Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Zelený svět na brněnském výstavišti

 

Jaro si dalo načas a lehce vykouklo, aby vzápětí uvolnilo prostor létu. Nebývale vysoké teploty provázely také Stavební veletrhy Brno 2018. Znát to bylo nejen na květinách, stromech a keřích, ale také v návštěvnosti jednoho z doprovodných programů veletrhu, projektu Zahrada.

Projekt Zahrada vznikl před pěti lety a u návštěvníků patří mezi nejoblíbenější programy Stavebních veletrhů Brno. Nabízí pestrou škálu rostlinného materiálu, nejen k samotnému prodeji, ale také k představení nových či netradičních okrasných rostlinných druhů koncovým zákazníkům. Poradenská služba je k dispozici po celou dobu veletrhů. Letošní ročník byl obohacen o přírodní kameny a návštěvník se mohl inspirovat jeho širokým využitím v zahradě. Projekt, který byl celý vystavěn na betonové dlažbě, se skládal z vodní okrasné plochy, kamenných zídek a dlažby, dřevěných prvků, kobercového trávníku, tisíců kvetoucích macešek a jiných rostlin.

Letošní ročník jsme obohatili novým vjemem. Mezi základní zrakový, hmatový a čichový vjem, jsme přidali ten sluchový. Ani zahradě se nevyhýbá digitalizace. V tomto případě se jednalo o tu pozitivní. Návštěvník měl příležitost zastavit se, usednout na čerstvě vyrobenou akátovou lavici a relaxovat při klavírní sonátě v zákoutí rozkvetlé a vonící zahrady. Hudba se po celou dobu veletrhu linula z reproduktorů ve tvaru žulových kamenů, které od těch přírodních byly k nerozeznání.

Každý den byl plný nových setkání, tradičních i netradičních dotazů, spokojených návštěvníků a kupujících. Zahrada byla do poslední chvíle krásná a svěží.

Bez partnerů, by však tato akce nevznikla. Dovolte mi touto cestou poděkovat všem, kteří velkým anebo malým dílem k celému projektu přispěli: AGRO Brno – Tuřany, a.s.; Těrchovský kámen s.r.o.; ACER WOODWAY s.r.o.; KVĚT zahradní architektura – Ing. Filip Vrbas; Závlahové systémy – Pavel Šenk; JASYKO s.r.o.; Finská sauna-Horavia s.r.o.; PREFA BRNO a.s.; Stavební Veletrhy Brno 2018; a v neposlední řadě ZELENÝ SVĚT 2018. Náš speciální dík patří manažerce veletrhu Simoně Křečkové, produkčnímu technikovi veletrhu Martinu Houzarovi, prodejkyni Radce Daňkové a všem těm, kteří nám fyzicky pomohli s realizací a úklidem.

Máte-li také zájem stát se partnery projektu ZAHRADA v dalším ročníku Stavebních veletrhů Brno, volejte na telefonní číslo +420 775 568 640 anebo pište na vestra@green-world.info.

Autorkou článku je Veronika Juříčková Vestra za kolektiv ZelenýSvět2018. Více článků a aktualit najdete na www.green-world.info.

Datum: 17.5.2018 13:09:00

Současně také

DSB - Dřevo a stavby Brno
17. - 20.2. 2021


MOBITEX
17. - 20.2. 2021

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště