Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Stavební veletrh Brno
27.2. - 2.3. 2019

Stavební veletrh Brno

IBF
23.-26.4. 2014

Mezinárodní stavební veletrh

VOP CZ s.p.: DAPPER 5000 – univerzální pomocník pro každou práci

 

Český strojírenský podnik VOP CZ s.p. přichází na trh s novým moderním strojem DAPPER 5000. Je to univerzální kloubový nosič nástrojů pro využití v komunálních službách, pro výkopové práce, údržbu průmyslových areálů, pro práci všeho druhu na zemědělských farmách, apod. Volba kloubového řešení je zde proto, že kloubová platforma stroje je oproti smykovým lépe ovladatelná v těžkém terénu, má rychlejší transportní rychlost, je provozně ohleduplnější jak k pneumatikám, tak i podkladovému povrchu (chodníky, trávníky) a vzhledem k výrazně nižší spotřebě má také ekologičtější a ekonomičtější provoz. DAPPER je poháněn dieselovým motorem Kubota s výkonem 37,5 koní a je vybaven samostatným hydrostatickým náhonem všech kol. Stroj využívá k manipulaci s nástroji zvedací teleskopické rameno, které je vybaveno univerzální koncovkou určenou pro připojení přídavných zařízení, jako jsou např. lopata, lžíce, podkop, sněhová fréza či pluh, rotační sekačka, atd. Prostor řidiče je obklopen bezpečnostním rámem nebo zasklenou kabinou a tento prostor je zahříván nezávislým topením. Ochranný rám a kabina zajišťují vysokou bezpečnost obsluze vozu při veškerých činnostech, včetně nasazení v těžkém terénu či při lesnických pracích. Plechové a laminátové opláštění je oproti používaným plastům výrazně odolnější jak při práci, tak proti působení dalších vnějších vlivů. Navíc nepraská, neláme se a při mechanickém poškození je jednoduše opravitelné.

Celý stroj je vybaven sadou komponent k provozu na pozemních komunikacích, pracovním osvětlením a mnoha dalšími doplňky.Koncepce stroje je zacílena na kategorii strojů s celkovou hmotností do 2000 kg, se zvedací kapacitou do 1000 kg a s požadavkem na rychlou výměnu přídavných zařízení. Některá z nich jako je lopata, vidle pro nakládání palet nebo sněhová radlice vyrábí přímo VOP CZ, další přídavná zařízení nabízí ve spolupráci s externími výrobci, kteří se již dnes na sériovou výrobu těchto zařízení specializují. Výměna celé řady nástavců a přídavných zařízení na teleskopickém zvedacím rameni je velmi rychlá a jednoduchá.

DAPPER řady 5000 je certifikovaný výrobek, který uspěl jak při náročném provozním testování, tak u přísných technických zkoušek bezpečnostních parametrů včetně bezpečnostních zkoušek FOPS a ROPS. Tyto zkoušky garantují nejvyšší možnou míru bezpečnosti obsluhy v segmentu malých kloubových nakladačů. FOPS/ROPS zkoušky dále potvrzují ochranu obsluhy vozidla sedící v kabině proti pádu břemen na kabinu a proti převrácení stroje. Vnitřní rozvržení prostoru kabiny je ergonomicky konstruováno tak, aby maximálně vyhovovalo všem požadavkům na komfort, bezpečnost a praktičnost při obsluze stroje.

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Současně také

DSB - Dřevo a stavby Brno
27.2. - 2.3. 2019


MOBITEX
27.2. - 2.3. 2019Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště