Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Stavební veletrh Brno
27.2. - 2.3. 2019

Stavební veletrh Brno

IBF
23.-26.4. 2014

Mezinárodní stavební veletrh

OPTIMI® spol. s r.o.: Zasklení lodžií originálním bezrámovým zasklívacím systémem OPTIMI®-KVADRO®

 

V posledních letech lidé bydlící v panelových domech stále více využívají možností zasklít lodžií a získat tak další prostor především pro odpočinek nebo i pro malou zimní zahradu především pro období od jara do zimy. Od r. 1994 je na náš trh dodáván systém pro přídavné zasklení domů OPTIMI® , od stejnojmenné pražské firmy.

Od počátku uvedení na trh, bylo firmou a jejími smluvními partnery v celé republice zaskleno více než 75 000 lodžií což samo osobě svědčí o oblíbenosti a spolehlivosti tohoto systému. Důvodem je hned několik předností, především snadná ovladatelnost, minimální údržba, zlepšení tepelné pohody v bytě, snížení průniku hluku, ochrana proti dešti, prachu, sněhu a především další překážka proti vniknutí tedy v nižších patrech domu.

Další oceňovanou skutečností je, že systém nenarušuje vzhled domu, protože skleněné dílce nemají svislé rámování jako např. okna, takže může být použit i pro jednotlivé lodžie, vždy však na základě stavebního povolení. Samotný systém, je vyroben ve finské licenci, kde se již po více než 40 let spolehlivě užívá. Rychlá návratnost vložených prostředků do zasklení lodžie vzhledem k úsporám nákladů na teplo získává stále více jak jednotlivých zájemců, tak majitelů celých obytných domů.

Základem systému je horní pojezdové a spodní kluzké vedení, ve kterých se posouvají skleněné dílce, které jsou vsazeny na svých vodorovných stranách do hliníkových profilů, ve kterých jsou uložena pojezdová kolečka. Skleněné dílce se posouvají na předem stanovenou stranu k boční stěně lodžie, ke které se prostřednictvím mechanismu horního vedení otočí a zajistí. Lodžii lze tedy otevřít buď částečně, nebo úplně. Uzavřený systém je bezpečně zajištěn zevnitř, takže jej nelze zvenčí otevřít. Skla jsou vyrobena tuzemskými dodavateli s tloušťkou 6 mm bezpečnostní tvrzené. Na systém OPTIMI®- KVADRO® je poskytována záruka 5 let. Zasklívací systém, je po celou dobu pravidelně certifikován.

www.optimi.cz
Ing. František Aberle,   OPTIMI® spol. s r.o. Dubečská 4/74, 100 00 Praha 10

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Současně také

DSB - Dřevo a stavby Brno
27.2. - 2.3. 2019


MOBITEX
27.2. - 2.3. 2019Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště