. Jsou dokonalé při použití v místech častého připojování/odpojování a ve veřejně přístupných prostorech. Jejich kryt je vyroben z polybutylentereftalátu (PBT) nebo hliníku. PBT je odolný plast určený do prostředí těžkého průmyslu, který odolává většině chemických látek používaných v těchto provozech. Hliníkový kryt je vyroben ze směsi hliníku a křemíku nazývané Silumin, poskytující jedinečnou ochranu proti korozi. Při své robustnosti je odolný i proti nárazu a slunečnímu záření. Typické využití je v těžkém a chemickém průmyslu, na letištích, v nemocnicích nebo na pilách při zpracování dřeva. Přístroje jsou vyráběny jak v krytí IP 67 tak IP 44, přičemž všechny šrouby vystavené povětrnosti jsou z nerezové oceli. Typickým představitelem je zásuvka s blokovaným vypínačem (obr. 5 Zásuvka s blokovaným vypínačem typu 432MVS6WH). Vypínač zásuvky nelze zapnout, dokud do ní není vsunuta vidlice spotřebiče a naopak: zasunutou vidlici nelze vyjmout, pokud není vypínač zásuvky vypnut. Vypínač lze rovněž zajistit visacím zámkem ve vypnuté, popř. zapnuté poloze.

Obr. 6. Blokovaná zásuvka vybavená proudovým chráničemVysoké požadavky na bezpečnost a spotřebitelskou hodnotu splňují zásuvky, jejichž součástí jsou jističe nebo chrániče. Tento typ zásuvek je v nabídce rovněž v provedení s blokovaným vypínačem. Zásuvky jsou dodávány pro jmenovité proudy 16 a 32 A v krytí IP 44 nebo IP 67 (obr.6 Blokovaná zásuvka vybavená proudovým chráničem).

Všechny typy zásuvek, vidlic a přívodek ze sortimentu ABB s.r.o., Elektro-Praga vyhovují vysokým kvalitativním požadavkům a normám tak, aby bezezbytku splňovaly požadavky uživatelů jak při běžném použití, tak i v případě konkrétních  podmínek ve specifických prostředích (obr.7 Část rozsáhlého sortimentu zásuvek a vidlic).

Více informací naleznete na webových stránkách: http://www.abb.cz/elektropraga 

Obr. 7. Část rozsáhlého sortimentu zásuvek a vidlic

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Současně také

DSB - Dřevo a stavby Brno
27.2. - 2.3. 2019


MOBITEX
27.2. - 2.3. 2019Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště