Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

IBF
22.-25.4. 2015

Mezinárodní stavební veletrh

Statistická data 2015*

Počet firem 769 z 20 zemí světa
Čistá výstavní plocha 19 630 m2
Počet návštěvníků 44 318 návštěvníků z 30 zemí světa

* Společná statistická data veletrhů IBF, DSB – Dřevo a stavby Brno, MOBITEX, SC EDEN 3000 a Veletrh Ptáček.

Řekli o veletrzích

 

Ing. Pavel Křeček, předseda ČKAIT
Ve stavebním sektoru je po mnoha letech patrný mírný optimismus, jsem velmi rád, že se tato situace promítla i do letošního stavebního veletrhu IBF. Stavební veletrh v Brně byl a je místem, kde firmy představovaly své novinky, technická i technologická zlepšení. Nejinak tomu bylo i v letošním roce. Věřím, že rok 2015 se stane bodem obratu k lepšímu

Helena Prokopová, cechmistr, Cech čalouníků a dekoratérů
Mobitex byl letos velmi pěkný a ucelený,  doprovodné výstavy pak jeho úroveň ještě pozvedly, stejně jako ojedinělý systém přednášek v rámci doprovodného programu. Výrobky prezentované v expozicích firem mají špičkovou kvalitu s moderním designem. Na veletrh přicházejí lidé, kteří hledají kvalitu a chtějí se o výrobku co nejvíce dozvědět.

Eva Dutková, ABB s.r.o., Elektro-Praha
Na tento veletrh jezdíme velice rádi, jsme pravidelnými vystavovateli. Letos opět přišlo jak hodně koncových zákazníků,  tak jsme měli i spoustu obchodních schůzek, firma byla spokojena, návštěvnost byla velmi dobrá. Letos jsme také navázali úzkou spolupráci s BVV a dalšími subjekty, čímž jsme vytvořili pro návštěvníky ve zvláštní expozici – domeček s velmi zajímavým řešením osvětlením.

Iva Ostrá, ELKOV ELEKTRO
S návštěvností jsme byli spokojeni, neboť lidi se zajímali o to, jak by doma měli řešit osvětlení. Získali jsme dostatek koncových zákazníků, zejména těch, kteří staví nové rodinné domy a chtějí vyřešit osvětlení. Firma jim totiž může zhotovit i návrh umístění svítidel přímo na míru. Máme dokonce už i zpětnou vazbu od zákazníků, kteří navštívili naši expozici.

Zdeněk Hendrich, Jaroslav Cankař a syn Atmos
Letošní veletrh splnil cíl firmy, předali jsme své informace řadě zákazníků, což jsou především odborné topenářské firmy. Na tomto veletrhu jsme vůbec neměli nouzi o zákazníky, jsme spokojeni, neboť v expozici bylo stále plno a o to právě firmě šlo. Zákazníkům jsme poskytli veškeré informace při individuálním řešení.

René Švancer, HELUZ cihlářský průmysl
Do Brna musíme jezdit, neboť dáváme klientům i konkurenci ve známost, že existujeme a prosperujeme, Stavební veletrh je pro nás prestižní akcí. Vždy se na něm  snažíme  prezentovat novinky, letos jsme nabízeli moderní řešení pro výstavbu řadových domů. Šlo především o akustické cihly a výrobky plněné polystyrénem. Akce je dobrá, že můžeme rozšiřovat povědomí lidí o nových materiálech, což je pro firmu velmi důležité. Veletrh byl pro nás ekonomicky úspěšný, navíc se zde potkáváme se svými partnery a děláme i setkání našich prodejců.

Pavel Balhárek, Schneider Electric CZ, s.r.o.
Jsme rádi, že se můžeme na stavebním veletrhu v Brně prezentovat, firma sem jezdí už řadu let a vždy je spokojena. Do naší expozice chodili koncoví zákazníci, což pro nás přináší ekonomický efekt. Pořádáme zde i schůzky  s našimi obchodními zástupci. Na veletrh jezdíme a budeme jezdit pravidelně, vždy je pro nás „stavebák“ přínosem.

Věra Benderová, Wienerberger
Veletrhu v Brně se účastníme pravidelně každý rok, patříme k tradičním vystavovatelům.  Návštěvnost v naší expozici byla velmi dobrá, navázali jsme nové kontakty. Každý rok tu prezentujeme naše nejnovější produkty, letos jsme představili novinku Strop Porotherm BN, keramobetonový strop bez celoplošné nadbetonávky.

Aleš Tajbr, Moravské dřevostavby
Investice do prezentace na stavebních veletrzích v Brně se nám letos jako vždy vrátily. Jsme spokojeni, zájem o tyto stavby je stále větší, každý den nás navštívila už od rána řada zájemců, kteří si podrobně prohlíželi vzorový dům.  Jsem rád, že návštěvníci do naší expozice chodili naprosto cíleně, věděli, co chtějí. Navázali jsme s nimi řadu nových kontaktů, které budeme řešit s projektanty přímo u nich na pozemcích.

Milan Chalcař, RD Rýmařov - středisko KASARD
Přišlo k nám dostatek zákazníků, navázali jsme řadu nových kontaktů. Firma byla se svou účastí na letošním ročníku stavebních veletrhů spokojena. Zdá se, že lidé už začali znovu stavět a rekonstruovat své bydlení. Samozřejmě využíváme této akce ke schůzkám se svými obchodními partnery apod. Jako novinku jsme prezentovali zasouvací dveře a dveře se skrytou zárubní.

Michal Šopík, VESPER FRAMES
Veletrh v Brně je pro naši firmu vždy přínosem. Byli jsme tu již posedmé a nikdy se nestalo, že bychom neměli dostatek zájemců. Chodí koneční klienti, architekti a další zájemci o vystavené produkty.

Jaroslav Frantál, Böhm – český nábytek
Na veletrhu v Brně nesmíme chybět, neboť nás nenavštěvují pouze noví klienti, ale vrací se k nám staří zákazníci. Zveme si také naše partnery, výstaviště je vynikající místo k obchodním schůzkám. Na veletrhu MOBITEX se totiž prezentujeme dvacet tři let bez přestávky. Letos jsme byli opět úspěšní, obdrželi jsme ze čtyřiceti nominací první cenu Grand Prix za progresivní materiál. Pro firmu je to dobré ocenění, které zvyšuje naši image, těší nás to.

Tomáš Jelínek, JELÍNEK – výroba nábytku
Veletrhu Mobitex  se účastníme každý rok, jsme tradičními vystavovateli. Vždy tu navážeme řadu nových kontaktů. Letos jsme uzavřeli mnoho objednávek přímo na vystavené výrobky. Na veletrh si naše zákazníky zveme, jsou rádi, že si před koupí mohou nábytek osahat, vybrat si materiál a získat veškeré informace.

René Cígler, Kuchyňské studio Schmidt
Do naší expozice přišlo dostatek návštěvníků nejen z Brna a okolí, ale z celé republiky. Jsme stálými vystavovateli a zatím se nikdy nestalo, aby se nám tato akce ekonomicky nevyplatila. Proto sem budeme jezdit každý rok, jsme tu vždy spokojeni. Podle mne je letošní ročník v tomto směru lepší než loňský.

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště